Jez zdravě, budeš krásná

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]

Připadáš si zesláblá, bez energie, mastí se ti vlasy, lámou nehty a kdo ví, co ještě? Měla bys rapidně změnit svůj jídelníček.

 Můžeš zdravě mlsat a přitom ti ovoce doplní všechny vitamíny, které tělo potřebuje. Co jíst, abys měla dokonalou pleť, hedvábné vlasy, hebké tělo či zdravé nehty ti Slečna prozradí v následujícím jídelníčku.

Dýňová semínka a luštěniny pro čistou pleť

Trápí tě problematická pleť plná pupínků? Měla bys změnit jídelníček a zařadit do něj více luštěnin. Také dýňová semínka a krabí maso obsahují zinek, který udržuje pokožku čistou a zdravou. Luštěniny rovněž zmírňují  záněty, takže se akné rychle zahojí. Pravidelným pojídáním si tak můžeš zlepšit pleť.

Avokádo pro hebké tělo

Pakliže máš suchou pokožku, jez co nejvíce avokádo. To obsahuje vitamín E a zdravé nenasycené tuky, které udržují pleť zdravou a čistou. Avokádo si můžeš nakrájet na menší části a pokapat olivovým olejem.

Bílý jogurt pro lesklou hřívu

Jestliže se ti mastí vlasy, dopřej si bílý jogurt. Je bohatý na vitamín B, především B2, který reguluje tvorbu kožního mazu. Jogurt si můžeš dosladit medem, který je zdravý a plný vitamínů.

Ovesné vločky pro hedvábné vlasy

Ovesné vločky, v nichž je křemík, udržují hebkou a pružnou kštici. Ochrání tě také před šedivěním. Ovesné vločky můžeš servírovat s jogurtem, mlékem anebo si z nich připrav ovocný salát.

Švestky a játra pro kvalitní barvu vlasů

Švestky, játra, slunečnicová semena i sójové boby jsou plné mědi, která podporuje tvorbu pigmentu melanin. Pokud ti bude chybět, začnou ti vlasy šedivět.

Čti také: Pět potravin, které prospívají ženskému zdraví.

Špenát pro zdravé oči

Zarudlým unaveným očím zabráníš špenátem. Ten je bohatý na vitamín C, který ničí infekce. Špenát pomáhá tělu tvořit vitamín A, který chrání oči a zlepšuje vidění v noci.

Čti také: Jak zlepšit zrak: zdravá strava a cvičení versus laser.

Banán proti kruhům pod očima

Trpíš nespavostí a ještě navíc míváš kruhy pod očima? Jez více banánů. Tyto plody obsahují látku tryptofan, jež tlumí stres a zlepšuje spánek.

Borůvky proti vráskám

Borůvky jsou plné antioxidantů a podporují tvorbu kolagenu, kterou pokožka potřebuje.

Tip: v létě si nasbírej ovoce a dej do mrazničky a můžeš mlsat po celý rok.

Mrkve a meloun pro pevné nehty

Třepí se ti nehty, jsou slabé a ještě na nich máš rýhy? To je příznakem, že máš málo vitamínů. Dopřej si mrkev, meloun nebo dýni, které obsahují beta-karoten a uvidíš, že se ti nehty po pravidelném konzumování zpevní.

Maliny, pomeranče a kiwi pro zdravé dásně

Záněty dásní a zarudlé oči tě mohou upozornit, že trpíš na nedostatek vitamínu C. Proto jej doplň malinami, pomeranči, mangem, kiwi nebo grapefruitem.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.