DIY – originální doplňky snadno a rychle!

Patříš k těm, které mají osobitý vkus a ráda to dáváš najevo? Pak jistě víš, že doplňky jsou nedílnou součástí outfitu. Dokážou ho často zcela proměnit k nepoznání, ačkoli se jedná o maličkosti. Kde však takové drobnosti pořídit, je občas těžká otázka, zvláště proto, že řetězce se vždy snaží držet se nejnovějších trendů.

Sehnat osobitý kousek může být proto běh na dlouhou trať, ne však, pokud máš trochu kuráže a několik desítek minut času. S naším návodem si snadno dokážeš některé vychytávky vyrobit sama. Nebude to stát moc peněz Vyber se ridi naladouani námahy. Že nevěříš? Přesvědč se sama!

K tomu, aby člověk dokázal vyrobit super kousky, většinou nepotřebuje nic speciálního. Tobě dnes bude stačit odlamovací řezák či pořádný nůž, zátky od piva, vteřinové lepidlo a levné visící náušnice(které můžeš nahradit speciálními náušnicovými polotovary). Bude se ti také hodit silnější, pružná nit a hromádka knoflíků. To je vše, co si budeš muset připravit.

Pivní náušnice

Tyto náušnice se hodí nejen pro milovnice piva, ale také pro fanynky retro kousků a vintage. Kromě toho při jejich výrobě využiješ odpadky, takže se jedná o další ekologický kousek, který si se slečnou budeš moci vyrobit.
Jak na to:
První věc, kterou budeš muset udělat, je, zajít do obchodu a koupit si dvě láhve piva. Tentokrát se nerozhoduj podle oblíbené značky ani chuti, nýbrž podle grafického provedení zátky. Až je budeš mít, obě láhve vypij(doporučuji je vypít pozvolna a postupně, jinak se budeš špatně soustředit na výrobu :-) ). Víčka očisti. Poté do jejich hran řezákem opatrně prořízni dírku. Představ si, že je zátka ciferník. Dírka by měla být na vlnitém okraji, který se nachází na pomyslné číslici dvanáct. Nyní přichází řada na staré náušnice. Opatrně z nich odděl háčky, které slouží k zavěšení do ucha. Tyto háčky přivaž každý k jednomu víčku. Pokud nechceš ničit náušnice, kup si háčky v obchodě s korálky. Máš to? V tom případě je hotovo! Samozřejmě můžeš náušnice jakkoli dále zdobit a upravovat, to je čistě na tobě.

Knoflíkový náhrdelník

Tento návod je tak trochu orientační. Existuje totiž nespočet způsobů, jak lze z knoflíků vyrábět šperky. My si vybereme ten nejjednodušší, ale na internetu najdeš spoustu dalších obrázků, kterými se můžeš inspirovat.
Jak na to:
Připrav si hrst knoflíků v tebou zvolených barvách. Doporučuji, aby měly alespoň podobnou velikost a měly čtyři dírky. Poté si je rozlož na stůl do tvaru náhrdelníku, který chceš vytvořit. Pokud si nevíš rady s délkou, polož si na stůl nějaký náhrdelník, který už máš a skládej knoflíky kolem něho. Dbej na to, aby dírky z tvého pohledu ležely do kříže, nikoli čtverce. Připrav si pružnou nit a začni ji provlékat vodorovnými dírkami. Vždy první zespoda, druhou dírkou opět ven. Nakonec přijde pochopitelně uzlík, nebo, v případě, že chceš být obzvlášť sofistikovaná, zavírání zakoupené v korálkovém obchodě. Vyprat si můžeš zavírání na háček i magnet a v mnoha různých barvách.

Vidíš, šlo to hravě! Pokud tě tvoření z nepotřebných věcí zaujalo, na internetu se vyskytuje spousta šikovných stránek, kde je takových nápadů nepřeberné množství. Budeš originální a navíc tě může hřát u srdce, jak jsi ekologická.

Na co čekáš? Hurá tvořit!

 

No Comments Yet

Comments are closed