DIY – Jak si vyrobit osobitý diář

Máš ráda diáře a bez poznámkového sešitu neuděláš ani ránu? Pak jistě dobře znáš ten pocit, když nikde nemůžeš sehnat takový, který by odpovídal tvému osobitému stylu. Naštěstí existuje způsob, jak i z obyčejného sešitu vyrobit naprosto unikátní kousek. Nepotřebuješ k tomu ani být designerka v nějaké zavedené společnosti, stačí ti dobrý nápad, pár korun a asi tak hodinka času. Že nevěříš? Slečna tě určitě přesvědčí!

Potištěné a zářivě barevné zápisníky nemusí být pro každého. Na druhou stranu, obyčejné černé diáře jsou často nudné. Co s tím? Přece popustit uzdu fantazii a připravit si nůžky!tvurci-psani-hledame-redaktorku

Co si připravit:

Diář nebo zápisník, který se rozhodneš zušlechtit, kus látky se vzorem, který se ti líbí, korálky, flitry, šňůrky, mašličky a jakékoli jiné ozdoby, které se ti líbí, dále nůžky, jehlu a nit. S touto výbavou dokážeš vyrobit ten nejlepší poznámkový diář!

Jak na to:

Pořiď si pěkný kus látky. Je jedno, jestli bude od babičky z půdy, nebo z obchodu. V takovém případě doporučujeme prodejny zbytkové metráže kde malé kousky látky seženeš za velmi nízké ceny. Nevíš, jakou zvolit velikost? Stejnou, jako rozevřené desky zápisníku včetně hřbetu. Na každé straně, která je rovnoběžná se svislou stranou diáře, připočítej pět centimetrů a na té vodorovné jeden centimetr. Poté najdi střed látkového obdélníku, který ti takto vznikl a na něj polož hřbet diáře. Obě strany přehni přes desky, jako by látka byla obal. Tyto záložky nahoře a dole přišij, aby ti vznikl látkový obal na knihu tvarově podobný těm, které sis dávala na školní sešity. Teď přichází ta zábavnější část. Pomocí ozdob, které sis připravila, dozdob obal tak, aby ti vyhovoval. Našij na něj korálky, vystříhej z jinak barevné látky kytičky a připevni je, zkrátka cokoli tě napadne. Buď si jistá, že budeš opravdu originální a leckdo ti bude závidět. Možná dokonce zjistíš, že je to docela zajímavý tip na dárek pro kamarádku k narozeninám.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.