Jak odstartovat kariéru? Inspiruj se romantickými filmy

Konce a začátky: Školní rok je v plném proudu. Že tě už ale žádné písemky nečekají, a naopak se musíš poohlížet po pracovních příležitostech? Žádný začátek není snadný a ten pracovní, kdy už nejde pouze o známky na vysvědčení, obzvláště.

Romantické filmy zbožňujeme – krásně se u nich relaxuje a ještě krásněji sní. Ačkoli by to málokoho napadlo, také v nich můžeš objevit spoustu inspirace a životních moudrostí, které můžeš dost dobře zužitkovat třeba při nástupu do nového zaměstnání.  Čemu tě který slaďák může naučit?

Snídaně u Tiffanyho

Ne každý den je posvícení. I když máš za sebou opravdu příšerný den, snaž se uklidit a zabavit svou hlavu myšlenkami na něco příjemného a pozitivního. Určitě si svou zlost nevybíjej na své kočce. Nebo na psech, křečkovi, spolubydlících či na někom z tvého okolí.

Deník Bridget Jonesové

Jestli chceš zapadnout do nového kolektivu, nesmíš si hrát na netykavku. Ke svým kolegům se chovej přátelsky a snaž se působit uvolněně. Určitě to ale nepřeháněj. To nejhorší, co můžeš udělat, je opít se na pracovním večírku. Obzvlášť pokud máte objednané karaoke!

Ďábel nosí Pradu

To, že je tvůj šéf ztělesněním ďábla, ještě neznamená, že ve svém oboru nemůže být setsakramentsky dobrý. Přestože bys mu kvůli tuně příšerných úkolů na každý den nejraději zakroutila krkem, zkus jeho zkušeností a znalostí využít ve svůj prospěch. Snaž se od něj naučit co nejvíc a co nejrychleji. Třeba se díky tomu brzo vyšplháš stejně vysoko.

Hříšný tanec

„Já jsem přinesla… meloun!“ Rychleji mluvit než myslet je vždy jedině na škodu. Pokud si nechceš zadělat na pověst totálního mimoně, vzpomeň si na to, ať už se bavíš se svými nadřízenými nebo kolegy. A jsou situace, kdy je lepší nemluvit vůbec.

Klub odložených žen

Jako nováček jsi najednou všemi obletovaná, připadáš si zajímavá, neokoukaná a všichni se k tobě chovají mile a přátelsky. Ale pozor! Jen za pár měsíců nebo dokonce týdnů se může objevit někdo další a ty se najednou přestaneš cítit tak krásně výjimečná. Užívej si proto toho skvělého pocitu, jak to jen jde, a zajisti si skálopevnou pozici ve vašem kolektivu, než ti někdo začne šlapat na paty.

Jíst, meditovat, milovat

Neboj se chopit příležitostí, které ti nové zaměstnání nabídne. Odjet sama na dalekou služební cestu a nechat všechny osobní starosti doma ti pomůže pročistit hlavu.

Velké vítězství

Jsou situace, při kterých se neubráníš slzám. No a? Vždy je lepší tlak zavčas uvolnit, než ho v sobě nechat bobtnat. Drž se však důležité zásady. Nikdy nebreč před svým šéfem, ztratila bys tak jeho respekt.

Pravá blondýnka

Věř nebo ne, i ta nejnepříjemnější osoba či největší konkurentka, kterou jsi ze začátku nemohla ani cítit, se časem může stát tvou nejlepší kamarádkou. A ještě malá poznámka: Nikdy, ale opravdu NIKDY se v kanceláři nepokoušej o „zohnout a narovnat“!

Nepolíbená

Nehraj si na to, co nejsi. Za žádných okolností. Možná si chceš ve svém novém zaměstnání splnit sny z dětství, stát se pro své okolí zajímavější, něco si dokázat, ale mysli na to, že tvé pravé Já jen tak nezamaskuješ – a vykoukne zrovna ve chvíli, kdy je to nejnevhodnější.

Podnikavá dívka

Nikdy nikomu nedovol, aby ti ukradl tvé nápady. A pokud se tak stane, bojuj!

Pretty Woman

Bohužel, je to tak – lidé se k nám často chovají podle toho, jak jsme upravení a oblečení. Proto svůj zevnějšek nezanedbávej, a pokud tě čeká schůzka s důležitými lidmi, vhodně se na to oblékni. Jednoduchou elegancí zapůsobíš vždy lépe, než kdybys přišla v otrhaných riflích a okopaných teniskách s hlínou pod nehty.

Který romantický film je tvůj nejoblíbenější? Napiš nám! Máme pro tebe i další filmové tipy.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. No…zajímavé, ale jeden film se správně jsmenuje Jíst, Modlit se, Milovat a hlavní hrdinka nezměnila kariéru – byla, je a asi i bude jedna z nejlepších spisovatelek, co jsem četla!

Leave a Reply

Your email address will not be published.