Sex v posteli, nebo pokaždé na jiném místě?

Je milování v posteli a před spaním opravdu to, co chceme a je to pro nás normální, zdravé či přirozené? Nebo je lepší milovat se spíše přes den a na různých místech? Pojďme si ujasnit fakta.

...a nešlo by to i bez postele?

Postel je rozhodně velmi důležitá pro relax a odpočinek, pro spánek. Musí být kvalitní, velká a na dobrém místě v pokoji. Nejlépe zády k oknu, aby nám měsíc nesvítil při úplňku do očí. Je ale stejně účelná také pro milostné hrátky?

Mnoho lidí je zvyklých, že sex s partnerem se odehrává v posteli před spaním. Je to něco jako zvyk. Ale když si lehneme po těžkém dni, vykoupaní a voňaví, opravdu se nám ještě chce? Nebo bychom raději zavřeli oči a šli spát? Nehledě na to, že když je matrace příliš měkká, jediné, čeho docílíme při milování, je skákající partner nad námi. Případně skáčeme my nad partnerem. Nemáme sice otlačená kolena, ale sex si stejně pořádně neužijeme. Určitě se obecně nedá říct, že postel je nejpohodlnější místo vždy a pro všechny pozice.

Sex v posteli rovná se méně kvalitní spánek

Mnoho výzkumů nám říká, že postel má být opravdu jen na spaní. Naše tělo by si mělo navyknout, že jakmile si lehneme, chce se nám spát. Vytvořit si tento zvyk je pro nás výhodné, nebudeme se pak dlouho obracet a hodinu se snažit usínat. Nebudeme „oleželí“ a nervózní. Pro zdravý spánek je velmi důležité naučit naše tělo jednoduchý vzorec: postel = spánek. Ale jak to skloubit dohromady s milostnými hrátkami?

ČTI TAKÉ: K lepšímu sexu za sedm dní!

Sex je důležitý pro vztah a je zábavný stejně jako vyčerpávající. Proto bychom na něj měli mít dost energie. Je tedy lepší a zdravější se milovat přes den nebo večer, ale na místech, kde nejsme zvyklí usínat. Například na pohovce v obýváku, na kuchyňské lince – míst je myslím spousta a nemá asi cenu je vyjmenovávat.

Objevujte nová místa pro milování

Můžeme z toho udělat zajímavou sexuální hru. Domluvit se přes sms s partnerem na čase a místě, kde se budeme milovat. Můžeme se na to celý den těšit. O to víc si pak milování oba užijete.

A další fakt, který podporuje teorii sexu mimo postel: Samotní muži mají návyk v posteli okamžitě usnout daleko zakořeněnější než my. Málokterému muži se po ulehnutí do postele chce ještě investovat energii. Lehnou si a prostě a jednoduše usnou. Sex je pro ně něco navíc, co si v tu chvíli stejně nedokážou naplno užít. A tím pádem ani my. Podporujeme tím jen hádky a dohady typu: „ Ty už se semnou nechceš milovat? Nelíbím se ti? Máme nějaký problém? Něco se děje?“ A přitom se našemu partnerovi přes veškerou lásku k nám, chce prachobyčejně spát.

ČTI TAKÉ: Nemám chuť na sex, jsem divná?

Zkusme si proto sex „naplánovat“ na chvíle, kdy nejsme znavení. Na chvíle, kdy jsme ještě plní energie a máme chuť se vyčerpat kdekoli mimo postel, ve které si pak půjdeme po náročném sexu už jen odpočinout. Uvidíš, že je to příjemnější a alespoň můžeš vyzkoušet něco nového.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.