Připrav své tělo, pleť i mysl na pochmurný podzim

Vstávání za tmy, příchody domů za tmy. Ranní déšť, do kterého prostě musíš. Průchod v nových střevíčkách rozčvachtaným bahnem. Kdo by se na takové počasí těšil? Podzim ale neoddálíš ani nezrušíš, posilni proto alespoň svoji obranyschopnost a obklop se věcmi, které ti udělají radost.

Vyžeň podzimní chmury

Může se stát, že nadcházející zima v tobě vyvolá deprese. Aby přechod do podzimních a zimních dnů nebyl tak drastický, inspiruj se našimi tipy.

Zásob tělo vitaminy

Zkus se více napojit na své tělo a poslouchat, co zrovna potřebuje. Už to nebude jako v létě, kdy mu stačily zeleninové saláty a strava byla přirozeně mnohem lehčí. Zaměř se na husté zeleninové polévky a celkově vydatnější jídla, zahřejí žaludek a dodají ti sílu.

Abys okouzlila krásou i v zimě určitě pravidelně zobej:
Dýňová semínka – Mají hodně zinku, takže bojují i proti zaníceným pupínkům.  Do kabelky si přibal pytlíček s dýňovými semínky a bašti o přestávce, při čekání na autobus a tak dále. Zdravá pleť tě nemine.
Špenát – Ve špenátu najdeš velké množství luteinu, který je dobrý na oči. Lutein pomáhá udržet bělmo bílé a oči budou vypadat jasněji.
Jablka – Krom toho, že je jablko dobré na trávení, ti zařídí i neodolatelný úsměv. Možná tě trápí skvrny na zubech od kávy, čaje, vína. V tom případě se zakousni každý den do jablka. Kyseliny v něm obsažené ti zoubky přirozeně vybělí.
Lněná semínka – Zamíchej si hrst lněných semínek do jogurtu nebo je přisyp do chleba z domácí pekárny. Jsou plné omega 3 nenasycených mastných kyselin, což dodá pokožce hydrataci. Tvá pleť bude jemná a rozzářená.

Hýbej se

V létě to bylo jednodušší, mohla jsi vyrazit ven se švihadlem, in-line bruslemi nebo se jen tak dlouho procházet se svým chlupáčem. Tělu to stačilo. Bohužel v zimě nemůžeš na sporty venku moc spoléhat. Jestli tě zumba v tělocvičně už moc nebere, porozhlédni se po nových druzích cvičení. Změna cvičení tě opět nakopne a dodá ti novou energii.

Vyzkoušet můžeš například skákací trampolíny, odreaguj se u tae-ba anebo se běž protáhnout na hodinu pilates, které zlepší celkové držení těla.

Obnov kosmetickou taštičku

Tvá tvář dostane zabrat neustálým přecházením z vytopených místností do venkovní zimy. Aby tvoje pleť v zimě netrpěla, už teď se porozhlédni po ochranném krému a výživné masce a věnuj se jí, jak jen můžeš. Alespoň jedenkrát týdně si udělej masku a nikdy nezapomeň na denní a noční krém.  Jestli tě trápí červená pleť, zklidnit ji můžeš termální vodou ve spreji.

Tipy: 1. Termální voda Avéne, 150 ml, 169 korun, 2. Ochranný krém Protective Light Cream, Dermacol, 40 ml, 133 korun, 3. Mandlová pleťová maska, Weleda, 30 ml, 192 korun, 4. Parfém Ange Ou Demon Le Secret Elixir, Givenchy, 30 ml, 1600 korun, 5. Ochranný oční gel s granátovým jablkem, Avon, 15 ml, 149 korun

Aby byl přechod na zimní kosmetickou taštičku úplný, nezapomeň ani na novou vůni. Pochmurné dny ti správná vůně dokáže velmi zpříjemnit. Tip: Přečti si, jak vybrat večerní parfém.

Barevné a veselé doplňky

Připadá ti, že když procházíš obchody s oblečením, všechny barvy jsou smutné a tmavé? Nikde ani náznak po veselé žluté, námořnické modré nebo zářivě červené? Abys přece jen svůj zimní outfit oživila, vsaď alespoň na pestrobarevné doplňky. Může to být barevný květovaný šátek, zajímavá spona na kabelku, dlouhá chlupatá štrikovaná šála ve stejných barvičkách jako rukavice. Platí, že i malý výrazný doplněk dokáže hodně oživit model.

Tip: Barvy nemusíš soustředit jen na oblečení a líčení. Svoji klasickou nerez termosku vyměň za barevnou, rostlinku ve svém pokoji “převlékni” do nového barevného květináče…

A jak si zlepšuješ náladu ty v podzimních plískanicích?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.