Jak se rozejít s holkou? Hlavně bez mobilu

Jseš skvělá, ale… Mám tě rád, ale… Dáme si na čas pauzu… A co kdybychom byli jen kamarádi? To jsou ty nejhorší možné věty, které od kluka nechceme nikdy v životě slyšet. Přestože jsou rozchody nedílnou součástí našich životů, pokaždé zraní. Ale dá se to přeci udělat i daleko citlivěji.

Proč nám to neumí říct prostě do očí?

Uznejme, že kluci se rozcházet vůbec neumí. Dělají to neohrabaně, netaktně a bez špetky ohledu. Noční můrou každé z nás je rozchod po telefonu. Kdyby alespoň zavolal a řekl nám to “poloosobně”, a ne smskou typu: „koncim, promin, mej se“ nebo „dame si pauzu, musim si to urovnat“.

Neznám moc mužů, kteří narovinu vysloví konečný verdikt. Vlastně neznám žádného takového muže. Většinou se stydí, bojí, mají strach, že by se mohli nějak shodit, že bychom je mohly dokonce ponížit a uhodit. Proto zalézají do stínu mobilů a emailů, kde se cítí v bezpečí. A vše je pro ně snazší.

Jak to hodit za hlavu

Jak se hrdě a s elegancí nám vlastní vyrovnat s rozchodem, který neproběhl fér? Vezměme si tedy modelovou situaci: Náš milovaný miláček prostě a sprostě pošle jen SMS s nejasným, ale konečným obsahem. Je to od něj hnusné, brečíme a vztekáme se, voláme jemu, voláme o pomoc. Zkusme to ale udělat jinak.

Přišla ti SMS, přečteš si ji. Když se vzpamatuješ z šoku, začneš asi brečet. To je v pořádku, emoce musí ven. Když konečně přes slzy opět vidíš, přečti si ji znovu, čti ji pořád a pořád dokola. Brečet budeš čím dál méně a u srdce tě také bude píchat míň a míň, než kdybys ten “zlý” mobil schovala do skříně. Dělej to záměrně, uvědomíš si tak naplno skutečnost, že vztah skončil. Odepiš mu, až se lehce otupíš a přestanou se ti klepat ruce.

Tip: Jak se rozejít a už se nevracet a jak poznáš, že už ho nemiluješ? Přečti si také, jak přežít porozchodovou krizi a jak si užívat single život.

Máš naprosté právo vyjádřit se k téhle nemilé skutečnosti. Ale buď silnější než on, buď lepší a chovej se jako člověk. Zprávu, kterou napíšeš, na hodinku jen ulož a neposílej. Když si ji za hodinu přečteš a budeš stále souhlasit s tím, co jsi napsala, odešli ji. A v ten moment, kdy jsi to poslala, zapomeň. Nestojí za to. Žádný chlap na světě nám přeci nestojí za slzy a smutek, když se jako chlap nechová.

Zažeň touhu po mstě

Co je nejdůležitější – přestaň si představovat scénky, ve kterých figuruje tvůj miláček, nůž a černý pytel. Možná to udělá příště znovu a úplně stejně, ale už ne tobě. Jsme mladé, máme všechno před sebou a musíme přece poznat více kluků, abychom zjistily, co samy chceme. Zanevřít na lásku kvůli jednomu zklamání je hloupost, jedině zkoušením najdeme toho pravého prince na koni, v autě nebo na padáku.

A ještě jedna věc. I když se ti něco takového stane, nikdy to neoplácej nikomu jinému,  je to začarovaný kruh a věř, že každá špatnost se ti vrátí.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

4 Comments
  1. Můj kluk se se mnou po roce rozešel, přes sms mi napsal, že už mě nemiluje… ale copak má cenu se trápit kvůli klukovi, kterej je taková nula, že mi to nedokáže ani říct do očí? ;)

  2. Kluci se se mnou sice vždy rozešli osobně, ale jeden byl takový srab, že to nejdřív řekl mojí mamce, aby mě připravila :D v tu chvíli jsem si připadala jak malé děcko!!!

  3. Hlavně, že vy jste dospělé, když se jim posmíváte. :) Ironie, že?

    Uživatel Terezka: Už z tvého přízpěvku by horší psycholog dostal o tobě tolik informací, z kterých je jasné, že nemá cenu se trápit, ale když jsi to psala, stále jsi se dosti trápila ale pomlouváním jeho a povyšováním se nad ostatní jsi si udělala lépe, že?… ach jo, toť budiž Svět!

Leave a Reply

Your email address will not be published.