Wellness seriál: Detoxikační medová masáž

Naše tělo je doslova zaplaveno toxickými látkami. Ty se v současné době objevují téměř ve všem, od jídla až po kosmetiku. Čas od času je proto vhodné dopřát si pořádnou očistu. Jednou z nejpříjemnějších detoxikačních procedur je medová masáž.

Med je přírodní včelí produkt z nektarů květin. Obsahuje cukry, vodu, pyl a látky známé svými protizánětlivými a čisticími účinky. Již dlouhá staletí se med řadí k ověřeným medikamentům, které pomáhají při léčbě infekcí a zklidnění popálenin, zmírnění otoků a alergických projevů.

med

Med – lék na vše?

V poslední době se alternativní medicína vrací ke směsi skořice a medu. Tento „všelék“ je velmi hojně využívání k léčbě srdečních i kožních onemocnění a pozitivně také působí na lidi trpící psychickými poruchami.

Srdeční záležitost
Smíchej med a mletou skořici v „marmeládu“ a alespoň jednou týdně si ji namaž na krajíc chleba k snídani. Tato směs snižuje hladinu cholesterolu v krvi a  je prevencí infarktu.

Akné nemá šanci
Smíchej tři lžíce medu a jednu lžičku skořice, aby vznikla pasta. Tou před spaním potři pupínky a ráno pečlivě smyj teplou vodou.

Účinnější než větrovky
Med se velmi často používá při nemocech dýchacích cest, bolestech v krku a kašli. Pitím teplého mléka s medem lehce odhleníš hrtan a průdušky a ulevíš si od nepříjemného škrábání v krku.

Jak probíhá medová masáž

Po vysvlečení do půlky těla jsi uložena na masérský stůl. Zručný masér ti potírá záda příjemně teplým, roztaveným medem. Med se v průběhu masáže několikrát mění, aby neztuhl a netrhal chloupky. Po poslední aplikaci je med odstraněn teplou vodou.

Masáž je velice příjemná, horký med totiž příjemně uvolní a prohřeje ztuhlé svaly a pokožka díky němu bude krásně hebká a vláčná. Někteří maséři medovou masáž zařazují i mezi aromamasáže. Vůně medu prý uklidňuje a napomáhá k absolutní relaxaci.

Medový test

Medová masáž se nedoporučuje alergikům na med, včelí produkty a pyl, který med v malé míře obsahuje, a také těhotným ženám a lidem s vysokým tlakem. Před masáží se doporučuje vyzkoušet si tzv. medový test. Doma si na předloktí nanes kávovou lžičku roztaveného medu a pozoruj, jak na med zareaguje tvá pokožka.

Tip: V knihkupectvích seženeš knihu Detoxikační masáž medem Dr. Harnische, podle jejíž instrukcí by měl medovou masáž zvládnout každý v pohodlí domova.

Pro dostatečnou detoxikaci organismu je vhodné medovou masáž opakovat alespoň čtyřikrát do roka. Její účinek můžeš podpořit také vhodnou stravou, dostatečným pitným režimem či ji doplnit dalšími očistnými procedurami. Inspirovat se můžeš našimi dalšími články v rubrice Wellness.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.