Zasportuj si na horách

Last minute: Prázdniny ještě nekončí. Co takhle naplánovat si pěkně našlapaný výlet do hor? Nemusíš si užívat jen božský klid a krásnou přírodu, ale těsně před návratem do školy také shodit nějaké to přebytečné kilo – nikdo se nedozví, kolik jsi spořádala zmrzliny.

nordic walking

Horská turistika

Máš ráda přírodu a čerstvý vzduch? Pak je horská turistika tím pravým pro tebe. Měla bys mít dobrou fyzickou kondici, abys v pohodě zvládla i túru s větším převýšením. Vydat se můžeš na jednodenní dobrodružství nebo si naplánovat rovnou několikadenní výlet. A co k tomu potřebuješ? Kromě pořádných bot a vhodného oblečení snad jen úsměv na rtech, velikánkou svačinu, dostatek vody, foťák a vydařené počasí.

Kolik spálíš energie: svižnou chůzí až 1200 kJ za půl hodiny

Tip Slečny: Vydat se můžeš například do oblíbených Dolomit, jež leží na severu Itálie při hranici se Slovinskem, Rakouskem a částečně i se Švýcarskem. Dolomity nejsou vyhledávané jen pro zimní lyžování, nýbrž i pro letní dovolenou plnou slunečních dní.

Když do hor, jedině na kole?

Nestačí ti se procházet po malebné krajině, toulat se horskými loukami, cupitat při západu slunce a nezapomenout rovněž na ranní jinovatku? Potřebuješ něco svižnějšího? Vzrušující jízda na kole po mnoha stezkách, z kopce do kopce i po rovinkách je to pravé pro všechny milovníky cyklistiky. Ať už se rozhodneš pro rakouské, italské, francouzské či švýcarské Alpy, nebo pro úplně jiné místo, rozhlížej se ze sedla kolem sebe. Užívej si náročné stoupání do kopců, i nebezpečné sjezdy, pozoruj překrásná údolí, třpytivá jezera i hladiny řek. Vyjíždět bys neměla bez cyklistické přilby.

Kolik spálíš energie: až 3500 kJ za hodinu

Nechej se zlákat Nordic Walking

Že jsi ještě o tomto chození s holemi po horách neslyšela? Jde o nenáročnou chůzi se speciálními holemi, díky kterým při chůzi zapojíš i celou horní část těla a tím pádem spálíš daleko víc kalorií. Důležité je dodržování správné techniky a také by sis měla vybrat správnou velikost holí.

Kolik spálíš energie: v průměru o 30 až 40 % více než při běžné turistice

Ať se vydáš do hor jakkoliv, je to nepopsatelná relaxace a uvolnění. Čistý svěží vzduch tě přivede na pozitivní myšlenky, na chvíli utečeš od svých každodenních starostí a trápení, a nabereš ztracenou energii a radost do života.

P.S.: Pokud bys raději jenom zapracovala na svém zadečku, mrkni na cviky pro zadek.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.