Obyčejný vánoční papír je out. Balíme dárky kreativně!

Touto dobou už máš nejspíš všechny vánoční dárky (nebo minimálně většinu) nakoupené a pečlivě schované ve skříni. Teď přichází na řadu jejich balení. Ano, můžeš vzít koupený vánoční papír a všechny je do něj jednoduše a rychle zabalit a na závěr omotat izolepou. Proč si ale s balením trochu nepohrát? Třeba v sobě objevíš zatím spícího tvůrčího ducha…

Ohrom dárkem už před jeho rozbalením

Chceš, aby tvé dárky pod stromečkem doopravdy vynikly? Vyplatí se během roku schovávat staré odstřižky látek, stužek, bavlnek a podobně. Na topení také můžeš usušit plátky jablíček a kůru z pomerančů. Fantazii se meze nekladou, takže z jablek vykrajuj tvary, například srdíčka, hvězdičky, kolečka.

Venku koukej po pěkných větvičkách a všem, co by se dalo zužitkovat. Co třeba takové šípky? Dále se doma porozhlédni po skořápkách z vlašských ořechů, celých tyčinkách skořice, anýzu a hřebíčku. Při ruce měj také staré noviny a časopisy, které ti nebude líto rozstříhat, nůžky, lepenku, lepidlo.

Tip: Pamatuj, že to, co teď vypadá jako bláznivá kombinace, může ve výsledku vypadat originálně!

Co s čím?

Nejlepší bude, když dárky vložíš do obyčejných krabic třeba od bot a ty potom ozdobíš. Mamince zabal dáreček do látky, převaž barevnou stuhou a ozdob skořicí, anýzem a pomerančem. Pro kamarádku můžeš balíček přetáhnout novinami a nalepit na ně vystřižené fotky jejích oblíbených hereček a herců. Pokud se s kamarádkou chystáte v létě na dovolenou, co takhle ji vystřihnout obrázky s touto tématikou a celý dáreček jí polepit mořem, barevným koktejlem, slunečními brýlemi? Pro bráchu, který si potrpí na drahé značky, nalep z jedné strany vystřižený čárový kód a z druhé vystřižené názvy jeho oblíbených značek. Balíček pro babičku ozdob co nejvíce, navrch přilep klidně větší větvičku, červené šípky, hezky naaranžuj skořápky ořechů a odstřižek látky smotej dokola, aby ti vznikla malá tvarem připomínající růžička. Skořápky ořechů můžeš přestříkat zlatým sprejem.

Tip: Není nad to se v klidu zavřít do pokojíčku, udělat si dobré pití pro zahřátí, nachystat si na talířek pár vánočních dobrot a pustit se do tvoření. Nezapomeň si při tom udělat také malou pauzu, kterou můžeš využít například k věštění.

Snaha se cení!

Až budou všichni pod stromečkem rozbalovat tvé vlastnoručně kreativně zabalené dary, budeš na sebe pyšná. Na balíčku je kus tvé práce a ta se cení. Krásné Vánoce!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.