Letním trendům 2011 vévodí květinový potisk

Vybíráš plavky, plážové tašky, šaty a další letní nezbytnosti? Ovocné barvy a hlavně květiny jsou hlavním trendem aktuální sezóny, proto nechte na svých šatech, kalhotách, sukních, overalech a košilích vykvést růže, mimosy i frézie. Trendy diktát hlásá ozdobit si květinou i vlasy nebo kotník.

V létě si pusť květiny k tělu

Nejen romantičky se letos zdobí květinovým potiskem od hlavy až k patě. Ve skříni má takové kousky snad každá z nás, protože květinový trend se každoročně opakuje a opakovat bude.

Květiny vypadají nejlépe na šatech a tunikách. Nejvhodnější jsou také drobnější květy, pokud ale trváš na velkém exotickém květu, snaž se, aby byl umístěn spíše ve spodní části sukně. Velký ornament v oblasti břicha nebo boků může opticky zvětšovat partie, které chceš naopak zúžit.

Jedny květinové šaty na tři způsoby

Samozřejmě, že kousků posetých kvítky a květy nemusíš mít plný šatník. K jeho oživení ti budou stačit i jedny květinové šaty zvolené podle tvého stylu, které využiješ na různé události. Jak vybrat ty správné? Při jejich koupi měj na mysli jejich kombinovatelnost s doplňky, které už máš doma. Ideálně by se měly hodit jak na pláž, tak – s pomocí doplňků a šperků – i přes den do práce nebo na letní večírek. Nebudeš se tak muset bát, že ti tvá investice zůstane ležet ve skříni.

Tip: Máš dlouhé vlasy? S každým novým účesem budou tvé šaty vypadat jinak – přečti si 7 nápadů pro dlouhé vlasy.

Pro volný čas: V běžný den květinové šaty doplň náramkem korespondujícím s barvou a stylem šatů, módními espandrilkami na klínku a uši si ozdob jemnými náušnicemi.
Do práce nebo do školy: Do práce si přes květinové šaty přehoď tenký svetřík nebo bolerko v tlumených odstínech a lodičky na vysokém podpatku nebo balerínky.
Letní šaty elegantně: Pokud tě po práci čeká důležitá večeře  nebo party a už se nestíháš převléct, nezoufej. Květinové šaty vystajluj pomocí náušnic a náramku s kameny v barvě květů a z vlasů si vytvoř třeba elegantní francouzský drdol.

Naše tipy: 1. Pruhovaný top s květinovým vzorem (Reserved), 2. Letní dřeváky (H&M), 3. Slaměný klobouk zdobený květinou (New Yorker), 4. Látkové květy do vlasů nebo jako brož (Reserved), 5. Plátěná taška s květinovým vzorem (New Yorker)

Květinové doplňky

Květinovým deštníkem, květinovým párem bot nebo květinovým páskem můžeš oživit jakýkoliv nudný outfit, který na tobě viděl už úplně každý. Originální květinový doplněk si můžeš vyrobit i sama – sežeň si kus látky s květinovým potiskem, vyrob z něj široký rovný pruh, otoč jej na rubovou stranu a přehni. Okraje k sobě sešij (kromě boků – měla by ti vzniknout rolička) a pomocí pletací jehlice otoč. Boční okraje zapošij a zavaž na mašli –  třeba přes jednoduchou bílou halenku nebo si páskem ozdob plážovou tašku.

Autorka: Jana

1 Comment
  1. Květinové vzory asi fakt letos táhnou. Jsem byla na Rock for People a mám pocit, že se vrátilo peace and hapyness :) Vůbec nevim, co mě to napadlo, před tím jsem si koupila na damskeholinky.cz boty a ani jsem nevěděla, za jakou budu hvězdu :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.