Znáš typ svých nehtů? Zjisti, jak se o ně správně starat

Péči o nehty jsi už obětovala spoustu času i peněz. Stále to ale není ono a ty nevíš proč. Bohužel ne každý výrobek je vhodný pro všechny typy nehtů. O čem je řeč? Poznej své nehty lépe a nauč se o ně správně starat.

Dopřáváš svým nehtům péči, kterou potřebují?

Pokud používáš nesprávné produkty, můžeš na svých nehtech nadělat více škody než užitku. Pokud sis myslela, že nehty jsou všechny stejné, mýlila ses. Co který typ nehtů potřebuje a co mu naopak škodí?

Suché nehty

Pokud jsou tvé nehty suché, postrádají lesk a vláčnost, mohou vypadat neudržovaně, přestože se o ně staráš opravdu poctivě. Jak zjistíš, že jsi majitelkou suchých nehtů? Stejně jako suchá pleť i suché nehty mohou při doteku pnout a občas pálit.

Řešení: Jediný účinný způsob, jak jim vrátit ztracenou vitalitu, je pořádná hydratace. Pro tento typ nehtů je naprosto ideální vitamin E, který funguje přesně tam, kde má. Nemusíš ale nutně polykat kapsle. Stačí, když si koupíš osvědčený lak na nehty s přídavkem vitaminu E, který je právě na tento typ určený, nebo kapsle s vitaminem E rozbalíš a dvakrát denně promasíruješ jejich obsahem nehty. Poté si ruce omyj mýdlem a nezapomeň na hydratační krém, který seženeš v každé drogerii.
Na co si dát pozor: Co vlastně takovým nehtům škodí? Jejich největším nepřítelem je perleťový lak, který vysušuje.

Křehké nehty

Nejsi si jistá, jestli jsou tvé nehty křehké víc, než je to normální? Stiskni jemně strany nehtů směrem k sobě – pokud jsou křehké, snadno se ohnou. Pokud jsou dehydrované a nepružné, mohou se tím dokonce  zlomit nebo začít třepit.

Řešení: Pořiď si například mandlový olej, kterým budeš potírat nehty vždy na noc, a to především při hranách a okrajích nehtů. Zabráníš tak jejich třepení a lámání.
Na co si dát pozor: Vyhýbej se všem přípravkům, které dělají tvé nehty těžké (snadněji se potom lámou) nebo vysušují.

Tip: Kousání nehtů, třepení, lámání, žluté flíčky? Vyraz do boje s nehtokazy.

Poškozené nehty

Poškozené nehty jsou nejsnadněji identifikovatelné. Poznají se podle toho, že se ti například odlupují nebo štěpí. I zde je hlavním problémem dehydratace.

Řešení: Na takové  nehty používej speciální laky na nehty s vitaminy pro jejich pevnost, pružnost a zdravý vzhled. Krom nich můžeš dvakrát denně používat i olejíčky na kůžičku. Zajistíš si tak zdravý růst nových nehtů.
Na co si dát pozor: Nehty pravidelně zastřihávej, dokud se neuzdraví. Dlouhé poškozené nehty nevypadají hezky a navíc tím komplikuješ jejich revitalizaci, jelikož poškození pokračuje dál.

Normální nehty

Pokud tvé nehty neodpovídají žádnému z výše uvedených typů, pak jsou normální, zdravé. Ohýbají se pouze pod tlakem a snadno rostou.

Správná péče: Ani tak nezanedbávej jejich péči. Používej hydratační krémy na ruce.
Na co si dát pozor: Měla by ses však vyvarovat hrubým pilníkům či velmi teplé vodě, která je může poškodit.

Tip: Francouzská manikúra, příroda, nebo crazy barvičky – otestuj se, jaké nehty se k tobě hodí. Přečti si také, jak vybrat správný odstín laku na nehty.

Co nehtům škodí nejvíce?

– nešetrná mýdla (po mytí používej krémy na ruce)
– horká voda
– mráz i ostré sluneční paprsky (i nehty promazávej krémy s UV faktorem)
– agresivní čistící prostředky (vždy používej pracovní rukavice!)
– špatně provedená manikúra (zastřihávání nehtů do tvaru, nesprávné pilování)
– nevyvážená strava (nehty oslabuje nedostatek důležitých látek)
– kouření (mohou začít žloutnout)
– umělé nehty (po jejich odstranění nebo odloupnutí je povrch většinou zničený a nehty slabé)

Autorka: AnetNelly

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.