Slečna Drsňák, aneb přáním Hartové je světový mír

Nejdrsnější adeptka na královnu krásy se musí stát tou nejpůvabnější. Nemusíš být odbornicí, co se týče filmografie, abys poznala, o koho jde. Je nebezpečná, chová se jako muž, což je při její práci vlastně skoro nezbytné. Nedbá příliš o svůj zevnějšek, a přece se dostane do finále Miss USA. Ano, je to Slečna Drsňák.

Slečna Drsňák je neohrožená a jde si vždy za svým

Kdo jiný nežli Sandra Bullock, jedna z nejznámějších současných amerických hereček, by dokázala proslavit agentku Hartovou coby Slečna Drsňák? Tato filmová herečka má za sebou celou řadu rolí, díky nimž získala takové ceny, jako je Zlatý glóbus, Oscara i Zlatou malinu.

Nakoukni společně s námi do skrytých zákoutí života slečny drsné. Touží dnešní muži stále po křehkých dámách, anebo jim více imponují ženy, pro které není zatěžko si odplivnout při prvním rande a z úst jim vyletují i peprnější výrazy?

Z drsné agentky půvabná kráska

Agentka FBI Graccie Hartová je svými kolegy donucena  vydávat se za jednu ze soutěžících o titul královny krásy USA kvůli teroristické hrozbě, kterou je nutné zastavit. Hartová je žena, pro kterou je její práce vším, jen tak se nenechá rozhodit, a přestože toho o ženské kráse zrovna moc neví, s tímto úkolem nakonec souhlasí.

Eric Matthews, který je vedením této supertajné mise pověřen, se vydá s Hartovou za ředitelkou soutěže. Agentka má ochránit dívky, proto jí zaručí postup mezi prvních pět v soutěži krásy. Aby nebyla tolik nápadná, požádají vizážistu Victora Mellinga, aby z ní udělal půvabnou dívku. I přes jeho prvotní zděšení se mu to podaří a Slečna Drsňák se ze tak ze dne na den stane krásnou reprezentantkou státu New Jersey. Dokáže si však tato drsná slečna, která není zvyklá chovat se jako dáma na úrovni, poradit s tak obtížným úkolem?

Tuto slavnou akční komedii režíroval Donald Petrie a zahráli si zde takové osobnosti jako Michael Caine, Benjamin Bratt, Candice Bergen, Ernie Hudson či William Shatner. Dočkala se dokonce pokračování s názvem Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější. Ani tam se agentka neřídila ničím jiným než krédem: „Pokud jde o pomoc přátelům, neexistuje nic, co by ji zastavilo…“

Tip: Máš ráda romantické komedie? Inspiruj se jimi a odstartuj úspěšně svoji kariéru.

Touží muži po slečně drsné?

Drsná, rázná, nebojácná, jazyk jako břitva, kariéristka. Pro mnohé z nás Slečna Drsňák představuje dokonce životní vzor. Opravdu ale muži touží po takové partnerce? Nepatří žena pilotující helikoptéru se samopalem v ruce spíše do filmů, kde může bez jakýchkoliv zábran a předsudků bojovat za spravedlnost a mír?

Líbí se ti drsné slečny, nebo tě jejich chování spíše odrazuje?

Jakub, student, 19 let: „Po pravdě řečeno, takové holky se mi nelíbí a nepřitahují mě. Přijde mi to moc mužské.“
Radek, student, 18 let: „Určitě bych takovou holku nechtěl, už jen proto, že by byla drsnější než já.“
Vít, student, 17 let: „Když je ženská drsnější než chlap, tak nám to snižuje sebevědomí. Takže takovou bych nevyhledával.“
Jiří, zámečník, 23 let: „Nelíbí se mi. Žena by měla být jemná, něžná, krásná, přítulná, abych se s ní mohl mazlit. Ale jinak mi drsné holky nevadí.“
Jan, student, 20 let: „Pokud by byla drsná až tak, že by mě fackovala, tak to se mi rozhodně nelíbí. Dávám přednost milým dívkám.“

Tip: Přečti si na Slečně také, proč muži milují potvory a jak být mrcha, kterou v cestě za svými sny nic nezastaví.

Jak být Slečna Drsňák?

Není to jen o chování a stylu života. Důležité také je, jak si ceníš sebe sama, jak si umíš jít za tím, co chceš, a bít se za to, co máš ráda. Slečna drsná se nenechá ničím a nikým zastavit, omezit, ovlivnit či vystrašit. Jedná tak, jak se domnívá, že je to správné, a nebojí se dát do nosu každému, kdo by šel proti ní a jejímu přesvědčení nebo si na ni dovoloval. Nemusí zákonitě poslouchat drsnou hudbu, oblékat se jako členka death metalové kapely nebo doma sbírat kudly a revolvery. Dělá si, co chce, říká, co chce, hlavně aby byla vždy nad věcí. Její motto zní, že nic není nemožné. Ale pozor, i ona má své dny!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.