Můj hubnoucí jídelníček

[button link=”https://slecna.info/tag/zuzcin-blog/” color=”green”]ZUZČIN BLOG[/button]

Tak jsem tu opět se svým blogem, ve kterém chci přiblížit čtenářkám Slečny, jak to jde, když se jedna mladá mamča pustí do hubnutí. Už jsem psala o tom, jak jsem se odhodlala vyrazit do posilovny, jaké to je, zvyknout si na novou zátěž v podobě činek a že mám po cvičení skvělé pocity. Konečně dělám něco pro svoje tělo!

Můj recept? Zdravě vařit a jíst!

Přestaly mě bolet záda i hlava a postava je pevnější nejen na dotek, ale už i na pohled! Manžel mi chválí pevnější zadeček a já jsem na sebe opravdu pyšná.

Ovšem zatěžkávací zkouška je dodržování jídelníčku. Jako milovník sladkého občas trpím! Chutě na čokoládu a sušenky přešly hned, jak jsem najela na zdravou formu stravování. Kdyby přede mne někdo položil čokoládu a vedle ní slunečnicový chlebíček s šunkou a rajčetem, dnes už sáhnu po chlebu. Dřív bych bez váhání slupla čokoládu.

Když na mě přijde „mlsná“, dám si k dopolední svačině přesnídávku, stejně jako můj mladší syn. Sedíme si tak spolu u stolu, každý si nabírá ze své skleničky a já vzpomínám na svoje dětská léta, kdy byla přesnídávka s piškoty moje oblíbená pochoutka. Jindy mi kluci dávají zabrat, když poletují po bytě s pytlíkem gumových medvídků a nabízejí mi. Dvakrát za sebou odmítnu a potřetí si musím vzít, aby mi už dali pokoj. Ano, mohla bych bonbónek položit někde na talířek a nechat ho synům na později, ale to ne, to já ho hned slupnu. Neměla bych, vím, ale pokušení je tak silné! Naštěstí mi dnes už jeden navoněný přeslazený medvídek úplně stačí a víc by mi ani nechutnalo.

Čti také: Zdravý životní styl nemusí být drahý

Tělo si rychle zvyklo na zdravá jídla a mlsky už nevyžaduje, jako tomu bylo dříve. Navíc jsem plná energie. Dříve jsem pila hodně kávy, tu jsem vyměnila za bylinkové čaje, zelený čaj a Caro. Díky tomu se zbytečně neodvodňuji a jen v poledne si dopřeji rozpustnou kávu s mlékem.

Jaký je tedy můj jídelníček?

Snídaně:

Snídám kolem sedmé hodiny, dávám se celozrnnou bulku s tenounkou vrstvou Flory a plátkem šunky nebo sýra. K tomu kousek zeleniny a zelený čaj s lístečkem máty. Někdy si připravím misku s mlékem, ovesnými vločkami a do toho nakrájím kousky sušeného ovoce – meruňky, papája, ananas, rozinky. K tomu opět čaj a třeba hroznové víno.

Svačina:

Dopolední svačina je většinou ovocná. Například banán, jablko nebo švestky. Když cítím hlad, dám si sušenky Bebe dobré ráno (půl balíčku). Pokud byla k snídani miska s vločkami, mívám v době svačiny chuť na šunku, tak si ji dám s celozrnou bulkou nebo slunečnicovým chlebem. Nechávám svoje tělo, ať si řekne, co by si dalo.

Oběd:

Synové nechtějí moc jíst maso, proto máme každý den k obědu polévku z kuřecího vývaru (někdy jen zeleninovou), abych jim dodala potřebné živiny. Sama si ji dávám také, ale bez nudlí nebo zavářky, jen čistý vývar se zeleninou. K hlavnímu chodu vařím často zeleninu, oblíbili jsme si brokolici, mrkev na všechny možné způsoby, houby, luštěniny (hlavně čočka u mě vede), brambory. Třikrát týdně jím rybu a tu mi zblafnou i kluci, přestože maso nemají rádi. Velikou výhodou je vaření v parním hrnci. Jídlo je hotové rychle, zachová si více vitamínů než při běžném vaření a nemusím ho nijak hlídat, nic se nepřipálí. Parní hrnec je mým velkým pomocníkem!

Svačina:

Odpolední svačina je většinou rychlá, protože spěchám do školky pro staršího syna. Takže sáhnu po jogurtu a sucharech a utíkám. Samozřejmě přidám i ovoce nebo zeleninu, naučila jsem se jíst ho při každém jídle.

Čti také: Zdravé svačiny, které si můžeš dopřát i po cvičení 

Večeře:

Večeři jsme posunuli ze sedmé hodiny na šestou. V létě byl volnější režim, často jsem večeřela na zahradě, hodně jsme grilovali. Nyní už bývá k večeru chladno, tak jíme všichni společně v kuchyni. Dříve jsem poslední jídlo odbyla namazaným chlebem nebo smaženými vajíčky. Ale dnes už vím, jak je teplá večeře důležitá a že může mít nakonec méně kalorií než ten chleba s máslem. Někdy podávám zbytek oběda, jindy vařím jídlo nové, ale protože nejsem zastánce trávení několika hodin denně u sporáku, jsou to rychlovky. Vařená zelenina s bramborami, těstovinový salát s krabími tyčinkami, zeleninové rizoto…

Doufám, že můj blog inspiruje další ženy a dívky, které potřebují zhubnout. Já už mám v pase krásných 7 cm pryč. Přihlásila jsem se dokonce do soutěže o nejlepší přeměnu postavu, tak mám další motivaci. A právě motivace je další důležitá věc v úspěšném hubnutí a v příštím blogu se jí budu věnovat!

Krásné podzimní dny přeje Zuzka.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.