Tvůj týdenní plán pro zdraví, krásu a dobrou náladu

Také se ti zdá, že týden vždycky hrozně rychle uteče? Máš plnou hlavu plánů, co všechno bys chtěla stihnout, ale najednou je neděle a z tvých velkých předsevzetí nevyšlo zhola nic? Takže změna! Začni si dávat jednoduché, zábavné úkoly, po kterých budeš krásnější a zdravější. A navíc u nich načerpáš síly na náročnější povinnosti.

Nic nestíháš? Načerpej energii třeba ve vaně

Jestli tě zrovna teď nic nenapadá, inspiruj se našimi tipy a prožij si fajn týden podle sebe.

Pondělí

Klasické pondělí. Ráno tě vytáhne z postele drnčení budíku, a jak ráda by sis ještě chvíli poležela… Ale povinnosti tě donutí vstát, a tak zamíříš do koupelny, kde na tebe vykoukne pomačkaný obličej. Co s tím?

Na kohoutku nastav ledovou vodu a bez servítek si s ní ošplíchni celý rozespalý obličej. Možná se to zdá drastické, ovšem je to ta nejúčinnější první pomoc na probrání. Studenou vodou si spláchni také vlasy po mytí. Vlasové blány se tím uzavřou a tvé kadeře se budou extra lesknout.

Věděla jsi, že…? Jestli se pravidelně probouzíš s pomačkaným obličejem, asi máš hrubý povlak na polštáři.  Časem se ti kvůli tomu mohou začít narušovat vlákna kolagenu a vznikat vrásky. Vyměň hrubé povlečení za hedvábné nebo saténové. Tření bude co nejmenší a ráno budeš mít obličej bez jediného otlačení.

Úterý

Také si zoufáš, že je toho na tebe moc? Seminárky do školy, brigáda od rána do večera, kamarádce jsi slíbila, že s ní půjdeš na obhlídku obchodů… Zkrátka nic nestíháš a pohlcuje tě stres. A když jsi ve stresu, většinou se mračíš, aniž by sis to uvědomovala. Dost! Zastav se, zavři oči a promasíruj svaly mezi obočím (u kořene nosu) a odtud palci pomalinku přejížděj podél obočí až na jeho konec.

Rychlý tip na svačinku: Do školy, do práce nebo na cesty si vezmi oříšky. Sice jsou hodně kalorické, ale obsahují spoustu vápníku, hořčíku a draslíku, které “stresaři” potřebují. Máš chuť na citrusy? Přečti si, co jsi o nich možná nevěděla.

Středa

Máš kvalitní noční krém, kterým se večer co večer pravidelně natíráš. Vše jde dobře, ale nezapomínáš náhodou na krk a dekolt? Kůže na něm je jemnější, takže zde rychleji vznikají jemné vrásky. Nezapomeň proto ani na krk a dekolt. Pravidelně je ošetřuj zvláčňujícím nebo hydratačním krémem a jednou za čas si ho napatlej trochu silnější vrstvu a nechej v klidu vstřebat – i krém tak může nahradit výživnou masku.

Rychlý tip na hladké rty: Připrav si peeling z hnědého cukru a sezamového oleje. Směs použij jako peeling rtů a poté na ně nanes pořádné množství vazelíny.

Čtvrtek

Konečně sis obula své nové lodičky na vysokém podpatku. Ale nohy tě bolí, ještě jsi ani nikam nedošla. Co s tím? Pro zdravé nohy je nejlepší trávit co nejvíce času bez bot. Pokaždé, co to půjde, si botky zuj. Vyhneš se puchýřům a deformaci prstů.

Rychlý tip proti celulitidě: Večer po sprše si problematické partie pořádně promasíruj. Neboj se zatlačit. Povzbudíš lymfatický tok v těle a lépe se zbavíš toxinů. A nepotřebuješ k tomu ani žádné speciální krémy a séra za těžké peníze. Stačí obyčejné tělové mléko nebo olejíček.

Pátek

Suché, popraskané ruce nejsou vůbec sexy! Jenomže neustále své prstíky vystavuješ různým nástrahám – horké vodě, saponátům, chladnému počasí a tak dále. Řešení? Nemusíš hned utíkat do salonu. K tomu, abys měla hebké a vyživené ruce, ti stačí jedna noc. Nanes na ně silnou dávku vyživujícího krému a před spaním si natáhni bavlněné rukavice. Celou noc nechej krém působit.

Rychlý tip: Na nočním stolku měj neustále krém na ruce a jeden menší si pořiď i do kabelky. Jaký, to už je na tobě. Vystačíš si i s modrou indulonou, což je příjemná klasika.

Sobota

V pátek sis po dlouhé době vyrazila s kamarádkami. Padlo pár skleniček a do postele ses dostala, ani nevíš v kolik. Ráno tě možná potrápí oteklé oči. Pro tuto příležitost měj v lednici připravené dvě kovové lžičky. Udělej si pohodlí na gauči a na jednu minutu lžičky přilož na oteklá víčka.

Věděla jsi, že…? Stejnou službu ti může udělat i vlhký sáček zeleného čaje nebo plátek okurky.

Neděle

Neděli využij k relaxu a k nabrání sil na nový týden.

Ráno: Snídaně je základ dne a měla by být největší z celého dne. Zkus pro jednou tuto radu odborníků dodržet. Dej si načas a připrav si dobrou a výživnou snídani.

Tip: Do svého oblíbeného müssli přidej sušené meruňky, banány, švestky, slunečnicová semínka, dýňová a oříšky.

Odpoledne: Nedělní odpoledne věnuj jen sama sobě. Vyraz si ven zaběhat si nebo pozvi kamarádku a “prokecejte” celé odpoledne nebo si pusťte romantickou komedii, na kterou se nedá dívat s chlapama. Co si budeme povídat, kdy jindy je na to čas? Jestli budeš chtít čas raději trávit o samotě, začti se do knížky.

Tip: Co takhle vyrazit s partou ven a uspořádat piknik?

Večer: Tvé vlasy jsou už mastné a nutně potřebují umýt. Po důkladném mytí si je přelij studeným mátovým čajem.

Věděla jsi, že…? Pokud ti nejde usnout a hlavou se ti rojí tisíce myšlenek, dej si pod polštář sáček s levandulí. Jeho vůně tě uklidní a brzy usneš. Nebo vyzkoušej tip našich babiček – horké mléko před spaním.

3 Comments
  1. Já bych doporučila nejen studenou spršku na obličej, ale rovnou na celé tělo! Je to super účinná metoda, jak se během pár vteřin dokonale probrat. A pokud je čas, tak si trochu zacvičit. Vždycky mi tohle perfektně zvedne náladu. ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.