Samota nemusí být nudná

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-adely-h/” color=”yellow”]BLOG ADÉLY H.[/button]

Nastaly dny, kdy nemáš společnost? Všichni jsou v práci, ve škole, na dovolené. Nebo nastalo právě to období, kdy toužíš po samotě? Člověk by měl nějaký čas trávit sám, může mu to prospět. Ovšem co dělat, aby tě samota spíše nepřivedla k šílenství?

Dívka v přírodě
Mnoho okamžiků si dokážeš užít i sama

Samota může být i příjemná. Vyzkoušej moje tipy a uvidíš, jaké to je, být chvíli jen sama se sebou.

Kultura

Opravdu nemusíš jít na výstavu nebo do kina s kamarádkou či přítelem. Minulý týden jsem šla poprvé sama do kina a musím říct, že jsem si to náramně užila. Místo vnímání osoby vedle tebe se soustředíš plně na film a tím pádem si ho i více užiješ.

Výlet

Vem si batoh na záda a vyraž na výlet. Je sice báječné vyrazit si s někým, ale pokud půjdeš sama, budeš si všímat maličkostí a více vnímat okolí. Můžeš si s sebou vzít fotoaparát a pokusit se udělat krásné fotografie či malovat to, co tě zaujme. Nikdo tě totiž nebude vyrušovat nebo na tebe hulákat, ať si pospíšíš.

Sport

K tomu asi nemusím nic dodávat. Pokud nejsi sportovní typ, přeci jen si zkus vybrat něco, co by tě zaujalo. Při sportu tvé tělo vyprodukuje endorfiny a ty se pak budeš cítit nejen šťastnější, ale zároveň uděláš něco i pro své tělo. Sportování osamotě tě nebude rozptylovat. Nehrozí zakecání se s kamarádkou a navíc když ti něco nepůjde, nemusíš se stydět, protože před cizími lidmi ti to může být úplně jedno.

Čti také: Pět tipů, jak se cítit lépe sama se sebou

Doma

Když jsi doma, je kolikrát mnohem jednodušší spadnout do nudy. Předcházet tomu můžeš mnoha způsoby. Kdy naposledy jsi přečetla nějakou knížku? Že nemáš na čtení náladu? Když otevreš knihu, která tě zaujme, hned ta nálada bude.
Ovšem zabavit se můžeš i seriály. Připrav se na seriálový maraton a spolu s dobrým jídlem si vychutnej příběhy jednotlivých epizod.
Neodpustím si ani puzzle. Nedávno jsem si koupila puzzle s 1000 dílky a celý den u toho seděla. Bavilo mě to a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Pokud tedy hledáš něco, co tě zabaví na celý den, zvol si je.

Uč se

Ano, můžeš tento čas využít i k učení, ať už do školy, tak i k tomu, co tě láká. Ráda by ses naučila malovat? Vem si tužku, papír a pomocí knih či návodů na internetu si osvoj základy, které můžeš dál rozvíjet. Já jsem před pěti lety podlehla piánu, neměla jsem ale čas na učitele, tak jsem si zapůjčila klávesy a pomocí příruček se začala učit noty a jednoduché skladby. Věř, že se můžeš pustit do všeho, chce to jen chuť a výdrž.

No Comments Yet

Comments are closed