Šperk, který nestrárne: Jak nosit perly?

Říká se, že perly jsou slzy mořských panen. A taky se povídá, že perly slzy u lidí vyvolávají, A ačkoliv lituji mořských panen, které žijí v depresi, jsem si jistá, že většině dívek a žen perly přinesou spíše radost než pláč.

Perly sluší každé ženě

Perlové šperky jsou jedněmi z nejstarších a snad i nejoblíbenějších šperků a pro nastávající podzimní a zimní období se skvěle hodí. Nechej se Slečnou inspirovat a užij si díky perlám trochu toho luxusu. Ale pozor! Když se nenosí, ztrácejí na lesku.

Kde se berou perly?

Perly jsou poměrně záhadné. Vlastně u nich dodnes není potvrzeno, jak vznikají – původní teorie, že do mušle vnikne zrnko písku a je obalováno, se ukázala jako nepravdivá. Poslední dohady mluví o tom, že jde o jakýsi rakovinový nádor mlže, který je obalován perleťovými vrstvami.

Existuje jich několik druhů, z nichž nejznámější jsou perly divoké. Sehnat se dají i bájné černé perly. Rodí se u Francouzské Polynésie a jsou velmi vzácné. Dnešní perly už ve valné většině případů pocházejí z umělých odchovů. Díky tomu jsou mnohem dostupnější, takže perlový náhrdelník si můžeš pořídit i bez táty milionáře.

Jak perly vybrat?

Pokud se chystáš ke koupi perel, nejdříve by ses měla rozhodnout, kolik do nich peněz hodláš investovat. V nejrůznějších bižuteriích se dnes dají koupit i umělé perličky, které vypadají téměř jako pravé, a přitom stojí jen pár korun. Jestli si ale chceš dopřát třpyt pravých perel, musíš si přichystat minimálně několik stovek až tisíc.

Tip: Jaké šperky jsou tuto plesovou sezónu v módě? Trendy šperky z perel, křišťálu i stříbra z tebe udělají hvězdu každého večírku.

Perly mají různé odstíny, možná by se dalo říct i barvy. Základní pravidlo zní, že pokud má tvá pleť spíš chladnější odstín (má modrý nádech nebo je načervenalá), budou ti slušet čistě bílé perly nebo perly s nádechem do šeda či modra. Jestli jsi spíš teplejší typ, vyhni se tak dramatickým odstínům a pořiď si raději perličky s jemnými růžovými odlesky.

Tip: Bílé perly nikdy nevyniknou  vedle úsměvu plného zažloutlých zubů. Přečti si proto tipy na bělení zubů.

Jak perlové šperky nosit?

Perly dodají kouzlo téměř každému večernímu outfitu – nádherným příkladem jsou černé koktejlky, takzvané malé černé, kterým dodají úžasný šmrnc a eleganci. Perly se však hodí i na běžné nošení, například k bílé, šedé nebo královsky modré košili budou vypadat fantasticky i ve všední den. Je však třeba držet se jednoho pravidla, které si pro jistotu připomeneme – k perlám nikdy nenos sportovní boty. Ani krása tvých nových adidasek se nemůže snoubit s leskem perel!

Jaký máš názor na perly? Líbí se ti, nebo si myslíš, že mladých holkám nesluší?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.