Zlepši svůj život hned!

Procházíš zrovna náročným obdobím a nevíš, jak dál? Jsi zkrátka úplně na dně? Nemusíš hned smutnit a házet flintu do žita, existuje totiž řešení, jak se můžeš cítit lépe hned teď.
I malá změna k lepšímu totiž dokáže člověka pořádně nakopnout a podpořit ho, aby na sobě pracoval dál. Že nevěříš? Pak je tento článek určený přesně pro tebe.

Možná si říkáš, co si pod tou malou změnou vlastně představit a k čemu ti to vlastně bude dobré, maličkosti přece ještě nikoho nezachránily. To je bohužel rozšířený omyl, kterému věří spousta lidí a to je možná důvod, proč je na světě tolik sebevedominešťastných lidí, kteří prožijí někdy třeba celé životy, aniž by cokoli změnili. Když člověk neví, jak udělat radikální rozhodnutí a nebo z toho má strach, měl by udělat něco, co dokáže udělat hned. Všechny velké věci totiž začaly maličkostmi.

Proč velká slova nefungují

Všechny to určitě známe, jednoho dne si snad každá z nás řekla: „Od zítřka hubnu!“ Jenže právě ono „od zítřka“ je důvod, proč velmi pravděpodobně zůstane vše při starém. Když budeš vědět, že od zítřka musíš udělat velkou, radikální změnu, nejspíš dostaneš strach, nebudeš vědět jak na to a navíc čas, který ti do zahájení diety zbývá, ti dovolí ještě několik hodin hřešit a pojídat zmrzlinu přímo z kyblíku. To povede k výčitkám svědomí a následnému pocitu, že to přeci jen nedokážeš. Ze zítřků se tak stávají příští týdny, měsíce či nové roky a tak týden po Silvestru najednou zjistíme, že jsme ve skutečnosti o deset kilo těžší, ačkoli jsme si před půl rokem řekli, že od zítřka budeme držet tu dietu.

Krok za krokem k úspěchu

Že velká slova většinou k ničemu nevedou, už víme. Jenže jak vůbec nějaké zásadnější změny v životě docílit? Je to vlastně docela jednoduché, klíč k úspěchu je totiž vybrat si takový úkol, který budeš schopná provést hned, nejlépe okamžitě. Například víš-li, že jsi nespokojená se svým vzhledem, je jasné, že za pár dní nebudeš vysportovaná modelka s dokonalou pletí a krásnými vlasy. Taková změna chce čas a práci, což tě může snadno demotivovat. Když se ale rozhodneš, že teď hned si kupříkladu obarvíš vlasy na svůj vysněný odstín, budeš rychle o krok blíž ke svému cíli a budeš mít radost, že jsi pro sebe udělala. Stejně tak je jasné, že za pár dní nebudeš mít prince, který tě ihned požádá o ruku. Ale za okamžik můžeš mít třeba koupený nějaký zajímavý zájezd, na kterém se můžeš s někým seznámit, nebo mít vyšperkovaný profil na seznamce, nebo si pořídit lístek na ples…fantazii se meze nekladou.

Odstřihni se od minulosti

Rychlé změny mohou mít ještě jeden efekt. Mohou nám pomoct, když se potřebujeme odpoutat od něčeho z minulosti, co nás trápí a špatně se na to vzpomíná. Například když se sebou nejsi příliš spokojená a ráda bys byla „někým jiným“, pomůže ti změny nastartovat, když si třeba pořídíš nové oblečení, změníš účes nebo se třeba přihlásíš na studijní pobyt v zahraničí. Zkrátka cokoliv, co ti pomůže oddělit stav, který byl před tím a ten, kterého chceš docílit, je dobrý krok k tomu, jak se připravit na radikální změny v životě. Není náhoda, že mnoho žen po rozchodu jednoho dne přijdou ostříhané nakrátko nebo začnou sportovat. Některé dokonce změní zaměstnání a odstěhují se do úplně jiného města. Nyní už možná chápeš, proč.

Ze všeho nejdůležitější však je, nic neodkládat a cokoli, s čím můžeš začít hned teď, prostě udělat. I když půjde o úplnou drobnost. Uvidíš, že se budeš cítit mnohem líp hned, jakmile to uděláš. Tak na nic nečekej a honem se zamysli, jak bys mohla zlepšit svůj život ještě dnes.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.