Jak vybrat rtěnku

Rtěnky neodmyslitelně patří do kosmetické taštičky téměř každé ženy. Jak ale vybrat tu správnou, která nám bude opravdu sedět a docílíme s ní efektu, o který tolik stojíme? Pár základních rad se dozvíš v následujícím článku.

Že jsou rtěnky mocné čarodějky my ženy už dlouho víme, někdy se ale může stát, že netrefíme tu správnou barvu.Maybelline-rtenka-makeup

Podtón pleti

Základem pro správný výběr rtěnky je rozhodně podtón pleti. Jak jej zjistit?

Studený podtón:
– Žílky na tvém zápěstí mají namodralý až fialový nádech
– Sedí ti spíše narůžovělý make – up
– V bílém oblečení působí tvá pleť namodralým dojmem
– Více záříš ve stříbrných špercích

K tomuto typu pleti se většinou hodí rtěnky s lehkým nádechem modré, tedy višňová, malinová, fuchsiová. Pokud patříš mezi dívky se světlou barvou pleti a sázíš na přirozenější barvy, sáhni po růžovém nebo pudrovém odstínu.

Se studeným podtónem pleti se ze slavných dam pyšní například nádherná představitelky Galadriel z Pána prstenů a Hobita, Cate Blanchett, nebo česká herečka Tereza Voříšková.

Teplý podtón:

– Žílky na vnitřní straně zápěstí máš nazelenalé
– Tvůj make-up má žlutavý nádech
– V bílé má tvá pleť mírně nažloutlou barvu
– Více ti sedí zlaté šperky

Pokud tvá pleť odpovídá spíše teplému podtónu, neboj se sáhnout po tmavě červené, cihlové nebo korálové rtěnce. Tyto barvy nádherně zvýrazní teplý nádech tvé kůže. Se světlejší barvou pleti si vybírej zlatavější a kakaové tóny, ve kterých budeš zářit.
Ze slavných krásek má tento podtón má držitelka tří Zlatých glóbů Natalie Portman a úspěšná zpěvačka a herečka Jennifer Lopez.

Textury

Když už znáš svůj podtón pleti, nemusíš se bát pořídit si jakoukoli texturu rtěnky a s radostí s ní experimentovat.

Lesklá – tato textura rtěnek nikdy nevyjde z módy. Převažují v ní vosky a zvláčňující látky, které rty vyživují, z toho důvodu jsou tyto rtěnky lesklé a z velké části transparentní. Odrážejí mnoho světla a jsou lehké. Před nanesením je vhodné rty přetřít krycím korektorem.

Matná – rtěnky s touto texturou jsou velmi syté a hlavně neprůhledné. Dříve rty velmi vysoušely, ovšem v současné době jsou sametové a heboučké. Navíc na rtech vydrží opravdu hodně dlouho, i bez větších úprav.

Krémová – tyto rtěnky jsou velmi měkké a klouzavé, jsou totiž plné výživných látek a také hydratačních přísad, které vytvářejí pocit balzámu. S touto texturou není skoro možné vytvořit opravdu ostré linie na rtech a je nutno skoro každou hodinu rty přetírat.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.