Kampaň za zdraví a krásu!

kampanPozor, pozor, na vědomí všem čtenářkám Slečna.info se dává, že vyhlašujeme týdenní kampaň za zdraví a krásu. Zapoj se i TY! Stačí, když si přečteš následující článek a zapíšeš se prostřednictvím komentářů. Garantujeme ti, že nebudeš litovat.

ÚČEL KAMPANĚ
Nejedna z nás se radostně převlekla do plavek s úmyslem vyrazit k vodě, ale před zrcadlem se doslova zděsila a začala přemýšlet, jak přes zimu nastřádané faldíky dostat pryč. Myslíš si, že bys měla začít držet dietu? Ne! Dieta – tedy krátkodobé omezení se v jídle (snížení energetického přísunu) – nic neřeší. Budeš-li třeba týden jíst velmi málo, tělo pravděpodobně půjde nějaké to kilo dolů, ale co potom? Jakmile začneš jíst jako před dietou, tvé tělo si kila nabere zpět. A mnohdy i s bonusem navíc.
Myslíš si, že dietu můžeš držet ustavičně, aby ses jo-jo efektu vyhnula? V tom případě si zaděláváš na nemoc zvanou anorexie, která se moderním zdravým životním stylem rozhodně nic společného nemá. A ještě jeden důvod navíc – budeš-li během života neustále střídat období dietního hladovění s přejídáním, tvé tělo ti za to rozhodně nepoděkuje a brzy nebude na diety nijak reagovat. Neustálé úbytky a příbytky na váze mimo jiné rozruší elasticitu tvé kůže, což se obvykle projeví vznikem nevzhledných strií a celulitidy.
Abys byla krásná a zdravá (přestože nemáš potřebu nic hubnout), musíš „ozdravit“ celý svůj životní styl, a to dlouhodobě. Nejedná se o žádnou dietu, pouze o drobné změny ve tvém obvyklém jídelníčku, kdy se budeš snažit postupně vyřadit nezdravé potraviny, bez kterých se rozhodně obejdeš a ještě ti bez nich bude líp. Každé nezdravé jídlo můžeš nahradit něčím racionálnějším.sports
Jdeš do toho s námi?

TÝDEN ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU
Během příštího týdne (tedy od pondělí 7.7.2008 do pátku 11.7.2008) se „hromadně“ pokusíme sžít se se zásadami zdravého a vyváženého jídelníčku a začít žít aktivněji. Že nevíš jak? Stačí, když se budeš řídit následujícím SEDMEREM:

1) VÍCE TEKUTIN

Tekutinu je třeba doplňovat neustále, jelikož voda z tvého těla odplavuje nahromaděné toxické látky. Ihned po probuzení vypij sklenici (cca 0,3 l) neperlivé vody s trochou šťávy z vymačkaného citronu či pomeranče – ráno je důležité dostat z organismu nahromaděná metabolika vzniklá při spánku. Pít samozřejmě nezapomínej ani v průběhu celého dne – každý chod (včetně svačin) zapij 0,3 až 0,5 l nápoje.
Co ANO: čistá neperlivá voda (popřípadě dochucená čerstvě vymačkanou šťávou z citronu či pomeranče, nebo do ní dej vyluhovat pár natrhaných lístků máty), neslazené čaje (zelené či ovocné), naředěné 100% ovocné džusy
Co rozhodně NE: slazené perlivé nápoje (např. CocaCola, Sprite atd.), „chemické“ džusy ( s ovocem neměly nikdy nic společného, zato jsou nadopovány nehorázným množstvím sladidel, barviv a konzervantů), černou kávu (když už, tak neoslazené Karo s trochou nízkotučného mléka), alkohol

2) JEZ MENŠÍ PORCE, ALE ČASTĚJI
Je lepší sníst na posezení méně, ale dát si jídlo zhruba každé tři hodiny. Je hloupé si myslet, že pokud budeš celý den schválně hladovět a večer si dáš vydatné jídlo, abys zahnala hlad a mohla usnout, tak zhubneš. Naopak. Tvé tělo vyhlásí poplach a začne si i z jednoho jediného chodu denně střádat tukové polštářky na ještě horší časy. Pokud naopak budeš jíst třeba šestkrát denně, organismus si navykne na pravidelný přísun živin a nebude mít nutkání si vytvářet žádné zásoby. Tvůj metabolismus se zrychlí a budeš se cítit lépe. Každopádně neplatí, že se odteď začneš cpát jak divá. Porce, které jsi byla zvyklá jíst normálně, si nyní jednoduše rozděl na menší a jez je postupně. Nejlépe uděláš, když si předem rozvrhneš den – například, že o půl deváté posnídáš (samozřejmě záleží na době, kdy vstaneš), v deset si dáš lehkou svačinu, o půl jedné oběd, o půl čtvrté odpolední svačinu a o půl sedmé večeři.

miska3) SNÍDANĚ JAKO ZÁKLAD DNE
Tvůj den bude přesně takový, jak jej začneš. Začni proto doplněním energie, která je ráno potřeba – je prokázáno, že výživná snídaně podporuje mozkovou aktivitu. Navíc platí, že většinu energeticky nejbohatší potravy (tedy především sacharidů – cukrů, které se přeměňují na energii) bys měla sníst v první části dne (cca do 14:00) a pak spíše doplňovat potraviny bohaté na bílkoviny – je hloupost cpát se sacharidy před spaním, jelikož je ve spánku tolik nepotřebuješ a většina z nich se uloží do tukových zásob. Proto bys pokrmy jako pečivo, cereální lupínky, brambory, těstoviny apod., měla jíst spíše během dopoledne a oběda. Co tedy snídat či si dát jako dopolední sváču?
Co ANO: celozrnné pečivo například se šunkou (kuřecí, krůtí či vepřová od kosti), plátkem sýra, rostlinným máslem a zeleninou; jogurt či jogurtový nápoj s ovocem; cereálie s mlékem a ovocem; ochucený tvaroh; instantní ovesná kaše
Co rozhodně NE: osmahlá slanina, omeleta z pěti vajíček, uzeniny, sladké pečivo (koblížky a spol.), tukové pomazánky (nutella, arašídové máslo), sladkosti (tatranka, sušenky, čokoláda)

4) DOSYTOSTI, ALE ANI O TROCHU VÍC
Pokud ti stále kručí v břiše a musíš myslet na jídlo, znamená to, že si tvé tělo žádá více energie, než jsi mu dodala. Někdy to může být i zrádné, pokud jsi byla zvyklá cpát se k prasknutí, ale přesto – jez tak, aby ses cítila příjemně sytá (= zahnala jsi hlad, ale zároveň ti jídlo neleze zpět nosem i ušima J). Pokud máma uvařila na oběd svíčkovou, neohrnuj nad ní nos, i když víš, že se nejedná o to nejzdravější – čas od času neuškodí. Dej si však pozor na množství – raději si nalož méně. Pokud cítíš, že už jsi plná, přestaň jíst. Sice nás rodičovství učilo, že talíř se má vylízat do posledního drobečku, ale jsi dost velká a dostatečně rozumná na to, abys už s naběračkou v ruce věděla, kolik toho opravdu zkonzumuješ.
Tipy:
– Někdy pomůže, vyměníš-li velký talíř za menší. I menší porce na něm bude vypadat dostatečná, naopak je prokázáno, že na velký talíř obvykle naložíš mnohem více, než je nutné a než jsi vůbec schopná spořádat.
– Zařaď do svého jídelníčku zeleninu. Odteď si budeš nakládat poloviční porci přílohy a volné místo na talíři zaplníš čerstvou nastrouhanou mrkví, salátem, hráškem či zelím.
– Jistě víš, jaké mamutí porce můžeš očekávat v restauraci. Výhodou je, že ke každému masu obvykle dostaneš bohatou zeleninovou přílohu – tak nač si ještě objednávat nezdravé hranolky, když maso v pohodě zajíš zeleninou?
– Věnuj pozornost svému jídlu – neber si talíř k televizi ani k počítači, nestůj, ani u jídla nepochoduj. Pohodlně se u něj usaď a v klidu žvýkej. Dobře rozmělněné a slinami promíchané jídlo se žaludku lépe tráví a propos, když do sebe jídlo doslova nasypeš, mozek nestačí vyslat signál, že už jsi dostatečně sytá a opět se zbytečně přecpeš.

5) NENÍ MASO JAKO MASO

Maso je důležitým zdrojem mnoha nezbytných látek, proto bys ho ze svého jídelníčku rozhodně vyškrtnout neměla. Z hlediska dietnosti je zdravější maso bílé, jelikož obsahuje méně tuku – zaměř se proto na ryby (alespoň 2x týdně) a drůbež. Ani tak bys neměla úplně zanevřít na maso červené, jelikož obsahuje více železa a bílkovin – hovězí je méně tučné než vepřové, ale kousek libového vepřového či vepřová šunka jednou za týden prohřeškem rozhodně není!

6) POCHUTINY – CO VYŠKRTNOUT?prejidani
Jak už bylo řečeno výše, existuje spousta potravin, které do sebe ládujeme, přestože nejsou nikterak výživné ani potřebné pro život. Zkrátka nám chutnají. Pokud jsi ale chytrá, moc dobře víš, že i přesolené brambůrky či „snikrsky“, jdou nahradit za něco stejně dobrého, ale méně kalorického. Zde jsou tipy, za co nahradit některé pochutiny:
a) Mléčná čokoláda, čokoládové tyčinky, bonboniéry, sladké opatky – Čas od času si místo nich dej kousek kvalitní hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa, vyrob si koktejl (rozmixuješ banán nebo jahody s mlékem a mírně přisladíš, máš-li potřebu), dej si hrst želatinových medvídků (tzn. medvídků z kvalitní průhledné želatiny prospívající kloubům, ne těch pocukrovaných), naláduj se oříšky a ovocem, čas od času si dopřej sladký jogurt, ochucený tvaroh či müssli. Vyzkoušej také ovocné piré či dětskou přesnídávku. A říká se, že i ovocná zmrzlina je menším zlem než tabulka tukové čokolády.
b) Dortíky, zákusky, sladká šlehačka – Místo tučného máslového dortu, který je přímo kalorickou bombou, si k narozeninám ukuchti piškotový dort se spoustou ovoce, kysanou smetanou a želatinou navrch. Je vynikající!
c) Chipsy, křupky, tyčinky – Když už musíš něco„zobat“, vyrob si raději popcorn (pozor však na popcorn do mikrovlnky, často je hodně tučný a obsahuje konzervanty) – kukuřičná zrníčka opraž na troše oleje na pánvičce s poklicí a jen velmi mírně osol. Pochoutkami jsou však i nesolené oříšky, mandle, obilné klíčky či slunečnicová semínka – obsahují i hromadu vitaminů a minerálů, po kterých zkrásní také tvá pleť, vlasy a nehty.
d) Majonézy, tatarky, plnotučná hořčice – V obchodech objevíš spoustu druhů nízkotučných dresingů, pokud se bez nich neobejdeš. Skvělý je například Yofresh a podobné jogurtové výrobky.
e) Hranolky, krokety, houskové knedlíky, bílé pečivo – Ano, všechno je to velmi chutné, ale zároveň velmi nezdravé. Mnohem lepší variantou je lepší jako přílohu zvolit dušenou rýži, pohanku či kuskus, přiměřené množství vařených brambor nebo bramborové kaše.
Tipy:
– Honí tě mlsná a nemůžeš ji setřást? Vyzkoušej trik modelek – pořiď si lahvičku vanilkového esenciálního oleje, a jakmile dostaneš chuť na sladké, čichej k ní tak dlouho, dokud tě chuť nepřejde.
– Vhodnější doba k „hřešení“ je rozhodně první část dne. Müssli si jednou týdně můžeš dát k snídani či svačině, něco malého sladkého si občas můžeš dovolit smlsnout po obědě jako zákusek.
– Před obědem smlsni čtvereček tmavé čokolády – ta obsahuje látky, jež podpoří vznik enzymů v tvém těle. Díky nim tvůj žaludek požitý oběd stráví snadněji. Naopak není vhodné před větším chodem pít velké množství vody – kyselé žaludeční šťávy si vodou naředíš.
– Stále platí, že je lepší občas smlsnout něco malého, na co máš chuť, než si to neustále odepírat a pak dostat záchvat „žravosti“ a vybílit domácí zásoby!

7) BEZ POHYBU TO NEBUDE FUNGOVAT!
Při pohybu nejen spálíš nějakou tu kalorii, ale také zlepšíš svou kondičku, posílíš zdraví, zlepšíš si náladu, perfektně pročistíš hlavu a zrychlíš svůj metabolismus. Zároveň je však důležité, aby ti sport přinášel potěšení. cvikNenuť se do cvičení, které tě nebaví. Stačí, když si třikrát týdně zajezdíš na bruslích, zaplaveš si, zaběháš s kamarádkou, projdeš se se psem, zatancuješ si… Druhy pohybových aktivit je navíc vhodné střídat, aby ses vyhnula stereotypu – dokonce tělo je schopné navyknout si na určitý druh pohybu natolik, že na něj nebude už reagovat spalováním tuků a zpevňováním svalové hmoty.

Přečetla sis předcházející odstavce pozorně? Nyní si shrneme, co bude úkolem tvého týdenního snažení:
– budeš pít více (správných) tekutin
– rozdělíš si porce do více denních dávek
– vynecháš uzeniny, tučná jídla a bílé pečivo
– naprosto omezíš sladkosti a jiné pochutiny
– budeš jíst více zeleniny a potravin se spoustou vitaminů a minerálů
– začneš se více pohybovat

>> ZAPIŠ SE! NÁVOD ZDE: <<
Do komentářů pod tímto článkem napiš následující údaje:
– jméno/přezdívka, e-mail (stačí vypsat do formuláře, Tvůj e-mail nebude přístupný ostatním čtenářům – ochrana před spamem)
– zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila
– jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu
– Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou, kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se našeho programu? ANO/NE
(prosím zapisujte se do neděle 6.7.2008)

priklad
Další informace:
Během celého „zdravého týdne“ budeme na Slečně diskutovat, jak se nám vede dodržovat zásady, jak hřešíme, jak se cítíme, dávat si rady apod. Po ukončení programu proběhne na webu anketa, kde každá z nás shrne, jestli pocítila nějaké zlepšení, co pro ni bylo nejtěžší a hodlá-li pokračovat.

UPOZORNĚNÍ:
Nejedná se o podněcování k držení diety, nezdravému hubnutí a anorexii! Účelem „zdravého týdne“ není úbytek na váze, nýbrž vytváření si zdravých návyků ve stravování a pohyblivosti, které dnešní mladí často zanedbávají, s čímž souvisí růst procenta obézních školáků a studentů v České Republice.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

48 Comments
 1. Tak jsem to celý přečetla na jeden zátach a přidávám se určitě.=)
  Cca před třemi týdny jsem zavřela svůj blog, diky kterymu sem se snažila zhubnout.. (ovšem ne pro-ana) Měla sem ho rok a něco, účinek žádnej, maximálně sem se “naučila přejídat se” .. a to zrovna dneska mi mamka udělala přednášku o tom, že bud nejím vůbec, nebo se přejím.. fakt povzbudivý.
  Takže mi ten týden snad pomůže.. asi by bylo lepší se na něj začít chystat už tenhle, přeci jen, ráno si jít zaběhat aspon párkrát do týdne může být příjemná změna.=)
  Jinak k tomu co se má “vyplňovat”.. s kondicí nejsem spokojená vůbec, měla sem teď mononukleozu – tzn. půl roku povinně bez sportu – a hrozně sem zlenivěla :D jinak postava by i šla (170cm/58kg asi) ale chtěla bych se zpevnit, hodily by se možná i nějaky novy posilovací cviky=)
  A nějak hodnotit dosavadní způsob žití.. tu aktivitu nemá cenu komentovat dále, kvůli té mononu, a stravování taky nic moc, hlavně díky tomu přejídání=///
  a sem ráda, že ste něco takovyho vymysleli

 2. – jméno/přezdívka: Tamara/Tam’y
  – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila: Jj s tělem jo, ale možná ta kondice, sice je taky (celkem dost) dobrá, ale trvá mi moc dlouho rozjezd po ráno…spíš dooooost dlouho, občas třeba když vstanu ze židle nebo tak, tak mě hrozně bolí svaly (nebo co to je :D), jako ze zadní strany kolen…
  – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu: Hi :D no tak stravování…ehm…to bych raději nerozebírala, snažim se jíst zdravě, ale nějak se to zvrtává :D, takže do sebe stejně nacpu celou tabulku čokolády :D :( a fyzicka aktivita je jakžtakž i když bych se mohla víc pohybovat…
  – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou: Ano
  P.S.: Jenom nevim, jestli se budu moct zapojovat během toho týdne do tý diskuze, protože jedu do Anglie a nevim jak to tam budu stíhat. ;))

 3. 1. Tia
  2. Jsem docela spokojená, chtěla bych umět nějaký obraný sport, abych se nebála..
  3. vpohodě, akorát trošku zpravidelnit běhání a plavání.
  4. ano, díky moc :-)

  :-*

 4. Akoze nic proti ale toto vsetko co sa tu pisalo som uz davno vedela to o tej vode o pohybe a sladkostiach a ovoci…no proste hchcelo by to novsie napady ale zase no mozno ostatny to este nepoculi takze

 5. – jméno/přezdívka, e-mail :Eliška-Elza:)
  – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila:chtěla bych zpevnit břicho a stehnaa trošku zhubnouzt
  – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu :nejím moc zdravě,ale hodně se o to snažíma cvičím jogu,zajimam se o zdravou výživu
  – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou, kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se našeho programu? ANO/NE :NE

 6. – jméno/přezdívka, e-mail (stačí vypsat do formuláře, Tvůj e-mail nebude přístupný ostatním
  čtenářům – ochrana před spamem)→ Martina/Ajda
  – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila → s postavou
  jsem celkem spokojená, i když něco by se určitě našlo ;-), ale horší je to s kondicí, tam jsou
  jistý mezery O:-)
  – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu → myslím že stravování …
  mno taková typická strava, česká kuchyně, bílé pečivo, uzeniny, sýry, … prostě “normálka” a
  taky občas (občas?) si dám nějaké sladkosti, neubráním se posezení v cukrárně s přáteli …
  fyzická aktivita … ta poslední dobou pohasla, dříve jsem delala 2 sporty, se kterými jsem
  skončila, ani nevím proč, možnná me to ted trochu mrzí … ale každý týden (snažím se)chodím
  pravidelně na spinning
  – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou,
  kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se
  našeho programu? → ANO

 7. 1. – jméno/přezdívka : Iveta/Ivík
  2. – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila : já cvičím docela už dlouho kvůli problémům se zády,ale občas na to kašlu :D :( ,ale teď(o prázdninách)bych to chtěla změnit a začít pořádně cvičit,abych nedopadla špatně.A moje tělo-podle ostatních vypadám dobře,ale já bych chtěla vypadat ještě líp :) takže spokojená ani moc nejsem :(
  3. – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu : Chi :D taky bych to stravování radši nerozebírala…snažim se jíst zdravě,ale ta čokoláda nebo jakákoli sladkost je(většinou)silnější jak já :D :( a fyzická aktivita?Ale tak jde to jakštakš,ale mohlo by to být samozřejmě lepší…..
  4. – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou, kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se našeho programu? ANO/NE : ANO,děkuji :)

 8. 1. – jméno/přezdívka :Nikol/Niky
  2. – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila :Rada sportuju,ale neni tolik času…rada bych si zpevnila nohy stehna a zadeček.
  3. – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu :No tak ja jim uplně všechno….neomezuju se v tom co jim ale kolik toho jim.Fyzičku mam jinak dobrou…myslím:-)
  4. – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou, kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se našeho programu? ANO/NE :Ano

 9. Ráda bych zhubla…jenže můj problém je vůle…ted se snažím jíst zdrave a každý den se snažím hrát volejbal…ráda bych začala s jogou.Taky bych ráda spevnila břicho stehna.Je fakt že když jdu k vodě,na sebevědomí mi to moc nepřidá.Tak tedy si ted budu víc věřit že to zvládnu a pustím se s chutí do toho…

 10. Do komentářů pod tímto článkem napiš následující údaje:
  – jméno/přezdívka, e-mail (stačí vypsat do formuláře, Tvůj e-mail nebude přístupný ostatním čtenářům – ochrana před spamem)
  – zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila
  – jak hodnotíš svůj dosavadní způsob stravování a fyzickou aktivitu
  – Přeješ si, abychom Ti na uvedený e-mail zaslali ikonku s Tvou přezdívkou, kterou můžeš umístit na svůj blog a „pochlubit“ se tak, že i Ty ses rozhodla zúčastnit se našeho programu? ANO/NE
  (prosím zapisujte se do neděle 6.7.2008)
  Jak sem si ten to článek přečetla hned sem věděla že se musím zapojit.
  1)Moje jméno je Iveta přezdívka Ivet
  2)zda jsi se svým tělem a momentální kondicí spokojená, co bys ráda vylepšila.No se svým tělem jsem trochu spokojená,líbí se mi mé dlouhé nohy.ale ty by potřebovali trochu celkově zpevnit a vadí mi moje velké boky a k tomu i velký zadeček.Moje kondice není moc dobra pač sem 2krat za sebou prodělla mononukleosu…a takže sem asi 9měsíců nemohla cvičit..takže sem si trochu odvykla..ale těd už sem skoro zdaravá a plavu těd hodně.
  3)Moje stravování je celkem dobré.Jím asi 6krát denně..ale někdy si zobbnu něčeho takže to je i vícekrát…ale jelikož mám rovnátka tak zas nemůžu nějaké výrobky a což je dcl dobre žádní oříšky arašídy přesolené….A moje fyzická aktivita jak sem už psala po tý mononukleose horšíí.
  4)Ano,přeji si ,aby jste mi vše potřebné zaslali na můj email.

 11. 1) Tereza/Terča
  2)s telem jsem spokojena ale chtela bych zhubnout nejake to kilco ;-)..ale chybi mi vule :D
  3)stravovani heh s tim je to horsi no…. to na co mam chut si proste dám:D asi tak…
  4)Ano vse potrebne mi supnete na majl diky :-*

 12. -montaana219, sykra@seznam.cz
  -jsem vcelku spokojená…možná bych se mohla víc hýbat
  -myslím že docela dobrý…akorát teda občas jím hodně sladkostí…a mám málo pohybu
  -ANO

 13. Takže se přidávám:
  Petra/Petiik
  Sem celkem spokojená, ale chtěla bych zpevnit bříško a ubrat na stehnech a zadečku
  ucházející
  ANO

 14. -Se svým tělem jsem v celku spokojená, ale kdyby se mi podařilo zhubnout tak to vrátit určitě chtít nebudu :-D
  -Fyzická aktivita je u mě na bodu mrazu brrr, začali prázdniny, skončil mi kroužek a už nic nedělám… :…( …No a stravování…radši se ani neptat..
  -Ne
  !!!URČITĚ SE PŘIPOJÍM!!!

 15. – No jsem celkem spokojená, ale chtěla bych zmenšit bříško a stehna :)
  – Zeleninu a ovoce mám ráda, takže to papám často, ale stejně často si dopřávám i sladkosti :D …a jinak chodim jenom na in-liny
  – NE

 16. Já jsem spokojená, ale v poslední době jsem celkem vyčerpaná – pití nic moc a jím nepravidelně. Tak to skusim. 11.7. je konec, ale 10.7. odjížím na dovolenou tak se budu snažit i při ní.

 17. tak ještě jednou podle návodu:

  – jsem spokojená, jenom ty tři kila a trochu břicho dolů.
  – v poslední době jsem celkem vyčerpaná – pití nic moc a jím nepravidelně ( a moc sladkostí)
  – Ano
  – Zúčastním se

 18. jméno-Dominika/domča
  jsem docela spokojená ale chtěla bych menší břicho :-(
  -ujíždím na sladkostech :-D
  -ANO

 19. Jméno/Přezdívka: Kristýna/Týňule
  No tak spokojená absolutně nejsem. Při výšce 165 cm mám 67 kg :( Chci shodit především nohy a boky :)
  No začala jsem teď trochu víc jíst ale zase se mnohem více hejbu což beru jako velké +. Hraju 2x týdně tenis a když mi vychází den bez tenisu tak jedu na in line brusle. Ve školním roce to tde tak bylo. Teď o prázdninách tenis nehraju a tak jezdím na in linech denně.
  Ano

 20. Jméno/Přezdívka:Jana/Janča
  -Spokojená se svojí postavou teda jsem.I když nějaký ty faldíky se mi třeba nelíbí,ale snad to napravíme:)
  -Tak to stravování?Hlavně ty sladkosti:-DTo bude problém.Ale jako ta fyzická kondička….Sport je zas moje,takže jako to něco pořád dělám.:)Hlavně můj oblíbený sport=volejbal:)
  -Ano

 21. -Blanka
  -celekm dobrý, jen bych chtěl zlepšit kondičku
  -stravování, chtěla bych vyřadit sladkosti
  -ano

 22. 1)Iveta/Ivi,Ivík,Ivet
  2)Se svým tělem jsem celkem spokojená,ale ráda bych dosáhla 60-ti cm v pase,kondice-docela ujde často jezdím na kole nebo běhám
  3)Určitě omezit sladkosti
  4)ANO

 23. 1. Monča
  2. no tak s kondicí su spokojená já jsem takovej malej sportovec, ale trochu bych potřebovala zpevnit hlavně bříško;-)
  3. no tak stravování teda nic moc, ale to se spravý (doufám)
  4. ano

 24. Tak jo no…sice sem ten článek nečetla celej, jenom to shrnutí, ale přihlásim se. Nic mi to neudělá…
  1)Netri
  2) Jsem spokojena, protože se svým vzhledem nezaobírám. Prostě jsem taková jaká jsem a nemam nějakou potřebu držet závratné diety.
  3) stravování = všechno na co mam chut’, kdykoliv, aktivita…no ehm…dá se za aktivitu považovat sedení před kompem a knížkou?
  4) Radši ne, blog mam pouze o povídkách, timhle se mi to nechce kazit…

 25. je to super článek proto aspon skusím….
  1)Přezdívek mám hromadu ale doma mi řikaj Rendo občas i někdo ve škole ale nejčasteji mi říkají kamaradi prcku(meřím v 15ti letech 159cm a mám 52kg což je tak nějak normálka prej)
  2)Závodně dělám aerobik to je v pořádku…ale třeba běh na delší trat nebo vyběhnout schody je pro nadlidský ukol,takže bych svou kondici chtěla zlepšit a od vysvědčení se snažím,a lezšit s esnažim zadeček a stehna
  3)Před pár týdny jsem si okšlivě polámala ruku takže sem svým sportům musela dát na skoro 3týdny sbohem..ny výzo mi sádru sundali a hned ten den jsme se zase vrátila do svých kolejí aerobik,kolo,koupák, a taky mé méně oblíbené ale učinkujci dřepy kterých dělám dene 50 kvuli zadku…takže myslim že pohybu mám docela dost ale mohlo by to být lepší…
  4)NN nechci děkuju jen z toho důvodu že nevlastním svůj blog

 26. Ahojky, já už se přidala, ale teď jsem si uvědomila, že celý příští týden nebudu doma :(
  Myslíte že by to šlo uskutečnit v nepřítomnosti počítače? .. Předem dík za odpověď :-*

 27. 1. Thesssinka
  2. Na 168cm mám 50kg, spokojena sem, ale pusobim pry dost hubeně… V životě sem nedržela dietu.
  3. Stravování nic moc, pláskám do sebe co mě napadne… a pohyb leda tak cvičim prsty na klaviře, chodim se psem, jezdim občas na kole, bruslich, lyžuju.. ale nic zavratnyho..
  4. ANO

 28. 1)Adéla/Addy
  2)Určitě bych chtěla zlepšit kondičku, zpevnit tělo a trochu zhubnout přebytečná kilča.
  3)Tak snažím se jíst hodně zeleniny a ovoce, hlavně teď v létě, ale občas si fakt nemůžu pomoct a musím si dát něco hodně nezdravého, což mě štve :o). Pohyb mám spíše nárazově, ale to bych určitě chtěla změnit.
  4)ne

 29. 1. Se svým tělem jsem docela spokojena, nejsem spokojena jen s pár věcmi, kondici mám hroznou, neuběhnu ani pár metrů natož jak chce někdo abych poběžela celý kilometr, chtěla bych určitě zlepšit svou kondici, zpevnit tělo
  2. Bohužel se nestravuju co nejzdravěji, ráno si dám cornflakes a pak jenom oběd, někdy i večer cornflakes ale přes den jenom piju a dám si ovoce nebo zeleninu, nejsem s tím spokojena, ale bohužel to dělám, fyzická aktivita – chodím plavat někdy a často chodím s mým pejskem na procházku, ale že bych si jenom tak zajezdila na kole to nemůžu říct
  3.Určitě ano a děkuji moc

 30. 1) Jíťa, Přezdívka: Retro-cat (jen na netu)
  2) Chtěla bych zpevnit tělo, hlavně boky a bříško, zlepšit kondici..tlustá nejsem, mám povolené svaly
  3) byla jsem hodně nemocná-nemohla jsme moc cvičit, takže teď mám slabou kondici. Jedla jsem hodně zdravě, ale před pár měsíci se to nějak zvrtlo. pomalu bych zase chtěla najet na lepší způsob stravování a pravidelnější cvičení. věřím, že se mi to podaří :))
  4) Ano,děkuji :)

 31. -Se svým tělem … no tak asi celkem vklidu :D až na to moje břicho, tomu bych chtěla dát pořádně zabrat. Moc ráda běhám (dlouhé i krátké tratě), ale poslední dobou nebyl čas – snad se to tento týden změní:D
  -stravování: ehm no jím to, na co mám chuť (hlavně to co můžu)= jsem alergik a tak nemůžu jíst většinu českého ovoce (od jablek přes broskve, třešně, švestky, hrušky atd.) dál nemůžu většinu oříšků (vlašské, lískáče, mandle atd.) a poslední dobou mám problémy i se zeleninou (hrášky, brokolice, některé paptiky atd.) :D … je to celkem vtipné, páč pokud bych chtěla jíst zdravě, tak bych se asi musela živit potravou z tuby (např.: pro kosmonauty) :D ani nevíte jak ráda bych si dala na sváču třeba jablko místo nejakého oplatku :( … UŽÍVEJTE SI TO! :D (ježíííš já už mluvím jak nějaká 80-ti letá babička :D … a navíc už bych měla končit páč už zbývá jenom 6 minut do pondělí (tak abych se stihla zapojit v termínu :D)
  – budu ráda
  Mějte se krásně!

 32. Do komentářů pod tímto článkem napiš následující údaje:
  – chiLLi
  – asi trochu zadek,nějak se nám to zakulacuje :D
  – docela zdravě
  – ano,děkuju

  pozn.vím sice že už není neděle,ale vzhledem k tomu že je pondělí ráno bych se přesto ráda zapojila.budu ráda když mě ještě vezmete.díky moc,hodně štěstí všem!:)

 33. Se svojí postavou jsem poměrně spokojená-je asi tak průměrná.Chtělo by too zhubnout hlavně
  v oblasti stehen a bříška.Mými dosavadními aktivitami je 2x týdně tancování a denodenní
  dobíhání na autobus.Tahle akcese mi moc líbí a jsem moc ráda,že se tu něco takového děje.

 34. Tak jsem si to precetla a urcite to vyzkousim x)
  Jinak moje navyky jsou celkem dobre (celkem) snazim se snidat ale jak kdy a ke kazde snidane musim mit alespon nakou zeleninu coz myslim ze je dobre.Ale zase hodne mlsam a tak bych to chtela omezit a zhubnout aspon ty 4 kila takze urcite vyzkousaim

 35. Ach jo, promiňte že urážím, to normálně nedělám, ale

  BĚŽTE S TÍM OMEZOVÁNÁM JÍDELNÍČKU K ŠÍPKU

  já mám prostě ráda pražský koláč a kávu se šlehačkou.
  a nesnáším medvídky…

  S tou snídaní vřele souhlasím, s těmi cukry rozhodně (snídám opečený chléb s marmeládou. mňam), akorát trochu hřeším tou kávou s mlékem. Nesladím, ale ne kvůli dietě, ale prostěw protože mi to nechutná.

  Na to pití pozor, moc se to neví a pokaždé, když to někde vidím, protočí se mi panenky. Nic se nesmí přehánět, ani příjem tekutin ne. Zapíjení půllitrem tekutiny je zcela v pořádku, ale není úplně pravda, že čím více, tím lépe. Chudinky ledviny nestíhající filtrovat to ohromné množství vody, když nějaký nadšenec vypije pět litrů vody denně.

  Pokud patříte k takovým těm přírodomilným, jako já, nedoporučuji půllitrovou balenou minerálku… když toho za den vypijete dva tři litry… (toho plastu! brr) Voda z kohoutku… Tělo nevyužije denně tolik minerálů, kolik je v nějakých třech litrech minerálky, popř jiných nápojích z ní vyrobených.

 36. Sice je se o prázdninách nepřihlásila, ale “držela” jsem tuhle kampaň s vámi. Nyní je před zimou, se třídou pojedeme na lyžák a během pobytu tam budeme chodit i do aquaparků atd. takže nyní si dám s kampaní repete :)

 37. Sice už je rok 2009 o jsou prázdniny a určitě bych do školy chtěla být hodně fit tak se skusím držet toho co jste tu napsali.

  SOUHLASÍM S TÍM , ZDÁ SE MI ŽE JE TO VELICE DOBRÝ NÁPAD – PÍT SE MÁ OPRAVDU HODNĚ — MINIMÁLNĚ 2 LITRY DENNĚ

 38. Se mnou můžete počítat, teda po pravdě řečeno mohly, protože už jsem to vyzkoušela. A všichni co tohle ted čtete mě poslouchejte. Je to úplná bomba, fakt, vyzkoušela jsem to a ted podle toho žiju. Byla to sice fuška, ale zvykla jsem si. Je mi mnohem líp mám lepší náladu a už se hodně dlouho nehádám s mamkou. Doporučuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.