Sex a alkohol, míchat nebo nemíchat?

Na diskotéce se výborně bavíš, piješ, tancuješ a užíváš si. Nějaký milý kluk tě zve na panáky, věnuje se ti a moc se ti líbí. Když se večer chýlí ke konci, pozve tě k sobě jak se říká do postele. Těšíš se, že si spolu užijete krásný sex, jenže v posteli pomalu zjišťuješ, že tam nejsi jen s ním, ale i s jeho dvojníkem.

Sklenka vína – v posteli nevyzpitatelná kamarádka

Nakonec se ti chce spát, točí se ti hlava a pravděpodobně zakončíš celý večer modlitbou nad záchodovou mísou. To je smutný a reálný příklad. Patří tedy sex a alkohol k sobě? Nebo bychom to měly striktně oddělovat?

Bez alkoholu bys k němu možná nešla

Alkohol má jisté uvolňující účinky, které zapříčiňují naši odvážnost i odvázanost. Někdy je dobré si na stres a odhodlání dát panáka. Ale nic se nemá přehánět – jako se vším v životě. Měla by sis dopředu rozmyslet, než někam půjdeš, jak chceš večer strávit.

Pokud sis vyrazila na dámskou jízdu, asi se nebudeš o okolní muže zajímat, pak si můžeš večer užít prakticky bez limitu a padnout vyčerpaná do postele. Jestli ale jdeš s kamarádkou na lov a chystáš se poznat nového muže, měla bys mít na paměti, že na odvážnost alkohol ano, ale na ranní zvracení ne. Pro muže totiž není nic asexuálnějšího, než opilá holka v posteli. Můžeš tak zkazit celý okamžik, nehledě na to, jak moc se ráno budeš stydět. Před ním i sama před sebou. Možná ses díky alkoholu odvázala a šla s ním, ale na co ti to v konečném důsledku je, když si to ani jeden neužijete?

Čti také: Jak na ranní kocovinu?

Bezpečnost nade vše

Úplný abstinent se z tebe zrovna stát nemusí, ale i v rámci vlastní bezpečnosti bys měla mít své smysly zbystřené. Přeci jen se chystáš k cizímu muži nebo on k tobě a nikdy nevíš, co se může stát. Takže určitě věnuj zvýšenou pozornost tomu, kam jdete, jak se chová, zda u sebe máš zapnutý telefon a veškeré doklady. Nejlépe ještě před tím dej vědět kamarádce, kam jdeš a s kým aby o tobě měla informace v případě nouze. A úplně nejlépe se zkus takových situací co nejvíce vyvarovat. Zvláště, když jste oba popili a nemáš úplně jasné myšlenky.

Čti také: Je sex na jednu noc stále tabu?

Ale zajisté ne vždy musí jít o cizího muže. Na “sex z diskotéky” může dojít i s dlouholetým kamarádem nebo s tvým přítelem. Ovšem ani ti určitě nechtějí v posteli bezvládnou opilou slečnu. Proto si na takové věci dávej pozor, jednou se to stane asi každému z nás, ale to by mělo stačit jako poučení do života. A od té chvíle bychom si měly dávat pozor. Jsme slečny, jsme dámy a jsme okouzlující – a mírně podnapilé můžeme působit roztomile, ale ve vztahu s muži je to přesně ta hranice, kterou bychom neměly překračovat.

Když se opije on

Snad ještě horší je, když se opije on. Ať už je to kamarád, přítel nebo cizí muž a přes jeho opilost s ním budeš chtít mít sex, musíš převzít odpovědnost. Jestli má kondom, jestli je správně nasazený… Zní to možná banálně, ale je to důležité. A dokonce moc důležité. Proč z jedné vášnivé noci trpět celý život – neplánovaným těhotenstvím nebo nemocí. A co už jsi možná také postřehla, když se muž opije, většinou mu to trvá jaksi déle, než je běžné. Někdy je dokonce nemožné, aby se udělal. Záleží na míře opilosti. A to také není zrovna příjemná situace. Pro tebe ani pro něj.

Alkohol není špatný, někdy nám pomůže udělat věci, na které bychom si jinak netroufly. Povzbudí nás a utlumí naše strachy. Ale když to jedna nebo druhá strana přežene, je to nejen špatně, ale může to být i nebezpečné. Nehledě na to, že v naprosté opilosti si asi sex neužije nikdo. Za to správná míra alkoholu může sex udělat zajímavější, peprnější a okořenit vztah. Lépe se uvolníš a třeba vyzkoušíš praktiky, které tě lákají, ale stud ti zatím bránil je uskutečnit.

Důležité je nepřehánět to a vždy vědět s určitostí, kde jsi, s kým jsi a jestli dobrovolně a baví tě to. A v neposlední řadě vidět jen jednoho muže. (Pokud se nechystáš na trojku.)

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.