Jsem single: 12 způsobů, jak si užívat svobodu a nezávislost

Partner, přítel, manžel, kluk, protějšek, miláček nebo také drahá polovička. Jak bys ho nazývala, to je fuk. Zásadní problém je v tom, že někoho takového po svém boku postrádáš. Možná jsi zoufalá, cítíš se jako ošklivé káče, které nikdo nechce, anebo si pořád prostě nemůžeš vybrat. I toho ale můžeš využít.

Sedíš sama doma u počítače a závidíš svým kamarádkám, které se na Facebooku neustále chlubí zamilovanými fotkami s jejich verzemi pana Božského, a zaplavují tě úzkostlivé pocity. Svět se ale kvůli tomu, že jsi sama, naštěstí nezboří. Naopak. Být single má totiž kopu pozitiv. Jinak řečeno: neseď na svém mladém a svůdném pozadí a běž si užívat svoji nezávislost, dokud můžeš!

12 způsobů, jak si užívat svobodu a nezávislost

1. Pozvi se do kina

Spousta zadaných holek si stěžuje, že je jejich partner málokdy vezme do kina nebo divadla, protože se mu tam nechce, raději si zajde za kamarády do hospody, nebo si něco pustí v počítači. My holky ale potřebujeme kulturu. Využij toho, že vedle sebe nemáš chronického povaleče, a pozvi se na film nebo do divadla sama. Užiješ si to!

Tip: Vyraz na nový český muzikál Ať žije rokenrol!

2. Rozjeď to na parketu

Většina tanců vyžaduje tanečního partnera. Jenomže většina chlapů na tancování moc není. I kdybys partnera měla, nemáš zaručeno, že na plese nebo diskotéce nebudeš sedět na židli a jen závistivě koukat na ostatní, jak skvěle se na parketu baví. Když jsi single, nemusíš se na nikoho ohlížet – vytáhni kamarádky na parket a pořádně to rozjeďte. Klidně se budeš moct nechat pozvat na skleničku od kluka, který z tebe celý večer nemůže odtrhnout oči, a pošimrat tak trochu své ego.

Tip: Vyzkoušej zumbu. Zatančíš si a zacvičíš najednou.

3. Zaflirtuj si online

Štve tě, že ti nemá kdo říkat, jak jsi krásná a úžasná? Vyřeš to pomocí internetu. I když je ti určitě jasné, že v online seznamkách a chatech životní lásku na 99,9 procent beztak nenajdeš, alespoň ukojíš svoji touhu po nezávazném flirtování a klidně na chvíli můžeš být někým jiným a odreagovat se tak od svých starostí. Věř, že jen tak si občas zaflirtovat po internetu láká i tvé zadané kamarádky. Ty máš ale výhodu v tom, že to před nikým nemusíš skrývat a nemusíš mít výčitky, že děláš něco špatného. Bav se!

Tip: Znáš rizika randění online?

4. Hurá na výlet

Když může sama cestovat Julia Roberts v Jíst, meditovat, milovat, proč ne ty? Samozřejmě se sama nemusíš vydat rovnou na cestu kolem světa, stačí i malý výlet do vašeho okolí. Jeď se podívat na nedaleký zámek, kde jsi byla naposledy jako malá holka, vyraz navštívit svoji kamarádku ze základky, která se přestěhovala na druhý konec republiky, nebo si zajeď do Vídně na vánoční nákupy.

Tip: Chystáš se do Vídně? Přečti si, co si tam nenechat ujít.

5. Vyraz na koktejl s kamarádkami

Ve spoustě koktejlových barů mívají takzvané happy hours – tedy hodiny, kdy si můžeš cokoliv objednat třeba jen za polovinu nebo s jinou lákavou slevou. Využij toho se svými kamarádkami a občas si udělejte stylovou dámskou jízdu se Sex on the Beach, Cosmopolitanem nebo třeba Piňakoládou. Postupně můžete zkoušet i méně známé koktejly s exotickými názvy, které by sis jen tak netroufla objednat.

Tip: Kamarádka je zamilovaná a na tebe nemá čas. Co s tím?

6. Bloguj

Myslíš si, že tvůj život je prázdný a nudný jen proto, že zrovna nemáš partnera? Začni si psát deníček nebo si založ internetový blog. Každý den si tam zapiš, co zajímavého jsi prožila, koho jsi poznala a co nového jsi vyzkoušela. Až si své zápisky budeš číst zpětně, uvědomíš si, jak je tvůj single život výjimečný. A možná na toto období budeš s láskou vzpomínat, až budeš mít jednou žárlivého manžela a fůru ukřičených dětí.

Tip: Baví tě móda? Co takhle stát se fashion blogerkou?

7. Pečuj o svůj zevnějšek

Lidé ve spokojeném partnerském vztahu prý mají tendenci tloustnout. Navíc ženy, když už předpokládají, že svého partnera mají jistého, o sebe často přestávají dbát a na pravidelné sportování nemají čas. Nedopusť, abys tak někdy dopadla také ty. I když půjdeš třeba jen do sámošky pro balík toaleťáků, vždy měj upravené vlasy, jemně se nalič, stříkni na sebe kapku své oblíbené vůně a dej si záležet na tom, co si bereš na sebe. Není nic horšího, než ženská, která páchne potem, má nechutně mastné vlasy a na nohách špinavé okopané tenisky. Volný čas pak využij k péči o své tělo. Pravidelně choď sportovat, občas si dopřej masáž nebo relaxaci v sauně a nikdy nelituj peněz za to utracených.

Tip: Slečna ti poradí, jak správně relaxovat.

8. Kup si sexy prádlo

Neexistuje žádné pravidlo, že sexy prádýlko si na sebe můžeš vzít, jen když jdeš na rande nebo chceš překvapit svého miláčka večer v posteli. Hezké spodní prádlo klidně můžeš nosit jen tak nebo si čistě pro svoji radost koupit rajcovní noční košilku. Proč by sis něco takového nemohla dopřát jen kvůli tomu, že nemáš chlapa, který by to stejně sotva ocenil?

Tip: Rady, jak kupovat kalhotky.

9. Dělej dobré skutky

Většina z nás považuje dobrovolnictví, tedy pomáhání někomu zadarmo, za dobrý skutek. Jenže většina z nás na něco takového nemá čas.  Studujeme, k tomu si na brigádě vyděláváme peníze, bez kterých by to prostě nešlo, a ještě si musíme najít čas na naše drahé polovičky. Pokud zrovna partnera nemáš, můžeš celý víkend prosedět s krabičkou tahacích kapesníčků u romantických filmů, anebo svůj volný čas využít mnohem smysluplněji. Nabídni svou výpomoc místní charitě, pohlídej své starší sestře a jejímu manželovi občas děti, aby si také mohli někam vyrazit jen sami dva, nebo párkrát za měsíc navštiv babičku, abys jí trochu pomohla s úklidem a zahrádkou, jelikož ona sama na to už nestačí.

Tip: Nemáš se svou rodinou zrovna nejlepší vztahy? Přečti si, jak si zachovat chladnou hlavu.

10. Nauč se něco nového

Dalším způsobem, jak můžeš zužitkovat svůj volný čas, je přihlásit se do kurzu nebo vyzkoušet nový sport. Třeba nějaké bojové umění – pak už se nebudeš muset bát, když se budeš pozdě večer zase vracet domů sama. Na škodu ti určitě nebude ani autoškola, kurz vaření či první pomoci nebo lekce jazyka, který ses vždycky chtěla naučit.

Tip: Otestuj se, jaký sport je pro tebe ten pravý, a udělej si řidičák.

11. Nový účes, nové Já

Riskni to a obarvi si vlasy z blond na tmavě hnědou nebo z hnědé na rudě červenou. A klidně vyzkoušej i nějaký trendy účes, ke kterému by ses normálně neodvážila, jelikož by ti ho přítel určitě zkritizoval tak, že by ses následující dva měsíce bála vyjít ven. Jak se říká, změna je život!

Tip: Zjisti, jaké účesy letos frčí!

12. Dej si rande s knížkou

Na světě je tolik úžasných knížek, které ti doposud unikly jen proto, že sis na čtení neuměla udělat čas. Když nerandíš s žádným klukem, dej si rande s knížkou. Můžeš s ní vyrazit do parku na piknik, do restaurace a ke čtení si objednat sladký dezert, vzít si ji na výlet nebo se s ní jen tak válet večer v posteli…

Tip: Nevíš, do jaké knížky se pustit? Sleduj na Slečně seriál Kniha měsíce.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. S otázkou kde hledat partnera jsem se taky dlouho trápila. Kamarádky mě různě tahali ven, do barů a podobně, ale tam jsem nikdy nesehnala nikoho, kdo by mi padl…
    Odhodlala jsem se proto něco udělat a chvíli jsem hledala na netu, nějaký seznamky, ale to jsem velice brzo vzdala. Poté jsem si nějak psala s ojí sestřenkou ze státu a probírali jsme nějak partnery a ona mi řekla, že u nich fungují rychlé rande. Byla jsem naštvaná, že něco takového není i u nás.
    A není to tak dávno, co jsem objevila vlastně první podobiznu toho amerického rande. Musím přiznat, že mě překvapila úroveň, kterou to má. Jasný, nikdo vám nemůže zaručit, že seženete hned lásku na první pohled a všichni budou hned ti praví,ale máte šanci se dostat do společnosti, kde už máte mnohem větší šanci a jsou tam rovněž protějšky, kteří někoho hledají…
    No, pokud si už pravdu nebudete vědět rady, tak odzkoušejte. Já toho rozhodně nelituji.

    http://www.easydating.cz/?ref=537

Leave a Reply

Your email address will not be published.