Seznam se na seznamce: desatero seznamování online

Dnes jsou více než běžnou věcí, je jich spousta a snad každá z nás tam už někdy minimálně nakoukla. Řeč je o internetových seznamkách. Myslíš si, že je tam opravdu možné najít plnohodnotný vztah nebo dokonce životní lásku?

Hledání lásky na internetu vyžaduje trpělivost a opatrnost

Ať už je tvůj postoj k seznamovacím webům optimistický méně či více, rozhodně bys měla znát pár pravidel, podle čeho seznamku vybírat, jak se tam chovat a především na co si dát pozor.

Internet nám nabízí více druhů seznamek. Některé jsou určeny jen na seznámení za účelem sexu a sexuálních zážitků na „jednu noc“. Ty slouží především k tomuto účelu a hledat na nich trvalý vztah se všemi city a porozuměním je nesmysl. Může se to povést, to ano, ale procento úspěchu je spíše mizivé.

Pokud hledáš opravdovější vztah, vybírej si seznamky k tomu určené. Tedy ty, kde do svého profilu vyplňuješ minimum intimností a větší část pak o sobě, svých koníčcích, životních představ a cílů. Máš z toho obavy? Můžeš se zaregistrovat spolu s nezadanou kamarádkou – nebudeš v tom sama a můžete si pomoci i při vyplňování profilu. Například v sekci „Jaká jsem“ nebo “Jak mě vidí ostatní“. Také pak můžete jít na smluvenou schůzku spolu a dát si rande ve čtyřech.

Desatero seznamování

1. Pozor! Nick, který si vymyslíš při registraci, by o tobě měl opravdu něco vypovídat. Pokud si zvolíš něco jako „barbinka69“, a přitom miluješ umění a četbu, asi se toho pravého nedočkáš. Stejně tak něco vypovídá nick i o tvém protějšku.

2. Pokud to myslíš vážně, vyplň ve svém profilu opravdu vše podle pravdy. Internet sice svádí k tomu dělat se lepší a trochu si věci přikrášlit, ale v tomto případě to je jen pro tvoji škodu.

3. Vyplň profil z co největší části, nejlépe na 100 procent. Zvýšíš tak svoje šance. Vždy se také podívej na profil toho druhého. Na první pohled můžeš vytušit, jestli byste se k sobě hodili.

Čti také: Jak vytvořit profil, který zaujme?

4. Každý, kdo tě osloví, bude chtít logicky vidět, jak vypadáš. Stejně jako ty. Proto je dobré umístit do profilu své foto. Ne erotické, ne z dálky, ne naopak moc zblízka. Vyber normální fotku s celou postavou, kde se sama sobě líbíš. Pokud by pak po tobě kdokoli chtěl foto, můžeš ho odkázat na profil. Když by mu to nestačilo, nejspíš je to úchyl, kterému o vztah stejně nejde.

5. Nezapomeň! Opravdu velké procento lidí na internetu lže, vymýšlí si a jen se virtuálně baví. Buď proto vždy opatrná a zároveň trpělivá.

6. Pokud tě někdo osloví, do vzkazů nebo na chatu, vymysli si pár kontrolních otázek, podle kterých alespoň trochu odhadneš úmysly druhé strany.

Čti také: Zvyš si v novém roce své šance na lásku.

7. Když tě někdo osloví a budeš mít pocit, že máte naději, nechoď s ním na schůzku ihned. Přeci už to, že si nějaký ten den píšete, je první schůzka – ač jen virtuální. Čím lépe se před skutečnou schůzkou poznáte, tím lépe.

8. Až se domluvíš a budeš se s dotyčným chtít vidět, domluv místo a čas ty. Najdi kavárnu, nejlépe v centru města, kde se pohybuje hodně lidí. Čistě pro tvou vlastní bezpečnost.

9. Při první schůzce se opět zeptej na něco, o čem jste si psali. Vyber nějakou maličkost. Ověříš si tak, že se opravdu jedná o něj a ne o nějakého jeho kamaráda.

10. Pokud by se dělo cokoli, i to nejmenší, co by ti na něm najednou nesedělo, okamžitě se rozluč a jdi pryč. Není dobré pokoušet osud.

Čti také: Funguje láska na dálku přes internet?

Možností někoho potkat na internetu je spousta. Osobně vím, že je možné si takto najít i tu pravou lásku. A pokusů je neomezeně. Když najdeš seznamku, která je solidní a kde je zaregistrováno hodně lidí, může se to podařit. Nebo tam najdeš nové kamarády. Za pokus to rozhodně stojí. Hodně štěstí!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.