Připrav nohy na léto

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Letos jsou hitem boty s odhalenou špičkou. Proto bys měla věnovat pozornost svým nožkám. Neupravené nohy, holé neštěstí. I z Manola se rázem stane lodička od vietnamců!

Nohy v létě vyžadují velmi důkladnou péči

Nejméně každý týden dopřej nohám lázeň – napusť vlažnou či mírně horkou vodu, do ní přidej pět lžic olivového oleje a v této lázni nech nohy alespoň patnáct minut odpočívat! Hroší kůžička, kterou občas každá trpíme, se změkčí a kůže na nohách bude vyživená.

Další tipy:

1)      Do horké vody přidej hrnek plnotučného mléka, efekt bude podobný, jako u olivového oleje!

2)      Ve vodě nech rozpustit mořskou sůl, ta ti pomůže v boji s tvrdou kůžičkou.

3)      A něco pro fajnšmekry: Do horké lázně přidej pár kapek levandulového oleje, pokožka bude jemná a nožky budou krásně vonět!

Čti také: Jarní kosmetická výbava: Co by ti nemělo chybět? 

Pokud máš hrubou kůži na patách, použij po lázni pemzu (nebo lufu) – ale pozor! Na pemzu moc netlač, ať nenarušíš ochrannou vrstvu pokožky. Vždy používej pemzu jenom jedním směrem!  Poté nech nohy ještě alespoň pět minut v lázni (pokud už je voda studená, přilij horkou vodu).

Pokud netrpíš hrubou kůží, proveď alespoň peeling, abys odstranila starou pokožku.

Můj tip: V drogeriích DM mívají levné a dobré peelingy s ovocnou vůní od firmy Balea.

Po lázni nohy jemně osuš osuškou („nedrhi“ ji dosucha, jen zabal nohy do osušky a nech je ještě trochu vlhké) a namaž krémem na nohy (popřípadě jakýmkoliv hydratačním krémem). Neboj se toho a pořádně je promasti, věř mi, nebudeš litovat!

Můj tip: Krém na nohy od Eucerinu nebo Nitrogeny. Nejsou nejlevnější, ale vyplatí se do nich investovat!

Zastřihni či spíše zarovnej nehty a také je namaž krémem. Pokud lakuješ, odmasti je odlakovačem a použij oblíbenou barvu. Tu ještě zafixuj průhledným lakem, aby barva déle vydržela.

Důležité! Zvláště v létě se může stát, že tě napadne plíseň nebo jiná infekce. Můžeš ji dostat na koupališti, ve sprše v posilovně či v neprodyšných v botách. Dobrou prevencí je ošetřovat nožky dezinfekčním sprejem (například GrepoSept, seženeš ho v každé lékárně, 100 ml stojí cca 80 korun).

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.