Vánoce ve stylu “udělej si sám”!

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

DIY – neboli do it yourself, tedy vyrob si sám. Trend, který se rozmáhá všude možně a ruční práce se stává žádanou a ceněnou.

Ručně vyrobené mýdlo může být součástí pěkné koupelové sady.

Ani ne za dva měsíce tu jsou Vánoce. Možná ti budu připadat jako zbytečně splašená, ale pomalu si už začínám plánovat, komu co dám, kde to koupím a podobně. Navíc jsem si letos vymyslela jednu vychytávku, na kterou budu potřebovat dostatek času – na letošní Vánoce chci spoustu dárků vyrobit. Sama. A už mám pár nápadů. Půjdeš do toho se mnou?

Pečený čaj

Nejedná se o čaj v pravém slova smyslu, proto ho zvládneš vyrobit i z ingrediencí z Lidlu. Stačí ti na to: ovoce podle chuti (nejlepší jsou ale údajně jablka a hrušky, přidat ovšem můžeš cokoliv), krupicový cukr, koření, které se do směsi hodí (například hřebíček, skořice, vanilka a podobně), a klidně i cokoliv dalšího tě napadne – rozinky, kousky čokolády atd.
Příprava je jednoduchá, ovoce oloupeš, nakrájíš, přidáš vybrané koření a zasypeš krupicovým cukrem (zhruba stejným množstvím, jako máš ovoce). Potom asi třicet minut pečeš v troubě. Po vytažení dej čaj do zavařovacích skleniček a nějak krásně dozdob.
Příprava nápoje je pak stejná jako příprava klasického čaje.

Zdobená domácí mýdla

Viděla jsem i výtvory holek, které vytvořily nádherné sady mýdélek. Používaly k tomu dva různé způsoby: buď mýdlo rozpustily ve vodní lázni (s trochou vody, samozřejmě), nebo mýdlo nastrouhaly, přidaly sprchový gel a z hmoty tvarovaly. Můžeš tak vytvořit mýdélka v nejrůznějších tvarech, barvách a vůních (ano, samozřejmě můžeš do hmoty přidat také nejrůznější ingredience, třeba květiny, koření,…). Výrobky pak daly do hezké krabičky a vytvořily tak  dárkové balení „DIY“.

Další dáreček, který mě zaujal, je i výroba domácího likéru. Receptů na přípravu najdeš na internetu hodně.

Víc tipů? Vyrob si šperky z přírodybarevné mozaiky, nebo třeba vlastní gelovou svíčku! Na Slečně najdeš spoustu dalších různých návodů a receptů.

Obě ruce levé?

Nejsi zrovna moc tvůrčí typ a netroufáš si darovat svůj výrobek? Přesto někoho můžeš obdarovat ručně dělanou věcí, stačí zabrouzdat po webu. Existuje spousta stránek (například fler.cz, o kterém jsi už na Slečně mohla číst), kde spousta (méně či více) nadaných holek prodává své výrobky. A často za nízké ceny!

Už víš, kde budeš letos dárky shánět ty?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed