Ostrůvek kreativity v centru Brna

japan1Nemůžete sehnat ten pravý šperk, pokazilo se vám zapínání na náramku, nebo jste jen nekonečně tvůrčí? Ve všech případech přijde vhod malinký brněnský obchůdek firmy Korallo, sídlící na Slovákově pár metrů od tramvajové zastávky Smetanova.

Na své si zde přijdou příznivkyně (i případní příznivci) různých stylů, od klasiky přes milovníky plastikových korálků po vyznavače přírodního a ethno stylu. Pokud nemáte jasnou představu o tom, co hledáte, můžete nad přebíráním perliček strávit i pár hodin. Najdete zde vše, co je k výrobě vlastních šperků potřeba. Kleště, drátky, stužky, řetízky, zapínání, háčky, kamínky, peříčka, sklíčka – vše přehledně vyskládáno na pultících a na stěnách. Připravili jsme pro vás i návod na výrobu zvířátka z korálků.

Když se dostaví tvůrčí krize, lze se inspirovat šperky, které byly vyrobeny ze součástek dostupných v prodejně. A jestli si stále nevíte rady, prodavačka vám vysvětlí, k čemu které háčky a očka jsou a jak se používají, popřípadě si šperk podle vlastních představ můžete nechat sestavit přímo u odborníků. V nabídce jsou korálky různých typů, tvarů i velikostí – plastové, skleněné, hliněné, dřevěné, kovové, z polodrahokamů, korálů, kamenů i mušlí. Více o sortimentu najdete na internetové adrese http://www.korallo.cz.

Japonská sada aneb co zvládne každý

sada_japonska

Nákupní košík:

tři japonské korálky
dva africké háčky na náušnice
tři nýty
řetízek
zapínání
očko na přívěšek
dva spojovací kroužky
štípačky a kleště
(přibližná výrobní cena: do 100 Kč)

Návod: Korálky protáhneme nýty, na konci vytvoříme kleštěmi očka, zbylý drát ustřihneme. Před úplným scvaknutím na očko navlečeme háček na náušnice, popř. očko na přívěšek. Očkem na přívěšek protáhneme řetízek, zkrácený do požadované délky. Na každý konec řetízku připevníme spojovací kroužek, na který připevníme zapínání. Souprava je hotová!

Trocha inspirace:

http://bijoux-gabriela.blog.cz/galerie/nausnice
http://www.fler.cz/zbozi?scid=4

Víš o podobných obchůdcích v dalších městech? Napiš do komentářů tip pro ostatní čtenářky :-)

Text a foto: Jitka

12 Comments
  1. jOOOO tam jsem byla !! :o) Tam Thoo je úpee hafec xDD Nechala jsem tam stovečku :) ,ae stálo to za to xDDD !!!!::::::doporučuju ::::::!!!!

  2. Dobrý nápad na článek:)Já chodím do tří korálkáren v Hradci Králové, všechny jsou na náměstí-jedna hned u Bílé věže, druhá cestou na Malé náměstí a třetí v jedné z uliček vedoucích ke Klicperovu divadlu, tam ale nemám moc ráda prodavačku:-D, ale zase tam mají levné korálky…Zkuste to, je to jednoduché a silně návykové:-D(já už ty náušnice ani neunosím)

Leave a Reply

Your email address will not be published.