Funguje Dukanova dieta?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-kristyny/” color=”violet”]BLOG GABRIELLE[/button]

Dietou Pierra Dukana, která slibuje udržení váhy na stálo bez obávaného jojo efektu, propadly miliony žen na celém světě. Tato dieta patří v současné době k nejoblíbenějším dietám, a to hlavně u celebrit. Je známo, že naplno jí propadla vévodkyně z Cambridge Kate Middleton. Proslýchá se, že díky ní zhubla do svatebních šatů a štíhlou postavu si udržuje dodnes!

Pierre Dukan, francouzský lékař a nutricionista

Držet dukanovu dietu není nic obtížného, ale trpělivost je samozřejmostí.

Dukanova dieta má čtyři fáze:

  1. ÚTOČNÁ fáze – v této fázi se hubne nejvíce. Konzumují se jen bílkoviny a nic jiného.
  2. PROPLOUVACÍ fáze – v této fázi se k bílkovinám přidává i zelenina. Střídají se tedy dny, kdy se jí jen bílkoviny a dny, kdy bílkoviny a zelenina.
  3. UPEVŇUJÍCÍ fáze – tato fáze je už mnohem příznivější, do jídelníčku už totiž můžeme přiřadit také sacharidy, ale jen ty zdravé.
  4. STABILIZAČNÍ fáze – tedy doživotní fáze. Podle této fáze si udržujeme stále stejnou váhu. Při konzumaci je už povoleno úplně vše, ale jednou týdně je potřeba dodržet den, kdy jíme jen bílkoviny, jako tomu bylo v první fázi.

Čti také: Tipy trenérů hollywoodských hvězd: Získej postavu snů

Sama jsem si tuto dietu vyzkoušela, takže ze zkušenosti vím, že její dodržování není vůbec obtížné. Pro mě byla asi největším nepřítelem první fáze, konzumace pouze bílkovin. Ta mi dala opravdu zabrat! Ale po pár dnech jsem si zvykla a kila šla dolů raz, dva. Při Dukanově dietě se musejí také konzumovat ovesné otruby, a to 1–3 lžičky během všech fází. Dají se z nich vytvořit super recepty, ale pozor, bez cukru! Náhražkou cukru v Dukanově dietě je stévie – přírodní sladidlo s nula kaloriemi. Díky této rostlince se dají z ovesných otrub a dalších povolených potravin vytvářet Dukanovy sušenky, panacota, ale také čokoláda, dorty a mnoho dalšího. Já osobně jsem si oblíbila Dukanovy sušenky, dají se dělat na sladko i na slano a hodí se ke každému jídlu jako příloha.

Velkou inspirací mi byla slovenská stránka www.dukanovadieta.com. Zde nalezneš vše potřebné, seznam povolených potravin, recepty, jídelníčky, i diskuzi, kde můžete sdělovat své zkušenosti. Pokud by ti nestačila pouze tato internetová stránka, samozřejmě se více informací dozvíš právě v knize Pierra Dukana – Dukanova dieta.

Autorka: Gabrielle

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.