Čtivé knihy, které tě zabaví na cestách

Letem světem: Na dovolenou si určitě nezapomeň zabalit nějakou knížku. Chceš si přečíst něco kvalitního, poutavého a čtivého? Slečna pro tebe má pár knižních tipů s odlehčenou tématikou, ideální k opalování u moře, na cestu autem nebo večer před spaním na letním táboře.

cteni1

Michal Viewegh: Povídky o lásce

Ochutnávka:
Oba jsme vystoupili, on otevřel kufr a já z něj vyndala tašku s úborem do fitka. Pak jsem si všimla, že mi z ní vypadla propocená ponožka, a bleskurychle jsem po ní šmátla – a Hokejista, kterej můj nenápadnej pohyb nezaregistroval, mi těžkým víkem v kufru zlomil obě ruce.

Jaký konec má tento poněkud drastický úryvek, se dočteš v povídce s názvem Kostka osudu. Povídky o lásce je soubor šestnácti krátkých povídek, které jsou navzdory romantickému názvu knihy velice realistické. Knížka určitě stojí za přečtení.

Allan a Barbara Peasovi: Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku

Ochutnávka:
Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou? Žena chce, aby jeden muž uspokojoval každou její potřebu. Muž chce, aby každá žena uspokojila jeho jedinou potřebu.

Kniha je napsaná ve stejném duchu jako předchozí titul manželů Peasových Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. V tematicky uspořádaných kapitolách se autoři snaží vysvětlit, proč muži obdivují sexy křivky a ženy tučné bankovní konto. Vše dokládají fakty ověřenými v průzkumech, pokusy a životními zkušenostmi. Jestli chceš pochopit, proč muž dokáže mít bez výčitek sex se ženou, kterou zná pouhých pět minut, určitě si prolistuj tuto knihu.

Camilla Mortonová: Jak chodit na vysokých podpatcích a poradit si absolutně se vším

Ochutnávka:
Pokud je váš doprovod menší než vy ve vašich nejvyšších botách na podpatku, ihned se ho zbavte. To by nemělo smysl. Neměla byste dělat kompromisy ve stylu kvůli lásce.

Nejen o chůzi na vysokých podpatcích se dočteš v knize Camilly Mortonové. Dozvíš se, jak se hraje poker, jak vyzrát na tapety, které květiny se hodí k jaké příležitosti, jak se tančí tango nebo jak opravíš nalomený nehet. Pokud chceš být opravdu soběstačná slečna, kniha ti nabízí nespočet rad, jak vyváznout z různých životních situací.

Gabriel Garcia Márquez: Sto roků samoty

Ochutnávka:
Nepovlečená postel přestala být dějištěm milostných nevázaností a proměnila se v místo důvěrných úvah. Zbaveni zrcadel, jež v minulosti znásobovala jejich obraz a která prodali v dražbě, aby mohli koupit zvířata pro loterii, stejně jako smyslných damašků a sametů, které sežrala mula, bývali vzhůru dlouho do noci s nevinností dvou staroušků, kteří nemohou spát, a čas, který dřív promrhávali, mrhajíce sami sebou, teď trávili přepočítáváním a rozdělováním centavů.

Klasika pro horké letní počasí jako stvořená. Vliv magického realismu se zde mísí s neopakovatelnou atmosférou Karibiku. Společně vytvářejí obraz fiktivního městečka Moconda. Romantická láska, spalující vášeň, hořká zklamání a pomíjivost lidského života – to vše je Sto roků samoty. Pokud máš ráda romány, které jsou jako stvořené pro fantazírování, bude se ti tato kniha líbit.

Kterou knížku bys ostatním čtenářkám doporučila ty?

2 Comments
  1. Michal Viewegh – Vybíjená
    Bývalí spolužáci, dnes čtyřicátníci, vzpomínají na středni školu. Zaujme i mladší čtenářky ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.