Jak vybrat levné plesové šaty, ve kterých zazáříš

Plesová sezóna se blíží a ty pořád nevíš, co na sebe? Nechceš ve stejných šatech potkat další dívku a zároveň nemáš neomezené finance, které by ti zajistily luxusní šaty na míru? Originální a vkusné společenské šaty seženeš i tak. Kdo hledá, najde!

Zajdi do salónu

I když víš, že si tam nejspíš žádné šaty nekoupíš, je dobré, zajít si do některého z módních salónů, kde ti poradí, jaký typ šatů se k tobě hodí a bude to poměrně levné. Vezmi třeba svou nejlepší kamarádku a objednejte se do nejbližšího obchodu a nech si přinést šaty, které podle prodavaček nejlépe podtrhnou tvoji postavu. Sama by sis nejspíš vybrala jiný typ a když si vyzkoušíš, jaká velikost a tvar sukně ti padnou, máš napůl vyhráno. Pokud se ti šaty budou opravdu moc líbit a neodradí tě jejich cena, můžeš si je nechat ušít šaty na míru. Většina salónů má vzorník barev, takže si můžeš navrhnout své vysněné šaty.

Aukce

Když už víš, jaký střih šatů ti sedne a tušíš svoji správnou velikost, je nejsnazším způsobem sledovat nabídky internetových aukcí, kde se občas objevují dost dobré kousky za skvělé ceny. Podívej se třeba na www.aukro.cz.Většinu z nabídek tvoří šaty, které si nějaká dívka koupila na ples a použila je jen jednou, takže jsou v dobrém stavu (a většinou se jedná o super levné šaty). Často jsou to právě šaty ze salónů, za které jejich původní majitelka zaplatila dvojnásobek.

Další možností je objednat si šaty přes www.ebay.com. Šaty na maturitní ples stojí už kolem 20 dolarů, což je úžasná cena, i když si připočítáš poštovné. Aktuálně můžeš vybírat z více než 120 tisíc modelů, což už je pořádný výběr. Je ovšem nutné mít založený účet PayPal, abys mohla platit přes internet.

Secondhand

Oblíbený způsob nákupu pro všechny, kdo chtějí být originální. Zkus prohlédnout „sekáče“ ve svém městě a určitě narazíš na nějaký zajímavý kousek. Šaty sem většinou prodávají slečny, které si koupily třeba na maturitní ples a pak už si je nikdy neměly kam vzít. Stačí věnovat hledání nějakou chvilku a určitě objevíš zajímavý kousek.

Vietnamská tržnice

Ať se nám to líbí nebo ne, mnoho salónů nakupuje svoje modely v asijských velkoobchodech a pak je prodávají za mnohonásobně vyšší ceny. Proč se nezkusit podívat také tam? Pokud si dáš pozor na kvalitu materiálu a šití, ostudu si určitě netrhneš. Pokud jsi z Prahy, můžeš navštívit tržnici SAPA, kde najdeš mnoho pěkných modelů za nízké ceny. Zboží ve většině případů není ani méně kvalitní než šaty z „kamenných“ obchodů a navíc máš mnohem větší výběr, co se barev a velikostí týká. Podívej se i na šaty na kolonu.

Na co si dát v případě levných šatů pozor:

Na materiál: Laciný polyesterový satén od pravého rozezná každý na první pohled a parádu s ním určitě neuděláš. Vol raději jiné materiály.
Na zdobení: Kýčovité zdobené spony, brože a mašle šatům na kráse spíše ubírají než přidávají.
Na střih a šití: Zkontroluj švy, záhyby, zapínání. Nic nesmí být křivé ani vypadat jako ušité na koleně. Vždy je lepší vybrat si jednodušší šaty než róbu, která měla vypadat bohatě a luxusně, ale kvůli špatnému materiálu a nedostatečně propracovanému střihu je sotva chudým příbuzným tvých vysněných šatů.

Autorka: Mary-Ane

4 Comments
  1. Ještě jeden tip mám: zajeď si pro šaty někam dál od domova. Já si byla vybírat šaty do Polska, v Ostravě na plese jsem potkala desatery podobné, takže fiasko, ale doma v Brně už to tak hrozné nebylo. Takže když jdu na ples tady, beru polské šaty, když jedu tam, beru místní model:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.