Barvení vlasů hennou. Přírodně, bez chemie

[button link=”https://slecna.info/tag/ivcin-blog/” color=”blue”]IVČIN BLOG[/button]

Toužíš po nové barvě vlasů, ale bojíš se chemických přísad? Nebo bys jenom ráda dodala svým vlasům svěžest a vitamíny? V takovém případě určitě oceníš hennu na vlasy – je naprosto šetrná k vlasům (na rozdíl od chemických barev neprorůstá do kořínků, nýbrž celý vlas obalí a posílí), není těžké ji sehnat za levný peníz a navíc si s její pomocí zvládneš nabarvit vlasy sama (za předpokladu, že máš dvě ruce).

Henna neboli odborně Lawsonia intermis je malá rostlinka rostoucí v tropických a subtropických oblastech. Prášek, který se získává z jejích drcených listů, se používá nejen jako vlasová kosmetika, ale také i jako kožní barvivo. Pokud sleduješ bollywoodské (indické) filmy, nejspíš sis už všimla krásně malovaných vzorů a ornamentů na tělech hereček a tanečnic. Nás ovšem v tuto chvíli bude zajímat jen prášek na vlasy.

Čti také: Dej sbohem vyčesaným chomáčům vlasů

Na českém trhu existuje několik značek henny (např. Henna, Venita nebo Henné Color), že může být občas těžké se mezi nimi rozhodnout. Všechny se ale rozhodně dají sehnat v kamenných i internetových obchodech – kupříkladu značku Henna najdeš v prodejnách DM.

Na českém trhu seženeš tyto značky henny

Před použitím henny by sis neměla zhruba čtyři týdny barvit vlasy chemickými barvami a naopak, jinak by mohlo dojít k poškození vlasů. K samotnému barvení ti stačí horká voda, prášek, citrónová šťáva, šampon, cokoliv na roztírání henny (nejlépe se mi osvědčil starý kartáček na zuby) a pokrývka hlavy, kterou můžeš umazat (například igelitový pytlík).

Jak na to?

Smíchej horkou vodu s práškem, dokud nevznikne „bahno“, přidej lžičku citrónové šťávy a nech vychladnout. Po umytí vlasů si na ně nanášej vzniklou pastu, a to nejprve na kořínky a následně postupuj ve vrstvách až ke konečkům. Hennu ale nemusíš použít jen na vlasy – některé slečny ji dokonce aplikují na obočí a existují dokonce pánové, kteří si ji nanášejí na vousy! Až budeš hotová, důkladně si zabal vlasy do pokrývky a podle toho, jak chceš, aby byla výsledná barva intenzivní, čekej od zhruba půl hodiny až po hodin sedm. Následně si vlasy umyj šampónem, vysuš a prohlédni si výsledek.

Čti také: STOP zplihlým vlasům!

Je také nutné připomenout, že ačkoliv se henna používá jako vlasové barvivo, nedokáže žádným vlasům vykouzlit jakoukoliv barvu! Ve skutečnosti je schopna podle původní barvy vytvořit více či méně odlišný odstín.

A jak dlouho barva od henny vydrží? Většinou záleží na tom, kolik jsi jí spotřebovala při barvení, každopádně po ní většinou není ani stopy po měsíci, ledaže by sis barvila hennou vlasy pravidelně.

Autorka: Ivča R.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.