Černá a bílá i to je duha

Nic není černobílé. Všechno na světě má mnoho odstínů včetně bílé a ještě bělejší či černé a opravdu černé. Mezi tím je ještě obrovská škála barev, která umožňuje světu žít a která skýtá netušené odstíny.

Nepomáhá ani škatulkování jako heterosexuál a homosexuál. Protože kdosi pochopil, že neexistuje tak nebo tak, vytvořil pojem jako bisexualita. Tenhle pojem skrývá všechny barvy mezi černou a bílou a nikdo pořádně

Dvě holky jsou vždycky sexy
Dvě holky jsou vždycky sexy

neví, které všechny to jsou.

Jsem už taková

Bisexualita je vlastně oboupohlavní záležitost, nejen v samotném významu slova, ale váže se jak na muže tak na ženy. Tedy na ženy o něco víc. Je zvláštní, jak snadno se dvě holky po pár panácích líbají a osahávají a nikomu to nepřijde divné. Mužům kolem to klepe v kalhotách a ty dvě se ráno zasmějí. Ale zkus si představit stejnou situaci se dvěma muži? Kolik žen pocítí motýlky v břiše a kolik mužů zůstane v té samé místnosti? A může se to vůbec mužům stát aniž by přešli do pojmu gay? Proč tak jasné slovo „bi“ připadá více nám – slečnám – a u mužů snadno přechází v „homo“? Kde se v historii vytvořil vzorec, který nám dovoluje být bi se sexy podtextem, naproti tomu pánové to dělat nesmí, i když by chtěli.

Holka s koulema

Asi v jeskyních, v pravěku…tedy ne že by to tam začalo, ale jsou tam kořeny. Žena, něžná bytost, starající se o onu jeskyni, děti a přílohu k masu byla jasnou ikonou zranitelnosti. Když někdy vzala do ruky kyj nebo oštěp a srazila s ním k zemi malinu z keře, projevila se její mužná stránka, která muže od pradávna uchvacuje. Kdežto muž, který zastává bezpečí, jídlo, klid v kmenu, tak tento muž, když něžně políbí svého druha dá najevo svou ženskou stránku. Ta ale není vnímána jako něco navíc. Najednou je z něj ženská, která projevuje city a které se za to celý svět směje. Stává se slabším. A to je právě ten rozdíl, projev mužnosti v ženě je sexy, ale projev ženskosti v muži je na pováženou. Takže holky s koulema? Jistě. Muži s vagínou? Opravdu úsměvné pro ženy a opravdu trapné pro druhé pohlaví.

Něco mezi

Na samotné bisexualitě není nic špatného. Na druhou stranu, někdy je lepší být v životě vyhraněná a mít v tom jasno. A všechny úlety ke stejnému pohlaví jsou buď jen úlety nebo ona bisexualita. A u mužů? Smiřme se s tím, že to sexy není. Možná pro některou z nás a možná pro tebe právě ne. Ale jejich úlety se dějí v zákoutích, stínech a za rohem. Když je uvidíš na párty, uprostřed parketu, stejně si řekneš jsou to gayové a usměješ se. Mužská bisexualita prostě neexistuje. Možná ani ta naše, možná jsme prostě jen plné emocí, pocitů a něžnosti, kterou nemáme zrovna komu dát. Tak ji dáme sobě navzájem.
Zlatá střední cesta – věz kdo jsi, kým jsi a nebuď na sebe na večírcích moc přísná. Když už totiž přestoupíš na pár chvil na stejný břeh, o nic nejde – je to přeci bi a sexy.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed