Slečna challenge – Je načase udělat v životě změnu?

Pokud tě zaujal právě tento titulek, dost možná nejsi s něčím ve svém životě úplně spokojená. Možná se ti nelíbí, že si připadáš nešikovná a nijak talentovaná. Třeba se vyhýbáš pohledu do zrcadla, cítíš se neoblíbená, osamělá a máš pocit, že tě nikdo nemá rád. A nebo bys chtěla být výkonnější. Nebo… zkrátka, věcí, které nám na nás samotných mohou vadit, je celá řada. Není potřeba se z toho hned hroutit, redakce Slečny pro tebe totiž připravila malou výzvu. V několikadílném seriálu si spolu krok za krokem projdeme všechny věci, které nám mohou kazit náladu a dělat náš život méně šťastným, než by mohl být. Povíme si něco o tom, jak takoví kostlivci ve skříni vznikají a také jak se jich zbavit. Jsi připravená na velkou změnu? Jdeme na to!

Než se člověk může pustit do překopávání vlastního života, musí napřed dospět do bodu, kdy si uvědomí, že je opravdu velmi nespokojený, jinak se nepohne z místa. To může být někdy sebevedomidocela obtížné, zvláště, pokud žiješ navenek dokonalý život, nic ti nechybí a tvoje okolí se k tvým pocitům staví stylem „Vždyť ti nic nechybí, tak co tě žere?“ To, že tvým blízkým připadá tvůj život šťastný, ale nemusí znamenat, že je pro tebe skutečně uspokojivý. Jak ale poznáš, že nastal čas něco změnit?

Cítíš se často bezdůvodně unavená nebo znuděná?

První velmi nápadné vodítko se týká především našeho fyzického stavu. Pokud špatně spíš, libovolně dlouhý spánek na tebe nemá vliv a stále se cítíš zničená, potácíš se jako mrtvola a jakákoli činnost nebo jen myšlenka na ni tě unavuje, pak je patrně něco v nepořádku buď s tvou životosprávou, nebo chutí do života. I když to možná vypadá banálně, když není vůle, nic zkrátka nefunguje. Bude potřeba se více zaměřit na to, zda tvoje tělo funguje jak má a také popřemýšlet, kdo nebo co ti otravuje a znepříjemňuje život. Dokud nezjistíš, co to je, jen těžko můžeš něco řešit. Tento bod je také naprosto klíčový pro všechny následující. Od tohoto problému se totiž odvíjí všechny následující.

Máš pocit, že nestojíš za nic?

Pokud se cítíš zbytečně a nevyužitě, pak je to zcela jistě věc, kterou by ses měla zabývat. Jestli máš pocit, že zahálíš a nevyužíváš svůj potenciál, musíme ti bohužel sdělit krutou pravdu – dost pravděpodobně to tak skutečně je. Naše podvědomí nám totiž nelže a pokud k nám vysílá takovou zprávu, určitě ví proč. Nemusíš se ale bát, že je to proto, že jsi líný jedinec (i když i takoví existují), daleko spíše jsi zatím nedošla k tomu, čím bys mohla být prospěšná, nebo podceňuješ své možnosti jako většina lidí na téhle planetě. Překonání tohoto stereotypu je velmi náročné, protože si budeš muset naprosto zakázat věty jako „To nejde!“ nebo „To nedokážu!“ Také bude potřeba zapracovat na stanovení si jasných cílů a time – managementu. S trochou snahy a cviku však určitě i tuhle překážku překonáš.

Nejsi spokojená se svým vzhledem?

U všech předchozích problémů jsme se zabývaly ryze intelektuálními otázkami. Jestliže ale nemáš ráda svoje tělo, setkáváme se s mnohem hlubším problémem, který neútočí jen na tvou mysl, ale i na podstatu tvé existence, na tělo, bez kterého by nemohla existovat ani duše. To může být nebezpečné a poukazuje to na různě velkou míru nepřijetí sebe sama, svojí lidskosti a v neposlední řadě také na nedostatek sebelásky. Zamysli se nad tím, zda jsi zažila něco, co by bylo příčinou tohoto postoje – šikana, odmítnutí, a podobně. Ano, existují i věci, se kterými objektivně něco dělat můžeme a máme důvod, proč nebýt zcela spokojené, jako například nadváha. Zde je však potřeba dodat, že i v případě, že skutečně potřebujeme zhubnout, je nutné mít se ráda. Pokud se budeš týrat a trápit, tvoje tělo tě nejspíš neposlechne. Naopak musíš přijmout sebe sama i s nadváhou a teprve potom se zabývat několika nadbytečnými kily. Možná se ti to zdá těžké nebo nemožné, ale jak uvidíš v některém z pokračování seriálu, i toto se dá zvládnout.

Úkol pro tebe

Než vyjde další pokračování „Slečna Challenge“, zamysli se důkladně nad tím, které nepříjemné a škodlivé vlivy bys měla změnit. Možná tě napadnou i jiné, než ty, které jsme si společně vyjmenovaly. To není špatně, dokonce naopak. Lidé jsou různí a trápí je různé věci. Většinu z nich můžeme ale snadno rozřadit do výše zmiňovaných kategorií. Možná ti pomůže, když si všechny ty mrzutosti napíšeš na papír. Ten bude představovat něco, čeho se potřebuješ zbavit. Uschovej si ho do příště, budeš ho ještě potřebovat.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.