Kamarádky nade vše: Pěstuj svá holčičí přátelství

O přátelství mezi ženami se říká, že je plné intrik a pomluv. Že ženy dokážou být zlé a ze své kamarádky udělat v mžiku sokyni. Na druhé straně jsou ale schopné vytvořit silný tým a takové pouto, které může vydržet na celý život. Proč je tak důležité mít kolem sebe opravdové kamarádky?

Bez kamarádek by svět nebyl tak barevný

Během svého života potkáš spousty holek, které jsou ti sympatické. Tvým životem procházejí takřka od školky přes základní stupeň po střední a vysokou školu. Další známé potkáváš v práci, při svých koníčcích, zábavě i každodenních povinnostech.

Podle průzkumů mívají ženy nejbližší v průměru tři až čtyři kamarádky. Jsou to parťačky, kterým se můžeš svěřit s jakýmkoli problémem. Dokážou tě povzbudit, politovat, rozesmát, nakopnout sebevědomím a upřímně ti říct svůj názor.

Jak o kamarádky nepřijít

Stejně jako u vztahu je důležité i takováto přátelství pěstovat. Najít si na sebe čas, poklábosit u kafča a vymýšlet společné aktivity, protože právě ty stmelují. Samozřejmě se stane, že na sebe někdy nebudete mít tolik času. Jedna má zkouškové, druhá si našla novou práci, kde musí být od rána do večera. Ale jde o to, abyste si i přesto sem tam napsaly krátký mail nebo zprávu. Zabere to jen pár minut, a i když máte obě myšlenky jinde, budete vědět, že máte jedna druhou.

Tip: Jak být ta nejlepší kámoška na světě?

Chtít musíte obě

Pokud vymizí schůzky a jakýkoliv kontakt, začne se vytrácet i přátelství. Začíná být krásně, a proto vytáhni kamarádku ven a vymýšlejte, co s volným časem. Jednou může vymyslet program ona, jednou ty. Co takhle si připravit piknikový koš plný dobrot, nasednout na kolo a někde v přírodě prodrbat všechny starosti světa?

Tip: Všude s sebou ber foťák. Až ti někdy bude smutno, prohlédneš si pár fotek z vašich společných akcí a bude ti o dost lépe.

Rada závěrem: Pokud sis právě teď vzpomněla na svoji kamarádku, kterou jsi už dlouho neviděla a moc ráda by ses s ní zase jednou setkala, neodkládej to a okamžitě jí napiš. Je jedno, jestli to bude milý pozdrav s přáním hezkého dne nebo pozvánka na odpolední čaj na balkóně.

Tip: Myslíš si, že jsi na své kamarádce až moc závislá? Udělej si test, který prověří tvé přátelství.

A jak si pěstuješ své kamarádství ty?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.