Cukrářkou sama a doma

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”blue”]MIJIN BLOG[/button]
MIJIN BLOG – Proč v dnešní době péct sama? Vždyť se tolik věcí dá pořídit mnohem levněji a není s tím žádná práce. Pokud se jen trochu zabýváš složením výrobků, měla by ti být odpověď jasná. Nespočet náhražek, které tvému zdraví nijak neprospívají. Bohužel se tyto náhražky někdy objevují i u samotných cukrářů nebo pekařů. Zkrátka, málo který podnikatel zvolí dražší, byť kvalitnější volbu přípravy, jen aby vydělal.

Druhým bodem k motivaci jsou chlapy. A třetím je to, že si dokázala něco co vypadá a chutná velmi dobře. V tomhle článku se tě tedy budu snažit přesvědčit, že pečení doma může být stejně kvalitní a hezké jako od cukráře.

I doma se dají udělat originální a nádherné dorty, stačí se snažit...
I doma se dají udělat originální a nádherné dorty, stačí se snažit…cukráře.

Na internetu najdeš vše

Rozhodně tím nechci říct, že internet může nahradit kvalitní kuchařku. V dnešní době můžeš ale najít na internetu spoustu vychytávek v podobě, například video-návodů. Uznávám, že některé jsou naprosto zbytečné, ale najdou se i takové, podle kterých snadno vytvoříš požadovaný kousek.
Abych tady jen na prázdno nepsala o možnostech, uvádím svojí zkušenost. Dlouho jsem se snažila vytvořit cukrové (marcipánové) růžičky. Snažila jsem se je různě skládat, přehýbat, ale většinou mi z nich vznik jakýsi polotovar, který vypadal spíš jak růže modelovaná dítětem. Ráda prohlížím zmíněné video-návody a nedávno jsem narazila na video, podle kterého se mi na první pokus podařilo vymodelovat růžičku mnohem živější.

Vychytávky do kuchyně

V dnešní době je trh přesycený nejrůznějšími věcmi a vychytávkami z všemožných odvětví. Mezi ně nepochybně patří i pečení. Rozhodně nejsou všechny použitelné. Ale existují kousky, které ti pomohou k dokonalejším výtvorům. Mojí největší oblibou je pečení dortů a dnes už si neumím představit, že bych měla upéct pěkný dort bez pomůcek jako jsou: různé nástavce na zdobicí pytlík, žehlička na fondán, vykrajovátka na růže, kostice, točící podložka a další.
Pokud máš pocit, že to s vybranou pomůckou nebudeš umět, rozhodně se této myšlence nepoddávej. Také jsem si myslela, že naučit se s něčím takovým bude chtít čas, ale kupodivu ani ne. Až mě překvapilo, jak lehce to jde.

Důkazy místo slibů

Je mi jasné, že takovéhle povídání si můžeš přečíst všude možně, proto přikládám fotky, kde je vidět, jak ti můžou pomoct vychytávky a jak se člověk může vypéct za dva roky.

uvidni

 

ukazka_dort

 

ukazka_3

 

 

 

 

 

 

Doufám, že jsem tě k pečení motivovala zas o kousek víc.
V příštích článcích se můžeš těšit na slíbený druhý seriál, který se bude zabývat další fází pečení moučníků. A tou jsou krémy, náplně a polevy.

(S)měj se pečením!

No Comments Yet

Comments are closed