DIY – Jak se důstojně rozloučit se starým svetrem

Známe to všechny, najednou se objeví za dveřmi podzim a násilím tě donutí provést revoluci v šatní skříni. S některými kousky se dobrovolně rozloučíš, aby uvolnily místo těm novým, módnějším. Některé ti bohužel dají sbohem, protože už ti tak nějak nepasují nebo se příliš obnosí. Naštěstí existují různé způsoby, jak ty kusy oblečení, které mají svou nejlepší éru za sebou, reinkarnovat a ještě chvíli se z nich těšit. Některé už jsi zde na slečně viděla, jiné teprve objevíš. Dnes si ukážeme, jak využít starý svetr.

Svetry mají tu smutnou vlastnost, že se postupem času vytahají. Obzvláště, jsou-li poctivě vlněné. Každým rokem jsou ti tak větší a větší, až je nakonec musíš přestat nosit. Taky to znáš? Nemusíš být smutná, ze svetru se totiž snadno mohou stát slušivé zimní palčáky! Že nevíš, jak na to? Se Slečnou to bude úplně snadné…svetr

Co si připravit

Na výrobu těchto palčáků nebudeš potřebovat nic speciálního. Jeden starý svetr, nůžky, jehlu s větším očkem a bavlnku v barvě, která bude ladit s barvou svetru. Pokud umíš šít, můžeš si místo toho připravit šicí stroj a nitě v odpovídajících barvách. Dále budeš potřebovat staré noviny a fixu.

Jak na to:

Ze všeho nejdříve si na stůl nebo jinou pevnou pracovní plochu rozprostři staré noviny. Poté vezmi fixu a obkresli na ně svou ruku tak, abys měla prsty u sebe. Nech nad nimi trochu prostoru, zkrátka si představ, jako bys malovala palčákovou rukavici – tedy jednu tlapku a palec. Poté ji vystřihni, otoč jí na druhou stranu a obkresli ještě jednou. Získáš tak šablonu pro levou i pravou ruku. Poté si na stůl polož svetr a podle šablon vystřihni obě rukavice. Nezapomeň každou vystřihnout dvakrát. Pokud mají rukávy nějaké náplety nebo výraznější obruby, odstřihni je také, budou se později hodit. Tak, a teď nás čeká samotné šití.

Do jehly navlékni bavlnku a zadním stehem sešij obě rukavice k sobě. Případně totéž proveď na šicím stroji. Nyní můžeš k rukavicím přišít také lemy či náplety. Budou tak lépe sedět na ruce, budou více hřát a navíc lemy budou dekorativní. Pokud to uděláš, můžeš si oddechnout – máš totiž hotovo. A až se ochladí, budeš mít připravené stylové rukavice.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.