Podzimní update: Využij letní kosmetické přípravky jinak

Listí na stromech při závanu větru šustí jako o život a tobě je jasné, že podzim je už hodně blízko. Stále máš však krásně snědou pleť z letního sluníčka a kosmetickou tašku plnou výrobků, díky nimž jsi zářila na pláži a žhavých prázdninových večírcích. Přečti si, jak si je užít i začátkem podzimu.

Podzimní líčení nemusí být fádní a bez barev

Do horkých letních dní se hodí pouze lehké líčení. Rády si ale užíváme pestrých barev, lesků a svěžesti a sladkosti. S příchodem podzimu možná cítíš, že tvé líčení potřebuje změnu. V podzimních měsících dáváme přednost spíše tlumenějším barvám, bavíme se novými trendy, zkoušíme novinky, ale stále chceme nechat vyniknout opálené tváře. A co teprve se vší tou kosmetikou, kterou sis pořídila v červnu, ale sotva stihla využít? Inspiruj se našimi tipy, jak zužitkovat “letní” kosmetické přípravky také na podzim.

Rty podle tvého gusta

S novou sezonou přicházejí nové barvy nejen oblečení, ale také líčení. V případě make-upu však máš mnohem jednodušší (a levnější) být “in”. Nemusíš si kupovat fůru nových výrobků, stačí chytře smíchat ty, které už doma máš. Nejjednodušší to je s barvami na rty – rtěnky či lesky na rty smícháš razdva. Například když dáš dohromady tlumený hnědý odstín s jasně růžovou, získáš velice aktuální, lehce tlumený tón růžové “sultry rose”. Smícháním korálové a vínově červené zase získáš neodolatelnou fuchsiovou.

Pokud dáváš přednost méně nápadnému líčení rtů, určitě tě chytne trend “nude”. Ani kvůli tomu si nemusíš kupovat novou rtěnku v béžové nebo světle růžových odstínech. Rty přetři houbičkou s lehkým make-upem či tónovacím krémem, který jsi používala v létě, nechej chvíli vsáknout a poté rty přetři čirým nebo lehce růžovým leskem na rty. Budeš jako panenka!

Měj slunce ve tvářích

Zdá se ti, že tvá pleť už pomalu začíná ztrácet krásně opálený odstín? Lepší než jít do solárka je pohrát si s bronzerem, kterým můžeš směle nahradit tvářenku. Díky němu krásně vyniknou lícní kosti a tváře neztratí prázdninovou zář. Stejně tak využiješ i tmavší odstín pudru, který k tvé pleti na podzim už nesedí, a proto bys ho nejspíš poslala do koše nebo odložila v šuplíku na další léto. Tmavé béžové odstíny místo tvářenky na pleti vypadají velice přirozeně a kosmetické modelování tvaru obličeje s nimi jde stejně dobře jako s klasickou tvářenkou.

Tip: Přečti si, jak opticky zeštíhlit obličej pomocí tvářenky, jaký odstín červené rtěnky se k tobě hodí nebo jak nosit metalické odstíny make-upu v decentním pojetí.

Rozzař oči

Není pravda, že podzimní líčení musí být fádní. Ani teď se nemusíš vzdávat rozjasňujících přípravků, které ti tak sluší. Pro decentní rozzářený look si připrav světle růžovou tvářenku (může být i lehce třpytivá či perleťová) a tlustý plochý štětec. Tvářenku lehce rozetři do půlměsíců pod obočím a pak jí zvýrazni také horní část lícních kostí. Takové líčení zjemní tvůj pohled a dodá mu záři.

Miluješ léto, protože si bez obav můžeš dovolit jasné barvy očních stínů? Ani na podzimních večírcích se jich nemusíš vzdávat. Dodej jim však novou dimenzi kombinací s kontrastním odstínem. Na celé horní víčko rozetři bříškem ukazováčku například krémové purpurové stíny a spodní víčko orámuj jemně zelenkavým perleťovým stínem.

Máš nějaký “tajný” trik, jak oživit podzimní líčení?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.