Tělové a masážní oleje pečují o tělo i duši

O významu odpočinku a relaxace v dnešním uspěchaném světě víme všichni. Bohužel ale ne každý si na sebe, péči o své tělo a svoji duši dokáže udělat čas. Přitom stačí i málo, třeba dopřát své pokožce po koupeli nebo sprše blahodárný tělový olej.

Nechej se hýčkat blahodárnými oleji

Panenské rostlinné oleje, jež jsou základem kvalitních tělových olejů, vyživí, zjemní a omladí pokožku. Ve spojení s léčivou silou doteku pak blahodárně působí i na duši. Mnohé tělové oleje jsou navíc doplněny směsí přírodních esenciálních olejů. Jejich vůně relaxační a ozdravné působení olejových přípravků ještě prohloubí.

Přírodní tělové a masážní oleje se používají k relaxačním a rekondičním masážím. Své příznivé regenerační účinky však dokážou předat i prostým vtíráním do pokožky. Dopřej svému tělu i duši péči, kterou si zaslouží…

Panenské oleje tělo vstřebává nejlépe

Přírodní rostlinné oleje lisované za studena označované jako panenské obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, minerálů a vitamínů v jejich přirozené podobě. Lisování za studena je nejstarším a nejšetrnějším způsobem získávání oleje z rostlin. Takto zpracovaný olej obsahuje maximum cenných látek.

Rostlinné oleje lisované za studena jsou svým složením velice podobné těm, které přirozeně produkují naše mazové žlázy. Proto se lehce vstřebávají a pronikají do nejhlubších vrstev pokožky, kde působí jejich blahodárné účinky. Pro své pozitivní ozdravné účinky se panenské oleje užívají i vnitřně, uplatnění najdou i v kuchyni.

Obsahují řadu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek, které zlepšují stav vysušené, podrážděné a poškozené pokožky, regenerují a vyživují pokožku, mají omlazující účinky. Panenské oleje příznivě působí při kožních onemocněních jako jsou ekzémy, lupénka nebo akné, přitom nevyvolávají alergické reakce.

Tip: Hledáš pořádné uvolnění? Vyzkoušej masáž lávovými kameny nebo třeba přístrojovou lymfatickou masáž. Ke krásnější pokožce ti pomůže masáž coffeine slim.

Jak tělové oleje používat?

Panenské oleje jsou vhodné ke každodenní péči o pokožku celého těla. Avokádový olej je ideální pro suchou a citlivou pokožku, brutnákový olej pro problematickou pokožku. K oblíbeným tělovým olejům patří také ošetřující jojobový nebo exotický kokosový olej s mnohostranným využitím, dále pak zklidňující mandlový nebo lehký meruňkový olej.

Tyto oleje spolu s makadamiovým, slunečnicovým a dalšími tvoří nosný základ směsí olejů a vonných esencí k použití při relaxačních a regeneračních masážích. I doma si můžeš dopřát tělové a masážní oleje, které přenesou své vynikající zjemňující a omlazující účinky na kůži.

I na vůni záleží

Obsažené voňavé esenciální oleje působí relaxačně na duši. Může jít o harmonizující vůně, jako je lahodná vanilka, exotický ylang-ylang, smyslný jasmín, rozveselující mandarinka; osvěžující esence lemongrass nebo limetky; uvolňující rozmarýnu, jalovec nebo v neposlední řadě prohřívající silice v podobě skořicového nebo zázvorového esenciálního oleje.

Autorka: Radka Křivánková, www.siladoteku.cz
Autorka se zabývá alternativní medicínou, aromaterapií, relaxačními a wellness technikami, mj. se věnuje masérské činnosti. Je provozovatelkou internetového obchůdku Síla doteku s přírodními a bio produkty.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. ……………P irodni oleje jsou plne vitamin mineral a jin ch cenn ch.latek ktere na e t lo t ko ziskava z jin ch zdroj . ……………P irodni rostlinne oleje jsou obvykle cennou zasobarnou vitamin a.mineral a maji obecn velmi prosp n vliv na na i poko ku. ……………Rostlinne oleje jsou obecn prosp ne diky nenasycen m.mastn m kyselinam.

Leave a Reply

Your email address will not be published.