Vyzkoušela jsem pilates. Stojí to za to?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
O pilates jsi už určitě slyšela, ale možná jsi stejně jaké já dlouho váhala, jestli se na lekci vypravit, nebo zůstat u osvědčených cvičení. Já to nakonec vyzkoušela a tak ti přináším zprávu, jak to celé proběhlo.

Pilates na čerstvém vzduchu
Pilates tě naučí správnému držení těla

Na zahřátí malá rekapitulace teorie: pilates je cvičení probíhající v pomalém tempu na podložce (ale dočetla jsem se, že jeho formy jsou i na různých cvičebních přístrojích), které ti má pomoci dokonale zpevnit tělo, zbavit tě bolestí zad, učinit tě ohebnější a taky se ti díky němu má lépe spát. Částečně se má podobat józe, ale více si při něm zacvičíš.

Právě jistá podobnost s jógou mě od hodiny pilates celkem dlouho odrazovala, protože aktivitám ve stylu „pracujte s energií a teď ji i se všemi svými starostmi vyfoukněte ze svého těla“ zrovna nefandím. Přesto jsem si sbalila vybavení (které v případě pilates zahrnuje pouze pohodlné oblečení, případně vlastní podložku) a vyrazila za svou první zkušeností s tímto fitness programem.

Ve studiu lektorka zapnula pomalejší, meditativní hudbu a začalo se s dýchacím cvičením, předpokládám, že sloužícímu k uklidnění a uspořádání si dechu. V této části jsem se poměrně nudila. Potom však všechno nabralo jiných obrátek – cvičitelka nás nechala dělat fyzicky poměrně náročné cviky, především nejrůznější výdrže. Doopravdy můžu potvrdit, že jsem cítila i hluboko posazené svaly svého těla. Možná proto si tolik Američanů pilates oblíbilo.

Na konci hodiny proběhlo opět krátké zklidňující cvičení a šli jsme domů. Závěr? Hodina pilates mě poměrně příjemně překvapila, hezky jsem si zaposilovala a protáhla se. Příští týden půjdu zase:-) Pilates určitě doporučuju vyzkoušet!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

2 Comments
  1. Autorka o sobě zapomněla dodat, že její zájem o zdravý životní styl se projevil v pubertě po letech strávených s pověstí líného a pasívního mlsouna. :-)

    1. Hehe, ale pořád lepší přístup, než když si spousta slečen v pubertě řekne “mnu což, když už mi ten zadek tak jako tak roste, tak to tak nechám bejt a ono se uvidí”… a pak se narvou do lesklých legín a připadají si náramně kůl :-))

Leave a Reply

Your email address will not be published.