Krásné vlasy za méně peněz: 5 věcí, které ti kadeřník neřekne

Když odcházíš od kadeřníka s čerstvým účesem, jsou tvé vlasy krásně hebké, lesklé a nadýchané. Připadá ti, že ten člověk snad umí čarovat, když dokáže tu tvoji “slámu” přetvořit na zdravě vypadající kadeře. V čem tkví jeho “kouzla”? A skutečně je nezbytné podstoupit u něj všechny procedury, které ti nabízí a vřele doporučuje, nebo můžeš ušetřit, aniž by to na novém účesu bylo znát?

Bez čeho se tvé vlasy u kadeřníka v pohodě obejdou?

Tady přidáme takovýto pramínek, stříkneme na to tuto a tamtu vodičku, uděláme zábalíček, protože bez toho by to nebylo ončo, ošetříme konečky, přelakujeme voňavým sprejíčkem a ještě si, slečno, kupte tenhlecten super šampónek na doma… Jsi nadšená. Ale když dostaneš konečný účet, nestačíš mrkat. Skutečně to všechno potřebuješ?

Nové melíry nepotřebuješ při každé návštěvě

Chodíš ke kadeřníkovi poctivě každé dva měsíce, vždy si dáš vlásky obarvit a aby to nebyla nuda, ještě si do toho necháš udělat pár světlejších nebo tmavších pramínků – protože tak to – jak říkají vlasoví stylisté – bude mít “texturu”? Účes se ale kvůli pár pramínkům může prodražit i o několik stovek. Chceš ušetřit? Ve skutečnosti nové melíry nepotřebuješ při úplně každé návštěvě, stačí na každé druhé. Když si vlasy obarvíš novou barvou, staré melíry pod ní budou prosvítat, takže se nemusíš bát, že bys na hlavě měla – jak říkají v reklamě – barevnou “helmu”. Barevná textura účesu bude navíc vypadat mnohem přirozeněji.

Tip: Dodej svým vlasům božský objem. Jsi světlovláska? Vyzkoušej kouzla pro hezčí blond vlasy.

Zábal není vždy nezbytně nutný

Kvalitní zábal či vlasová maska dokážou tvé suché a roztřepené vlásky ošetřit a uhladit. Opravdu je ale potřeba podstoupit tuto proceduru, která návštěvu salonu znatelně prodraží, pokaždé? Zábal je ideální třeba na konci léta, kdy jsou tvé vlasy zničené od sluníčka, chlóru a slané vody, nebo po zimě, kdy vlasy trpěly v mrazech. Jindy postačí obyčejný kondicionér nebo kvalitní šampon s hydratačními účinky. Vyzkoušej a sleduj, jestli na svých vlasech vůbec poznáš nějaký rozdíl.

Tip: Chceš mít každý den jiný účes? Vyzkoušej naše snadné triky.

Kombinování drahých a levnějších vlasových přípravků není tabu

Většina kadeřníků tvrdí, že nejlepší je používat kompletní řadu od jedné značky, protože jen tak se jednotlivé přípravky budou ideálně doplňovat. Pravda je ale taková, že pokud sis oblíbila nějaký drahý značkový šampon, není potřeba vyhazovat další stovky až tisíce také za stylingové přípravky ze stejné řady. Ty si klidně můžeš koupit v “déemku”, pokud ti vyhovují. Na kombinování drahých a levnějších vlasových přípravků není nic špatného, spíše naopak – ušetříš a zároveň dopřeješ vlasům skvělou péči díky jednomu či dvěma opravdu profesionálním výrobkům.

Tip: Jak na perfektně rovné vlasy pomocí žehličky?

Vlasy ti nebudou růst rychleji tím, že je budeš častěji stříhat

Světem koluje mýtus, že čím častěji a více budeš vlasy stříhat, tím rychleji ti porostou. Samozřejmě zastřihávat konečky vlasů je důležité, protože roztřepené vlasy, přestože božsky dlouhé, jsou prostě fuj a vždy v nich budeš vypadat jako umorousaná divoženka. Neplatí ale, že by ti právě díky častému stříhání začaly růst rychleji. Pokud ses rozhodla nechat si vlasy narůst o něco delší, svěř se s tím také svému kadeřníkovi a popros ho, aby ti konečky zastřihl jen minimálně, jak je to vzhledem k jejich kvalitě nezbytně nutné.

Tip: Máš vlasy příliš jemné, poškozené nebo nepoddajné? Poradíme ti, co s tím.

Nemusíš si mýt vlasy každý den

Mýt si vlasy každý den je potřeba, jen pokud máš velmi jemné a řídké vlasy, kterým stačí lehké zmaštění a už vypadají nechutně zplihlé. Pokud jsou tvé vlasy přirozeně vlnité, stačí je mýt obden, přestože se ti pokožka hlavy mastí více. Takové vlasy jsou přirozeně sušší a hustější, takže zplihnutí na nich nejde hned vidět. Tip: Neumývej si vlasy večer před spaním. Pokud máš čas, umyj si je až ráno a vyfénuj vlažným vzduchem. Vlasy tak budou hezčí, nadýchanější a krásné i další den.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
 1. Skvělý článek. :-) Mě by teda v životě nenapadlo za kadeřníka až takhle utrácet, navíc mám to štěstí, že se mi melíry absolutně nelíbí, tudíž vsázím jen na jednu zářivou barvu a konec.
  Ráda bych se ještě podělila o mojí zkušeost s každodenním mytím vlasů. Ještě před půl rokem jsem si vlasy poctivě myla denně. Někdy dokonce i ráno, ovšem to jsem si kvůli tomu musela dost přispat. Snažila jsem se sušit vlasy studeným vzduchem, aby se zbytečně moc nevysušily, jenže to pak zabralo ještě 3X tolik víc času (vzhledem k tomu, že jsem měla opravdu husté ani trochu neprostříhané vlasy). postupem času ale moje vlasy začaly připomínat slámu a dost hodně mi to ubralo na celkovém vzhledu. Navíc se mi začaly šíleně mastit….
  Žádné “kouzelné” vodičky, masky, spreje ani kondicionéry mi nepomohly,
  Spousta lidí mi trvdila, že pokud si vlasy přestanu mýt denně, nebudou tolik mastné a zplihlé už v v plce dne po umytí (!). Ve všech dívčích magazínech ale tenhle údajný mýtus vyvraceli. Nakonec jsem tedy ale i přečsto přestoupila na radu ého okolí a ejhle… vlasy mi teď vydrží krásně hebké a lesklé až 2 dny. A stačí je mýt klidně i jen 2-3 X za týden. (Teď v zimě je myju spíše 3X, kvůli nošení čepice jsou rychleji mastnější. 2X za měsíc si dopřávám regenerační masku, používám šampón pro lesk barvy od L’oreal Elséve Color Vive a kondicionér – ale hlavně ne ke kořínkům (!) – vlasy jsou potom zplihlé můžete si je umýt rovnou znovu.)
  To je můj tip – méně je někdy více.

 2. Beruška: Na to se asi nedá odpovědět obecně, záleží asi na kvalitě vlasů… Někdo má vlasy zdravé a pevné, kterým to nevadí, zvlášť když použiješ šetrný šampon. Pokud máš ale vlasy přirozeně sušší, lámavé, slabé, asi se to na nich projevit může. A je to taky o šetrném zacházení – jestli je s každodenním mytím každý den i fénuješ, žehlíš, jak je češeš (např. kartáčování vlasů za mokra vlasy ničí)…

 3. Já ke kadeřnicím pro jistotu vůbec nechodím,těch opravdu šikovných je málo.Takže mě stříhá přítel,barvím se sama a jsem spokojená:)
  Co se týče mytí vlasů tak já si je myla skoro každý den a vůbec je mi to neničilo,pokud někomu každodenní mytí vlasy ničí,nemá je nejspíš moc kvalitní.

Leave a Reply

Your email address will not be published.