Vánoční přípravy na poslední chvíli – originálně a bez stresu

Myslíš si, že lidé jsou už tak ovlivnění reklamou, že dlouhé týdny před Vánocemi nervózně pobíhají mezi regály a nakupují častokrát i nesmyslné dárky? Samozřejmě, že to jde i jinak. Úklid a předvánoční přípravy ti rozhodně nemusejí zabrat celý prosinec.

Nenech si zkazit náladu vánočními přípravami

Nebudu tady psát o tom, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Tak to možná bývalo dříve. Rodina byla ráda, že je pohromadě, dodržovaly se staré zvyky. Sice ani zdaleka nebylo na výběr tolik dárků, ale o to více zabalený balíček potěšil. Dnes už je to spíše hon za dárky, nakupování vánoční výzdoby, shánění nejvybranějších lahůdek a tak dále. Rozhodla ses, že se tomuto šílenství letos pokusíš vyhnout a Vánoce nezačneš řešit dříve než pár dní před nimi? Poradíme ti, jak nakonec přece jen nepodlehnout stresu.

Tip: Schází ti ještě spousta dárků? Na nákupy si vyhraď všední den dopoledne. Kolem třetí až sedmé hodiny odpoledne jsou teď obchody plné tak, že se v nich dá sotva hnout. Přečti si také rady, jak ušetřit za vánoční dárky.

Na poslední chvíli a originálně

Jestli jsi celý prosinec byla v jednom kole a teď panikaříš, že nemáš žádné dárky, neboj, i to se dá vyřešit. Pokud ti k tomu i peněženka zeje prázdnotou, spolehni se na svoje vlastní ruce a kreativitu. Ráda navlékáš korálky nebo pleteš náramky? Vyrob pro své kamarádky náramky přátelství. Hezky je zabal do krabičky a ozdob mašlemi a stuhami. Nebo vytvoř kamarádce koláž z vašich společných fotek, fotky nalep na papír a dej do rámečku. Pokaždé, když tvoje dílo uvidí, vzpomene si, jaké akce jste už spolu zažily.

Tip: Přečti si, jak vyrobit náušnice z fima, stylové dekorace zdobené mozaikou nebo zvířátka z korálků. Korálky, flitříky, řetízky či komponenty pro výrobu šperků koupíš v korálkárně, galanterii nebo výtvarných potřebách.

Dalšími z vlastnoručně vyráběných dárků můžou být například dekorace do bytu. Do skleněné mističky poskládej mušličky a kamínky od moře. A jestli je tvá kamarádka gurmánka, vytvoř jí jedlý dárek. Ocení snahu a ještě si pochutná. Pokud už opravdu nemáš čas ani peníze, vytvoř pro své milé poukázku na služby. Sestře můžeš věnovat celodenní hlídání jejího prcka a příteli třeba erotickou masáž.

Cukroví a balení raz dva

Teď bude záležet na tvém čase. V případě, že ho nemáš, může někdo obojí udělat (alespoň z části) za tebe. Dárky si nech zabalit v obchodě nebo je vlož do dárkových papírových tašek.

Tip: Zabal dárky kreativně do čehokoliv kromě balicího papíru z obchodu! Využiješ tak spoustu nepotřebných materiálů, které jsi už dávno chtěla vyhodit. Tím si odbudeš i nějaký ten předvánoční úklid…

Také na pečení cukroví můžeš ušetřit spoustu času. Kdo říká, že musíš mít na stole minimálně patnáct druhů? Část cukroví kup nebo si od někoho nechej napéct. Sama se pusť jen do druhů, které máš nejraději a nejsou příliš náročné. Práci si zjednodušíš i tím, že z jednoho typu těsta vyrobíš více různých druhů – třeba z obyčejného lineckého těsta můžeš vykrojit různé tvary, část těsta obarvit kakaem, něco slepit marmeládou, něco nugátovým krémem, něco jen tak ozdob oříšky. A máš hotovo!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.