Dej sbohem pachu z úst

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-adely-h/” color=”yellow”]BLOG ADÉLY H.[/button]

I ty ženy, kterým běžně dech nedělá starosti, váhají, zda si mají dát něco s česnekem či cibulí. Na tento problém však není nejlepší odpovědí vypláchnutí pusy vodou, jak bychom si možná mysleli.

Pokud trpíš zápachem z úst, je potřeba zapátrat, co by to  mohlo způsobovat. Mezi nejčastější příčiny se řadí kouření a pití alkoholu. Ale podle odborníků je příčinou zápachu něco, co se drží na jazyku – především, když je povrch jazyka trvale osídlen bakteriemi. Pokud nekouříš a trpíš zápachem z úst, tak se nejřív poraď s lékařem, zda se nejedná o onemocnění zažívacího traktu, onemocnění dásní či o infekci dýchacího traktu.

Pach z úst
Pach z úst ti může způsobit nepříjemné chvilky

Začni od základních věcí

Důležitá je hygiena úst. Začni pravidelným a důkladným čištěním zubů kartáčkem i nití, nezapomínej ani na jazyk.

Kartáček s ústní vodou

Podle studií je to skvělý recept, jak zápach redukovat. Správně bys měla postupovat tak, že si vyčistíš zuby a pak kartáček namočíš do ústní vody a vykartáčuješ povrch jazyka. Pak si tou samou ústní vodou budeš minutu vyplachovat ústa. Omezíš tak množství bakterií ve tvých ústech a tudíž nastane zlepšení dechu.

Přála by sis nádherně bílé zuby? Možností je bělení zubů.

Pij vodu

Prosté propláchnutí úst pomůže na osvěžení dechu po každém jídle. Bude se ti také méně tvořit plak – povlak z bakterií a zubního kamene.

A babská rada nakonec: ke zlepšení dechu pomůže žvýkat kousek petržele.

Foto: (c) 123RF Stock Photos


						
																		
						 

					
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.