Strom – tvůj přítel a léčitel

[button link=”https://slecna.info/tag/alin-blog/” color=”red”]ÁLIN BLOG[/button]
K tomu, aby se stal strom tvým přítelem, nemusíš být botaničkou ani bioložkou. Když onemocníš, cítíš se zesláblá, nemáš žádnou energii. Nemoc je často vyvolána narušením přílivu energie, někde se v těle něco zablokovalo a energie neproudí v tvém těle jako jindy. Ten, kdo chodí rád do přírody, stejně jako já a vnímá ji, cítí, jak energie stromů proniká do jeho těla. Z lesa se pak vrací posílen, plné životní síly a nápadů.

Získej energii z přírody

Tělo stromu je podobné tělu lidskému – kořeny stromu odpovídají tvým nohám a chodidlům, kmen tvému trupu a větve zase pažím a koruna stromů lidské hlavě. Tělem stromu procházejí dva proudy v opačných směrech a to voda a živiny. Koruně stromů se říká „zelené plíce“. Stromy jsou dárcem kyslíku a bez nich by byl život mnohem těžší, ne-li zcela nemožný. Také jsou účinným filtrem při zachytávání prachu a regulují vodní hospodářství.

Indiáni ze Severní Ameriky objímali stromy a různými zaklínacími formulemi žádali o sílu a energii. Doporučuji každému, aby si vyzkoušel a přesvědčil se sám, jakou sílu stromy mají. Já jsem v lese často a tuto metodu jsem si osobně vyzkoušela také.

Čti také: Chůze jako relaxace i lék na starosti

Čerpej energii ze stromu

Postav se čelem ke stromu, pravou ruku připaž a dlaň přitiskni ke kmeni, levou ruku zvedni a též dlaní ji přitiskni ke stromu a soustřeď se. Tuto polohu zachovej tak pět minut. Když budeš vnímavá, ucítíš mravenčení v konečcích prstů, což je známkou toho, že se ti podařilo napojit na energii stromu. Mně se to vždy po pravdě nepodaří, ale už jsem to zažila. Ne každý strom se ale k tomuto rituálu hodí. Vhodný je dub, lípa, kaštan nebo bříza.Vhodné jsou rovněž všechny ovocné stromy.

Vyzkoušej si i ty, až půjdeš s přítelem či kamarádem někam ven do přírody, či na rande, jak na tebe budou stromy působit!

Text a foto: Ála N.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.