Zbav se přebytečných kalorií. Chytře a zábavně

Nedávno nás trenérka fitboxu vítala slovy: „Už vás nebudu šetřit, léto se blíží!“ Došlo mi, že do plavek to je už jen chvilka, ale do vysněné postavy – zvlášť po Vánocích – daleko. Přestože zbývají přibližně čtyři měsíce, není na co čekat.

Začít „spravovat“ postavu po zimním hřešení bys měla začít už teď, než odložíš všechny svrchní vrstvy ošacení. Jak to ale udělat, abys nemusela strávit příští týdny ve fitcentrech a trápit se hladem? Slečna ti přináší pár tipů na spalování kalorií jinak – zdravě, s radostí a navíc prakticky.

hubnuti

Shoppaholikova jízda

Nejen na hodině aerobiku, ale také běháním po obchodech a zkoušením nových outfitů si můžeš dopomoct k ladným křivkám. Jen si zkus spočítat, kolik kroků uděláš jen při obhlídce nové jarní kolekce v jednom jediném obchodě – tam, zpátky, doprava, doleva. Nošení kousků do kabinky kamarádce, odnášení těch nevyhovujících, to všechno se počítá. Největším výdajem je však samotné převlékání. Za pouhých třicet minut oblékání a vysvlékání spálíš přibližně 51 kalorií. Takže vzhůru do obchodů a zkoušecích kabin!
Malá rada: Lákavým fastfoodům uprostřed nákupního centra se pokus vyhnou co největším obloukem a výtahy nebo eskalátory vyměň za schodiště.

Uklízet, uklízet, uklízet

Vzpomeň si, jak jsi po každém vysávání, vytírání podlah nebo převlékání postelí zpocená. Ano, i uklízení může přispět k formování postavy. Během třiceti minut spálíš 150 kalorií vysáváním, dalších 111 kalorií žehlením a 72 kalorií při vaření či mytí nádobí. Mezi vůbec nejefektivnější domácí práce patří mytí oken a hrabání listí na zahradě. Za pouhých dvacet minut vydáš přibližně 400 kalorií. A nezapomínej na hlavní přednost – doma budeš mít krásně čisto a uklizeno.

Sexuální dračice

Nejpříjemnější způsob hubnutí je zároveň ten nejzaručenější! Nejenže uspokojováním svých a partnerových vášní spaluješ kalorie, ale především posiluješ nejproblematičtější skupiny svalů, jako je spodní část břicha a vnitřní stehna. Nelze přesně určit, kolik kalorií spálíš sexuálními hrátkami  (vše záleží na intenzitě a celkovém čase), ale průměr se pohybuje kolem 400 kalorií za čtvrt hodiny středně intenzivního milování okořeněného občasným střídáním poloh. A pokud budeš celou dobu nahoře, dočkáš se ještě lepších výsledků. Nezapomeň na to, že myslet při sexu na hubnutí může odvádět tvou pozornost. Nenech se ošidit o to nejlepší! Při samotném orgasmu se připravíš minimálně o další stovku kalorií.

Pár chytrých tipů:

1) Opravdu potřebuješ zhubnout, nebo chceš pouze zpevnit svalstvo? Ujasni si to dřív, než se vrhneš do víru činek a rotopedů! Obojí totiž vyžaduje zcela odlišný přístup.

2) Stanov si reálný a bezpečný cíl. Uznej, že chtít shodit deset kilo za pouhý týden je hloupost, ale přijít o tři kila za měsíc je reálné a nebudeš tak zbytečně hazardovat se svým zdravím.

3) Vyvaruj se všech zázračných hubnoucích prostředků, jako jsou náhražky jídla. Některé koktejly jsou sice dobrým DOPLŇKEM třeba po sportu, ale rozhodně nesmí nahradit plnohodnotné jídlo.

4) Nezapomeň na odměny. Za každé shozené kilo si kup třeba lak na nehty nebo jinou drobnost, abys měla motivaci ve svých plánech pokračovat.


Přejeme ti příjemné a bezpečné spalování kalorií!

Zajímavé odkazy:
http://www.baramata.estranky.cz/clanky/cviceni-a-hubnuti/spalovani-kalorii
http://www.super.cz/super-akce/25091-nacasujte-si-spalovani-kalorii.html

3 Comments
  1. To je sice hezký, ale kolikrát týdně bych musela chodit po nákupech nebo umývat okna, aby to fakt k něčemu vedlo…? :)

  2. Pája – asi docela často – tak dvakrát aspon na dvě hodiny (však nemusíš nic kupovat)…ale celkově je to myšleno spíš jako fakt, že kalorie spaluješ prostě vším – nejen v posilovně nebo fitku. Pokud ale chceš opravdu shodit a zpevnit tělo, nic než dřina a pot ti nezbyde…

Leave a Reply

Your email address will not be published.