Wellness víkend – ostrůvek klidu v moři všedních povinností

Dva nejdelší letní měsíce minuly, a ty jsi kvůli brigádě nestihla žádnou dovolenou? Jsi začátkem podzimu vždy vyčerpaná a netušíš, jak vůbec přežiješ zimu? Udělej si malé prázdniny a dopřej si wellness víkend – dvě až tři noci v českých lázních, kde o tebe bude postaráno od rána až do večera.

Lázně v celé republice do svých nabídek poslední dobou stále častěji zařazují zdravotní dovolené a wellness pobyty. Přitom podobný způsob relaxace znali již staří Egypťané, kteří využívali léčebných vlastností horké vody a užívali si i nejrůznějších kosmetických přípravků. Společným jmenovatelem ozdravných pobytů je snaha o znovunalezení harmonie mezi tělem a duší. Té se dosahuje různě – cvičením, saunováním i správným stravováním. Díky rozšiřující se nabídce si tak svůj oblíbený způsob relaxace najde opravdu každý, ať už dává přednost masážím, hydroterapii, pitné kůře či východní medicíně.

Jen si tak trochu zafloatovat

Z nejrůznějších wellness procedur stojí za zmínku floating, což je unikátní způsob regenerace organismu. Jedná se o jakési vznášení se ve velmi slané vodě, která je složením podobná té z Mrtvého moře. Tak se navodí pocit beztíže a osvobození od běžných starostí. Při proceduře je člověk uzavřen v jakémsi “vajíčku” s vodou, aby mohl v klidu a nerušeně relaxovat a nezaměstnávat při tom své smysly. Floating příznivě působí na pleť, svaly i klouby a pomáhá proti stresu.

Wellness pro dva

Protože wellness pobyty jsou sice fajn, ale wellness pobyty ve dvou jsou mnohem lepší, vezmi s sebou na víkend i svého miláčka. Během pár dní si odpočinete, zažijete nové věci a doženete všechen čas, kdy jste si slibovali, že budete spolu, ale nakonec to nevyšlo. A jelikož ke zdravému životnímu stylu patří i sport (a fitness je důležitou součástí wellness), budeš mít svého přítele na co nalákat. Pokud jsi zrovna sama, nevadí – vezmi na výlet kámošku, která to ocení. Budete mít tolik času na povídání… A dokonce ušetříte za telefon.

Už jsi někdy byla v lázních či na wellness pobytu? Poděl se v komentářích o své zážitky!

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.