Padesátkrát a stále poprvé

První sex je významný moment v životě každého z nás a je spojen s mnohými očekáváními. To však neplatí pouze v případě vůbec prvního milování, nýbrž také poprvé s každým novým partnerem. Na co si dát pozor, aby se z romantického snu nevyklubala noční můra?

Už nějaký ten pátek se zamilovaně vodíte za ruce a jiskří to mezi vámi tak, že si musíte dávat jó pozor, aby se vám samovolně nevznítily kalhoty. Chemie přitažlivosti je leckdy silnější než my sami. Sice večer usínáš pořád ještě sama, ale vždy si představuješ, jaké vaše první milování bude. Nádherné? Romantické? Sexy? To nej!

sex_poprve

Příliš velká očekávání však můžou přinést zklamání, přestože vaše poprvé bylo celkem vydařené – jen se zkrátka neodehrálo tak, jak sis jej do všech možných detailů vysnila. „Intimní sbližování s novým partnerem může zpočátku připadat neohrabaně,“ tvrdí ředitel Institutu pro sexuální terapii ve Filadelfii Chris Fariello. Proto je lepší mít trpělivost a k stále intimnějším něžnostem se dopracovávat postupně. Myslet si, že všechno bude hned pohádkově krásné a bez problémů, je příliš bláhové.

Budeš-li se řídit následujícími třemi pravidly, vše bude mnohem jednodušší a vyhneš se rozčarování z reality.

Předehra je stěžejní

Jak by to asi vypadalo, kdybychom na Slečně u článků kašlali na úvod a vždy skočili rovnou na věc, aniž bychom předem vysvětlili, co je naším záměrem, a pokusili se čtenářky vtáhnout do dění? Se sexem je to podobné, zvlášť v případě toho prvního.

Hormony vám zaplavují celé tělo i mysl. Chcete jen jedno a nejraději byste ze sebe strhali veškeré oblečení a dali svým vášním volný průchod. Jít na to hopem by však byla velká chyba. Své těla zatím neznáte a ani nevíte, co se druhému líbí a vyhovuje mu. Sotva dvouminutová zvířecí rychlovka možná může působit velmi eroticky, ale ve skutečnosti tak spíše vyhodíte dlouho hromadící se zásoby vášně z okna. Přitom by šly využít daleko lépe.

Přestože oběma vašimi těly otřásá touha, nespolykejte ji všechnu najednou. Raději si ji chytře vychutnávejte doušek po doušku. Pomalu se svlékněte, mazlete se, hlaďte jeden druhého, líbejte se a užívejte si pocit vzájemné blízkosti. A je už jen na vás, jestli nyní skončíte pouze u předehry a pokračování si necháte na příště, anebo se pomaličku dostanete rovnou do nebeských výšin.

Nesnaž se být za každou cenu dokonalá

Přiznejme si to – všechny bychom rády, aby náš milý při milování s námi (nejlépe už při tom prvním) dospěl jednoznačně k názoru, že tak úžasný sex ještě nikdy nezažil. Přílišná touha po dokonalosti však může být spíše kontraproduktivní.

Ve svých snech si sebe jistě představuješ jako vášnivou krásku, která vždy ví, kam sáhnout, aby z ní chlap byl celý vedle. K vydařenému poprvé však nepotřebuješ zkušenosti světové pornohvězdy, ani nemusíš umět kamasútru nazpaměť i pozpátku. Věř, že i tvůj protějšek si bude v řadě ohledů nejistý a stydlivost či sem tam nějaká neohrabanost mu bude připadat roztomile.

Sex není závod, ani divadelní představení v Národním. Jste na něj vy dva – lidé, kteří se do sebe zamilovali a chtějí spolu trávit svůj čas v dobrém i zlém. Neber svého miláčka v posteli za porotce, který číhá na každou sebemenší chybičku, aby ti mohl strhnout body. Jste parťáci, kteří se učí spolupráci. Všechno intimní je jen mezi vámi. Buďte otevření také v sexu, nebojte se o něm mluvit a pracujte na jeho zdokonalování společnými silami.

Povzbuzujte se navzájem

Samozřejmě nejde o to vyrobit obří transparenty a vymyslet vtipné veršované pokřiky jako na fotbalový zápas. I při sexu je však nějaké to povzbuzení ze strany partnera velmi pozitivní a užitečné. A přitom stačí pár milých slov, vzdechů nebo dobře mířených gest.

Není pravda, že chlapům jde jen o jejich vlastní uspokojení. Pocit, že si milování užívá i jejich partnerka, je pro ně velmi vzrušující. Proto se neboj projevit, když se ti něco opravdu hodně líbí. Svého miláčka tak postupně navedeš na správnou cestu – naučí se, kde a jak se ti to líbí, díky čemuž se při sexu nebude cítit sebevědoměji jen on, ale také ty si vaše intimnosti více užiješ.

Neodpustím si však jednu připomínku – vzrušení nikdy nepředstírej a nevzdychej jen proto, aby ze sexu měl tvůj milý lepší pocit. Tak si pod sebou akorát začneš podkopávat obrovskou díru. Je pravděpodobnější, že skončíš na jejím dně, než že si sex jednou začneš doopravdy užívat. Pokud máš problémy s dosahováním orgasmu, můžete na tom s partnerem začít pracovat. Přestože vás to bude stát určité úsilí, plody práce za to jistě stojí.

Pokračujeme: Už jste se poznali a vše klape, přemýšleli jste nad tématem – sex při menstruaci?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.