Chci mít krásné vlasy. A to hned!

Ach ta věčná lidská touha mít všechno hned. Toužíš po dlouhých vlasech? Za pár hodin je hotovo! Žádné čekání a otravné přechody přes nanicovaté délky, dnes můžeš mít svůdnou kštici vážně skoro hned. Má to jen dva háčky – bude tě to něco stát a vlasy nebudou tak úplně tvoje. Výpomoc cizími vlasy tě nemusí zase až tak mrzet, pokud tyhle věci nijak zvlášť neprožíváš, ovšem peněženka po této proceduře rozhodně tenčí bude.

Nemusíš čekat, až ti vlasy samy dorostou
Nemusíš čekat, až ti vlasy samy dorostou

Prodlužování vlasů dříve určené takřka výhradně celebritám je dnes celkem běžnou metodou, jak napomoci vlastní hřívě k délce i hustotě. Prodloužené vlasy nemá už  jen každá druhá zpěvačka či herečka, ale celkem běžně také třeba sousedka nebo spolužačka. Dnes se ze vzácného zboží stal celkem běžný zákrok, jehož podstoupení je jen otázkou rozhodnutí a peněz. Celkem pochopitelné je prodlužování vlasů u těch, ke kterým byla příroda opravdu skoupá a nadělila jim vlasy příliš jemné nebo neschopné dorůst do  požadované délky.

Všichni víme, že vlasy jsou považovány za jeden z hlavních příznaků ženské krásy, a tak není divu, že část žen se skromnějším vlasovým porostem je ochotná bez váhání podstoupit několikahodinové sezení a následné docházení a péči o nové lepší vlasy. S podivem ale je, že na prodloužení a zahušťování často docházejí i dívky a ženy s naprosto standardní či dokonce bohatou vlasovou pokrývkou. Že by nějaký druh závislosti?

Příliš šetřit se nevyplatí

Současná doba nabízí různé techniky prodlužování vlasů. Je na zvážení každé ženy a doporučení odborníka, která z technik je pro ni ta nejlepší. V tomto případě by se názor profesionála určitě neměl podceňovat. Ty sice můžeš nastudovat všemožné informace a vyhodnotit, co pro tebe bude nejlepší, ale závěrečné rozhodnutí by měl mít  možnost korigovat někdo, kdo má za sebou praxi a rukama mu prošlo už mnoho „rozmarných“ hlaviček. Všeobecně lze říci, že všechny metody prodlužování vlasů jsou šetrné, pokud jsou aplikovány kvalitními prostředky a řádně proškoleným stylistou. Když už se rozhodneš, že přírodě trochu pomůžeš, rozhodně nelituj vynaložených prostředků. Ušetřené peníze za proceduru v podezřele levném salonu nebo někde v obýváku se mohou škaredě nevyplatit. Prostě se smiř s tím, že tohle něco stojí. Zabrouzdej na internetu, srovnej si ceníky a zkus vychytat třeba nějakou akční slevu nebo mimořádnou nabídku, které čas od času některé salony poskytují.

Objemná hříva snadno a rychle? Čti na Slečně!

Malé exkurze metodami prodlužování

Zřejmě nejpoužívanější metodou prodlužování vlasů je keratin. Spoje vlastních a přidávaných vlasů jsou málo viditelné a tato metoda je navíc celkem bez omezení vhodná pro všechny druhy vlasů. U této prodlužovací techniky je zásadně nejdůležitější použití opravdu kvalitního profesionálního keratinu.

Jak to vlastně funguje? K prameni tvých vlasů se přiloží přídavný pramen zakončený keratinovým nehtíkem a tepelnými kleštěmi nebo ultrazvukem dojde k prohřátí keratinu a zapracování do malého spoje. Další známou technikou je micro ring. Jedná se o metodu používanou „za studena“, bez chemikálií či tepla, pouze na bázi zavření micro kroužků a jejich opětovném otevření při posunutí pramínku. Tato metoda je hodně šetrná k vlastním vlasům. Micro Rings je velmi oblíbená také proto, že tvoří miniaturní spoj, a díky snadnému a čistému sundávání. Při prodlužování a zhušťování je třeba po 2 – 4 měsících pramínky posunout.

Raději něco levnějšího? Vyzkoušej clip-in příčesky!

Účinná pomoc i pro skutečně prořídlé vlasy

Relativní novinkou a metodou na nejvyšší úrovní je ExtendMagic. Tady se už bavíme o skutečně mimořádně účinném zásahu i u vlasů nejen jemných, ale také prořídlých. Technika je dokonce vhodná i pro klienty po chemoterapii nebo pro pacienty trpící lupénkou ve vlasech. Díky unikátnímu složení používaných přípravků je možné i kvalitní zahuštění v předních a vrchních partiích hlavy. Díky ExtendMagic je možné prodloužit a zahustit vlasy dlouhé pouhý 1 cm. Prodloužení se aplikuje cca 2 až 3 milimetry od pokožky hlavy. Žádná jiná technika neumožňuje prodloužení tak blízko hlavy. Spoje jsou oproti jiným prodloužením podstatně menší, téměř neviditelné, pružné a velice odolné. ExtendMagic umožňuje vytvářet vysoce kvalitní prodloužení a zahuštění vlasů, které může za normálních podmínek vydržet déle než čtyři měsíce. Ihned po prodloužení se mohou vlasy barvit nebo aplikovat trvalá. Doporučuje se však svěřit tyto úkony výhradně do rukou profesionála.

Krásné vlasy přinášejí každé ženě a dívce zdravé sebevědomí. Už od pradávna probíhaly pokusy, jak napravit to, co příroda zanedbala. Různé paruky a příčesy jsou známy už celé věky. Dnes se na vlně popularity veze prodlužování a zahušťování vlasů moderními metodami. Je výhradně na tvojí osobní volbě, zda chceš tuto proceduru podstoupit, či se smíříš s tím, co ti bylo naděleno. Možnosti jsou dnes velice široké a stále dostupnější, a tak to, co jsi dříve považovala třeba za svůj nedostatek, se může lehce stát korunou tvé krásy.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.