Když na něj nejde zapomenout

[button link=”https://slecna.info/tag/evcin-blog/” color=”cyan”]EVČIN BLOG[/button]

EVČIN BLOG –” Hlodá tě to.” Stačí jen tato věta na stručný a výstižný popis pocitů, které ti nedají spát. Myšlenky na dotyčného, na „toho“ výjimečně neobyčejného… na kluka, co tě nemá rád, ani z poloviny tak, jako ty jeho.

Tento článek je o shrnutí pocitů. Překonání sebe sama. A o síle jít přes všechny bloky v sobě, dál…nevracet

Zvrat v lásce

Mezilidské vztahy jsou sami o sobě složité a zamotané. Kapitolou sama o sobě jsou vztahy z milostného odvětví. Jsme s milostným protějškem neskonale šťastné, ale každý okamžik nás může přesvědčit o opaku. Mám na mysli zvrat. Láska jen z jedné strany, v tomto případě jen od tebe. Něco, cokoli, ho přesvědčí o tom, že ty nejsi ta pravá a najde si v jiných vodách holku, která bude splňovat všechny jeho požadavky, jeho sny, přání, touhy a bude s ní šťastnější, než s tebou.
A nastává těžké období. Zmatek u tebe v hlavě a srdci není to pravé slovo pro obrovskou bouři, odehrávající se v tobě. Snaha zapomenout je těžší, než zdolat Mount Everest. Je nemožné zapomenout na člověka, který pro tebe moc znamená, zkorigovat své city k němu a tvářit se, že je všechno v pohodě, protože ty cítíš, že nic v pohodě není. Chceš, aby byl s tebou, nic více nic méně, aby ti projevoval lásku stejně, jako „jí“ a objímal tě stylem: nehodlám tě jen tak opustit.

Druhy trápení

Dám ti dva případy druhů kluků: buď je kluk přelétavý a vztahy se slečnami pro něho prakticky nic neznamenají – „boreček“, co myslí jen na sebe, něco si musí dokázat. Od toho ruce úplně pryč, trápit se zrovna pro takový typ je opravdu zbytečné čerpání sil.
A druhý je ten, který je o poznání lepší, za to mnohem složitější – cítil, že s tebou nemůže být stoprocentně šťastný, nechtěl ti ublížit, ale šel za svým srdcem, za tím, o čem si myslel, že je správné. Znamenáš pro něj cosi výjimečného, ale ne přítelkyni do života. Možná kamarádku, možná někoho na stejné vnímání světa jako má on, možná rádkyni, možná vrbu,… jen on ví, jaké má k tobě skutečné pouto. Často se to nedá ani popsat, city hrají hlavní roli a ty jsou často nepopsatelné. Sama rozhodni, jestli se s ním chceš i nadále vídat. Určitě asi ne hned, ale nezavrhuj hned tu možnost. Časem. Nebo se vaše cesty rozejdou – chce to opravdu čas. Jednej podle svého uvážení, citu, neuškodí malinko zapojit i rozum.

Jak jít dál

Není to procházka růžovým sadem. Snaž se soustředit na věci, které máš ráda, přátelé, rodinu, sport – opakuji, chce to čas. Každý máme individuální čas. Neber v potaz rady kamarádek, které ti dávají na talíři nenávist k němu, protože ne vždy je to opravdu na místě. Z mého úhlu pohledu je to prakticky zbytečné, bolest z toho budeš mít spíše jen ty. Není dobré v sobě dusit zášť.
U každé bolesti v srdci i tady platí, že to nebude vůbec lehké, ale jednoho dne budeš mít po svém boku „toho“ svého jediného a úžasného, který ti bude dokazovat, jak moc jsi výjimečná.

Bohužel, nejsme ve filmu, kde hlavní hrdinka najde toho pravého hned za prvním rohem. Chce to ujít dlouhou cestu a několikrát zakopnout, postavit se zpátky na nohy a jít pomalu, ale jistě, do náruče toho pravého.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.