Když se smůla lepí na paty

smulaMoje spolubydlící pořád tvrdí, že rok 2008 byl strašný rok. A že rok 2009 bude určitě zase suprový! Co myslíte vy? Měly jste úspěšný rok, nebo nestál za nic? Já shrnu jen poslední dny toho strašného roku, který mi v ty momenty, co jsem svá trápení prožívala, jako naprosto otřesný přišel.

Všechno začalo to tím, že naše spolubydlící (shodou okolností ta, co tvrdí, že rok 2008 je šílený – bohužel to nemůžu říct jejími vlastními slovy) se chtěla odstěhovat. Jelikož jsem měla před zkouškou, nechtělo se mi to řešit, takže jsem celou záležitost vypustila z hlavy. Až jednoho dne jsem se probudila a vedlejší pokoj byl prázdný. Beze slova.
Pár dná na to jsem nedala zkoušku z anatomie, takže jsem měla zkažené Vánoce, protože jsem se to musela učit během nich.
Přítelův dědeček byl celou dobu v nemocnici, kam jsme za ním každý den chodili. Měl vodu v plicích a musel tam zůstat na pozorování. Navíc mu nebylo moc dobře, takže jsme se o něj báli celé Vánoce. Svátky jsem díky svému naštvání ze zkoušky moc nevnímala a brala je jako něco, co musím přežít, abych zase mohla sednout ke knize a učit se. Ale aspoň si u nás letos nikdo nezapíchl kost do krku, dostali jsme pěkné dárky. To zas musím uznat!
Na Boží hod přijela druhá babička – i s chřipkou. Den potom jsem odjela od Olomouce, abych se mohla v klídku učit, navíc jsem tady chtěla slavit i Silvestra. Ale další den po mém příjezdu jsem ulehla s teplotami.
Ucpal se nám v bytě odpad a měli jsme službu na sníh zrovna v den, kdy začalo konečně pořádně sněžit.
Chtěla jsem  si udělat radost alespoň tím, že si koupím něco pěkného na sebe. A buď to, co se mi líbilo nebylo ve slevě, nebo nebyla sleva taková, jakou bych uvítala. Nebo v tom nejhorším případě ani v mým oblíbených obchodech neměli nic, co by se mi líbilo. Takže jsem zavděk vzala barevnými ponožkami, kalhotkami a dvěmi flaškami vína.
Silvestr? Jelikož mi nebylo nejlíp, proseděla jsem večer se sklenicí svařáku v ruce a doufala, že brzičko bude půlnoc. O půlnoci jsme šli na náměstí, koukli na ohňostroj a šli spokojeně domů.

A jak začal nový rok 2009? Bylo všude krásně bílo, opadly mi horečky a udělala jsem zkoušku z anatomie CNS! Takže mne napadlo, že by rok 2009 byl opravdu předzvěstí dobrých událostí?
Ale proč píši tento článek. Já osobně zastávám názor, že s chladnou hlavou se vše řeší líp. Nebo aspoň se o to pokouším. Takže pokud vám přišel rok 2008 taky úplně o ničem, zkuste si vzpomenout alespoň na jednu věc, která vám udělala radost, na kterou budete vzpomínat. To neplatí jen o letech již strávených, ale i třeba o rodičích, s kterými se zrovna hádáte, nebo o kamarádce, která začala být děsně protivná! Snažme se dívat na vše z té lepší stránky, protože jinak by ten život byl děsně smutný! :-)

Text: Terezka

28 Comments
 1. Rok 2008 byl pro mě myslím dobrej…hodně novejch zkušeností a tak…a rok 2009 bude určitě taky skvělej!Pevně tomu věřím…šťastný rok 2009 Vám všem:-*

 2. jejda, děkuji za obdiv, ale není třeba :) no, mi teď přijde lehčí mluvit o tom aném problému s latinskýma slovíčkama než s českýma :D! Jako kdo se na medinu chystá, říkám přede silný nervy, dobrýho pamatováka a smířit se s tím, že všichni okolo o semestru válej šunky a ty musíš drtit jako divá…na cvičení během týdne je běžně přes 200 stran textu… což jsou pro jiné školy skoro podklady pro zkoušku :D tím nechci žádný školy shazovat :)

 3. hezkej článek, mně přišel 08 celkem normální, začátek 09 asi taky, ovšem jestli to bude rok štěstí nebo smůly rozhodne určitě až to jestli mě příjmou nebo nepříjmou na střední…

 4. Terezka: o tom učení šíleném už jsem četla, věřím tomu, že medicína je nejtěžší vš, protože se člověk musí učit neustále a ne jen ve zkoušovém období. mým velkým (a prozatím neslplnitelným snem) je být internistka, ale nevím, jestli bych tu medicínu zvládla. pamět mám, ale nevydržím se učit. když vím, že mě to nebaví, nebo se mi nechce, tak s učebnicemi třísknu a odcházím ….. :D

 5. rok 2008 pro mě byl dobrej do září…nenastoupila jsem sice na střední,ale do 9.,ale všechno je jiný,od rodinných záležitostí až po školu,ale mohlo by bejt mnohem hůř,rok 2009,respektive duben,kdy budou příjmačky a následný rozhodování o škole,a pak září,to bude asi blbý:-//

 6. Mě taky přijde, že rok 2008 byl strašný, ale měl i něco, co bylo dobrý. Snad bude 2009 pro mě i ostatní šťastné číslo.

 7. Hele nechtělo by to ňáký nový článek, vím že času je někdy strašně málo, ale chodím tu skoro denně a pořád nic

 8. naprosto vas chapu, ze vam to prijde malo, ale zrovna my, ktere tady piseme, jsme 3 (plus jeste holky, co obcas prispivaji)a vsechny na vysoke skole a prave v lednu je zkouskove obdobi, coz znamena cele dny prosedene nad knihama… plus taky zminim jen fakt, ze soutez s pisalkama budeme muset taky posunout, protoze holky, ktere jsou na stredni a zs nebudou stihat psat pri pisemkach na pololeti… takze si dovedete prdstavit nas, kdy level na vs je preci jen nastaven o dost vyse, nez na gymplu, ci zs… takze trpelivost prinasi ruze… ve vasem pripade nove clanky!

 9. Nemůžu říct že by rok 2008 nebyl dobrej, řekal bych že byl víc než dobrej, poznala sem plno novejch lidí a mám plno zážitků, to ju :) Jinak ktomu konci roku- o silvestra se semnu rozešel přítel, takže to bylo moc peknej konec roku :-( Ale mužu to brát aspon tak ze sem do nového roku vstoupila zcela svobodná vez závazků a ted už jen čekám do bude dál, tuším že brzy začne něco nového :)

 10. Opravdu rok 2008 byl ten nejhorší. Nejhorší dovolená ( kde jsem potkala naprosto debilní lidi, kterým jsem jako husa věřila ), nejhorší dny a taky hlavně to, že o sobě čím dál tím víc přemýšlím. Co dělám, jak to dělám, co ze mě bude. Nejde se to jenom tak shrnout, bylo by to na dlouho. Ale nejradši bych celej rok 2008 nějak vymazala z paměti..

 11. Mohu s naprostou upřímností prohlásit, že rok 2008 byl tím nejúžasnějším mého života. Můj svět se během něj od základu změnil a drasticky k lepšímu. Nelituji jediné vteřiny tohoto výjimečného období, které jsem zažila a z celého srdce doufám, že následující roky budou stejně nezměrně obohacující, jako byl tento.

 12. Rok 2008 nestál za nic stejně tak jako r. 2007 nebo 2006, ale tenhle rok 2009 je to nejhorší, co sem poznala :-(

 13. Ale všemožné zdravotní a jiné problémy. Nechci se rozepisovat tady na internetu, nepřijde mi to vhodný a je to docela na dlouhý povídání.

 14. Biologie 2000 testovych otazek od Chalupove, pak Fyzika v příkladech a testech od Kolářové a Chemie v testových otázkách a odpovědích od Dvořáčkové… všichni jsou pedagogové LF UPOL a určitě je to nejlepší zdroj na přijímačky. Good luck

Leave a Reply

Your email address will not be published.