Když opadnou růžové brýle

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Byla to letní láska. Sluníčko, prázdniny, festivaly, koupaliště… A objevil se ON! Ať už jsi ho potkala na písáku, koncertě oblíbené skupiny či večer v baru, v té chvíli to byl ten pravý. Všechno s ním bylo krásné – nekonečné procházky, letní kino, dokonce i jeho zrezivělý favorit byl jako nová Audi A5! Teď jste spolu deset měsíců, euforie opadá. Proč? Odložilas letní růžové brýle!

young couple
Bez růžových brýlí už není tak dokonalý

Zhruba po šesti až devíti měsících opadává počáteční prudká zamilovanost a vášeň. Partnerovy malé zlozvyky ti už nepřijdou roztomilé, spíše naopak. Partner se přestává snažit – nenosí kytky, nesmskujete si každý večer, slova „miluju tě“ slyšíš už jen zřídka. Oba dva jste ze vztahu unavení. Pokud už jste spolu začali bydlet, konverzace se rázem mění od „Miláčku, nesu ti snídani do postele!“ k „Zajdu koupit jar, prací prášek a zubní pastu, umyješ zatím nádobí?“

Je to první a snad nejtěžší z vztahových/partnerských krizí. Pokud ji (ve zdraví) překonáte, máte už v podstatě vyhráno!

Čti také: Milujeme se, ale kvůli sexu se věčně hádáme

Jak na to?

  1. Uvědom si, proč ses do něj zamilovala a ujasni si, jestli zamilovanost (nebo – pokud chceš – láska) stále trvá.
  2. Pojmenuj věci, které tě na něm štvou, a zjisti, jestli opravdu brání dalšímu vztahu. Na spoustu maličkostí se dá zvyknout, nebo můžete na tyto drobnosti jeden druhého upozornit.
  3. Zkuste obnovovat staré tradice – psávali jste si vzkazy, pokud jeden odešel ráno do práce/školy dřív, než druhý vstal? Začněte s tím znovu!
  4. Zaveďte nové tradice – třeba nedělní večeře s dobrým vínem a filmem – ve vaření se můžete střídat.

Nemá ale cenu slepovat něco, o čem víš, že to pohromadě držet nemůže a že se to dříve nebo později rozpadne jen proto, že „ti přece tolikrát pomohl“, „ho miluješ, i když se chová občas sobecky“ nebo „ho rodiče a kamarádi mají rádi a říkají, že vám to spolu sluší“. Nejde o rodiče, kamarády nebo domácí zvířatka, JDE O TEBE. V tomhle ohledu buď sobecká a mysli především na sebe. Nenech se trápit!

Autorka: Káťa

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.