Party líčení ve stylu X-tiny

Přestože se za normálních okolností nemaluješ vůbec anebo používáš jen minimum líčidel, jsou chvíle, kdy se chceš blýsknout jako sexy kočka. Divoká party, večírek, třídní akce… Někdy není na škodu použít víc, jak obvykle. Ovšem bacha! Stále platí, že je rozdíl mezi rafinovaným make-upem, který zvýrazní tvé přednosti, a mezi mazanicí, v níž budeš vypadat spíš jako Draculova babička.
Christina Aguilera je známou dračicí, ráda experimentuje s líčením – někdy až moc. Ovšem není na škodu inspirovat se některými jejími výstřelky. A že jich není málo…


SLADKÁ ŠKOLAČKA

I divoká Christina Aguileraa ze sebe při vhodné příležitosti dokáže vykouzlit zdánlivě nevinnou školačku. Růžový lesk, zářivá líčka a řasy jako mrkací panenka zkrátka nadělají své!
Vlasy: Je jedno, jestli je tvá hříva superdlouhá nebo sotva po uši. Čelenky nejrůznějších tvarů jsou stále v módě. Na ples zvol čelenku z perliček nebo v kovovém provedením, jindy můžeš experimentovat i s křiklavými barvičkami.
Make-up:
1. Zaprvé je důležité, aby jsi svou tvářičku sjednotila make-upem nebo tónovací emulzí (tip: Make-up Stay Matte, Rimmel, 125 Kč / 5./). Tvá tvář by se neměla lesknout, proto by make-up měl být zmatňující, anebo ho nahraď za sypký pudr.
2. Líčka jsou nejdůležitější! Zvýrazni je tvářenkou v cihlové barvě (tip: Tvářenka Natural Cheek Color, ods.30, Estee Lauder, 461 Kč / 2./). Pozor! Tvářenku nanášej pomocí velkého štětce a než jím poklepeš líčka, klepni s ním o zápěstí nebo do papírového ubrousku. Méně je více!
3. Rty by měly působit nenápadně. Pořiď si proto lesk nebo tónovací balzám ve sladké ovocné barvě. (tip: Color Quench Lip Balsam, ods. 16, Clarins, 386 Kč /3./)
4. Také oční stíny by měly být ve světlé, nejlépe perleťové barvičce. Jinak by tak nevynikly tvé řasy! (tip: Práškové oční stíny Avon Color, ods.Pinky Beach, 129 Kč / 4./)
5. Bez kvalitní řasenky se rozhodně neobejdeš! Použij takovou, která perfektně prodlouží tvé řasy a pokud ani tehdy to nebude “vončo”, můžeš se vylepšit i umělými řasami. Zapoměň ale na nepřirozená “košťata”, kup si řasy jednotlive oddělené (příp. je roztříhej) a nalep jen zedva svazečky do každého vnějšího koutku. (tip: Řasenka Volume Extend, Rimmel, 179 Kč / 1./)

BRONZOVÁ ZÁŘE

Líčení v barvách lesklých kovů je stále hitem! A má jednu obrovskou výhodu – i z dračici dokáže přetvořit v přitažllivou ženu. Chyť si svou jiskru!
Vlasy: Trendem posledních týdnů jsou rozverné vlnky. Jsou ženské a zamilovala si je Shakira, Hilary Duff a v neposlední řadě také X-tina. Máš-li hřebíky, vetři do vlhkých vlasů silnější tužidlo a uprav je kulmou. Štastnější z nás si vystačí se speciálním sérem, které z mírně vlnitých vlasů vykouzlí divy!
Make-up:
1. Tvá tvář by měla působit jako samet. Dokonalý podkladový make-up, jemný pudr, případně brozující perly jsou v tomto případě nezbytnou součástí. (tip: Tekutý Make-up, Lasting Finish, Rimmel, 179 Kč /3./, Sypký pudr Personal Match, Avon, 221 Kč /6./)
2. Oči si pečlivě orámuj jemnou oční linkou v hnědém nebo bronzovém odstínu. Linka může být i o něco širší, než jak si ji maluješ obvykle. (tip: Tužka Regard Effect Metalisé, Bourjois, 199 Kč /4./)
3. Oční stín by měl být také v hnědé barvě s metalickými odlesky či s perletí. Vhodné bude, použiješ-li přímo dva odstíny, jeden tmavší a jeden světlejší. Tmavší nanes na pohyblivé víčko a světlý rozetři až k obočí. (tip: Oční stíny Arabian Glow, Avon, 199 Kč /2./)
4. Rty potři krémovou rtěnkou nebo tekutým leskem v sametové barvičce, aby ladila k barvě očních stínů. (tip: Lesk na rty High Shine Lipgloss, ods.01, Elizabeth Arden, 268 Kč /1./)

DÁMA Z MINULÉHO STOLETÍ

Christina často mění svou image. Jejím oblíbeným stylem jsou 30. a 50. léta 20. století. Platinové blond vlásky, kadeře, rudě červená rtěnka… Co může na chlapi působis smyslněji?
Vlasy: Do vlhkých vlasů vetři tužidlo a učeš si pěšinku na jedné straně. Pak pomocí fénu s difusérem a kulatého kartáče vytvoř z vlasů pořádné vlnky. Sví dílko nezapomeň zfixovat lakem s leskem.
Make-up:
1. Nanes na tvář světle béžový podkladový krém a nedostatky zamaskuj korekční tyčinkou. (tip: Tónovací emulze + korekční tyčinka 2v1, Avon, 209 Kč /6./). Pak našpul rtíky a líčka si vybarvi tvářenkou ve svěžím růžovém odstínu. (tip: Tvářenka Blush Milano, ods.20, Borghese, 483 Kč /3./)
2. Na rty pomocí štětečku nanes kvalitní krémovou rtěnku v rudě červené barvě. Ta sluší každé a každé taky dokáže rozjasnit pohled! (tip: La Matte Lipcolor, ods. 42, Borghese, 322 Kč /4./)
3. Použij oční stíny ve světle šedém odstínu. Vybarvi jimi víčka, rozetři je až k obočí a nezapomeň také malým množstvím obtáhnout linii spodních řas! Pro rozjasnění potom můžeš těsně pos obočí nanést troch bílého perleťového stínu. (tip: Velvet Eyeshadow Duo, ods.26, Orlane, 483 Kč /5./)
4. Aby tvůj pohled byl ještě jiskřivější, použij na linii horních řas černou tekutou linku a mírně ji protáhni od vnějšího koutku ven ke spánkům. ale nepřežeň to:-) (tip: Oční linky Intense, Oriflame, 199 Kč /2./) Řasy pak zvárazni řasenkou, která tvým řasám dodá ještě větší objem a mírně je natočí. (tip: Tvarující řasenka Daring Curves, Avon, 169 Kč /1./)

TIP! Kosmetika zde uvedená ti dost možná udělá v kapse díru… Neděs se, jde o inspiraci – všechno jistě seženeš levněji:-)
TIP! Podívej se na večerní líčení, líčení na svatbu a líčení na party.

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.